Třída Kuřátko

Časová organizace vyučování


6:30 - 7:00 třída Rybička

7:00 - 16:00 třída Kuřátko

16:00 - 17:00 třída Žabka


Třídu najdete v modrém pavilonu


kuratka@mshorolezecka.cz

Dominika Kundrátová    23.05.2024

Další krásná akce. Tentokrát vyrábění. Naše poslední setkání v tomto školním roce.


Dominika Kundrátová    22.05.2024

Milí rodiče,

posíláme fotografie z celodenního výletu do pohádkového zámku Libchava.

Dominika Kundrátová    16.05.2024

Duben byl opět plný nejrůznějších akcí. Děti si vyzkoušely být školákem v ZŠ Hornoměcholupská na ŠKOLE NANEČISTO. Všechny děti to zvládly na 1 a paní učitelky se už na naše šikovná kuřátka ve škole těší.

Absolvovali jsme výlet vláčkem do Sládkovy kočovné herny, kde jsme si užili moc prima dopoledne.

Ve školce máme novou interaktivní tabuli, kterou děti moc rády využívají. Stále cvičíme Sokolíčka, Maxíka a Elkonina. Děti jsou opravdu moc šikovné a nestačí nám slova chváli.

Duben byl také plný oslav. Nelinka, Vojta, Theoušek a Suvdička byli oslavenci a párty byly veliké.

Protože už je venku tepleji, zasázely jsme s dětmi hrášky, abychom se jich třeba ještě dočkaly na zobání. Máme nový záhonek a pečlivě se staráme. V rámci enviromentální výchovy se děti starají o svůj hrášek také ve třídě. Zjišťují, že si nesmí nic přelít, zalévat hrášek a myslet na to, že sluníčko hrášku svědčí. Někteří už mají vidět zelené lístečky.

Navštívili jsme místní knihovnu. Dětem se tam líbilo a s chutí si prohlížely knížky.

Na konci měsíce jsme se ocitli ve Škole čar a kouzel. Děkujeme všem za spolupráci s kostýmy. Nyní máme ve třídě nové absolventy této školy.

Úplně poslední den v dubnu nás navštívili zvířátka. Největším zážitkem byla pro děti Boženka. Jak ji nazvaly děti: „Hadice Boženka užovka škrtidlo“.

Moc se těšíme na měsíc květen, protože není týden, kdybychom si „odpočinuli“.


Dominika Kundrátová    08.05.2024

Březen v Kuřátku byl opět plný vzdělávacích aktivit. Nadále pokračuje Maxík a Elkonin. Děti už se učí hláskovat slova a moc jim to jde. Jsou to šikulky.

Probíhají tréninky na květen, kdy vypukne MS v hokeji. S dětmi se už těšíme, až budeme fandit Česku, tak si čekání krátíme hokejem na zahradě.

V březnu jsme slavili Tomáškův svátek a narozeniny.

Stále chodíme do tělocvičny, kde mimo Sokolíka trénujeme stabilitu a balanc na nových skákacích míčích, klouzačce a trampolíně. Děti tělocvična moc baví.

Ve školce proběhla také akce Líhnutí kuřátek. Dozvěděli jsme se plno nových informací a jako bonus jsme si chovali den vylíhnutá kuřátka.

Na zahrádce jsme na Velikonoce vyseli osení do našich minizahrádek a zvelebujeme si postupně naše Bistro U Kuřátek.

Kuřátka se účastní výtvarné čarodějnické soutěže. Obrázky už jsou k nahlédnutí, a hlavně k hlasování v OC VIVO Hostivař před Albertem, tak nezapomeňte do 30.4. se zastavit a hlasovat pro tu nejkrásnější čarodějnici. :) Samozřejmě řekněte babičkám, dědečkům, tetám, … :D

Těšíme se, co přinese duben

Krásný slunečný den


Dominika Kundrátová    03.04.2024

V únoru si naše děti vyzkoušely, jaké to je být školákem. Ve spolupráci se ZŠ Hornoměcholupská proběhla škola „NANEČISTO“. Děti si ve třídě vyzkoušely, jak umí počítat, jaká znají písmena a barvy. Seznámily se také s prostředím třídy, šatnami a tělocvičnou.

I v naší školce proběhl masopustní rej plný zábavných úkolů a hudby za přítomnosti tradičních masek. Dopolední program nám také zpříjemnil pan bubeník s různými typy bubnů, na kterých si děti mohly zabubnovat. Vyjeli jsme také do velkého divadla Gong na pohádku „Kocour Modroočko“. Děti si představení moc užily a ukázaly, že už jsou opravdu velcí a šikovní diváci.

Tento rok jsme se opět účastnili projektu „Požární ochrana očima dětí a mládeže“, kterou pořádá Sdružení hasičů hl. m. Prahy. Děti s radostí malovaly, jak si představují práci v tomto povolání.

I nadále pokračujeme v projektu se Sokolem do života, děti pilně cvičí a lepí samolepky do svých sešitů. V rámci projektu s DPS Janovská „Mezi námi“ vybrané děti také opět potěšily svou návštěvou místní seniory.

Ani tento měsíc jsme nepřišly o svačinku s pomazánkou, kterou si děti samy namazaly.

Stále pokračujeme v programu Elkonin, Maxík, mladší děti trénují v programu „Předmaxík“. Zpíváme, cvičíme, učíme se nové básničky a také máme v tělocvičně k dispozici skákací hrad.

Nezapomínáme také na náš třídní kalendář, pravidelně sledujeme dny v týdnu, datum, měsíce, roční období a počasí.

Únor jsme si moc užili a už se těšíme, co nám přinese měsíc březen.

Dominika Kundrátová    05.03.2024

Začátek ledna se nesl ve znamení vzpomínek na oslavu začátku nového roku a Štědrý den. Ježíšek na nás nezapomněl ani ve školce a přinesl dárečky do třídy i do tělocvičny. Velkou radost udělal našim stavitelům novými cihličkami na velké stavby i dalšími dárečky. V tělocvičně na nás pak čekalo překvapení v podobě nových skákacích balónů, klouzačky, branek, podložek, masážních pomůcek a dalších hraček na zahradu i do tělocvičny, a navíc velký skákací hrad.

Děti si do školky mohly přinést svou oblíbenou hračku a ukázat ji kamarádům. Opět na nás čekala samoobslužná svačinka. Počasí přálo i hrátkám se sněhem. V rámci projektu s DPS Janovská „Mezi námi“ některé děti navštívily babičky a dědečky a dále v rámci projektu „Senioři staví dětem“ si děti vyzkoušely polytechnickou výchovu s kostkami lega.

Také nás navštívilo divadélko s preventivním programem zaměřeným na užívání elektroniky. Naši plavci zakončili plavecký kurz, seznámili jsme se s tradicí Tří králů a proč je tak důležité přemýšlet, co dělají zvířátka v zimě.

Dominika Kundrátová    06.02.2024

Dnes děti absolvovaly preventivní program, který upozorňuje na škodlivost trávení volného času u počítače.

Lenka Matúšková    15.01.2024

Milí rodiče,

Listopad byl opět plný akcí a poznání. Navštívili jsme Pěnkavův dvůr na polodenním výletě. Zde nás prováděli čerti a děti si to moc užily.

Věděli jste, že jsme měli školkový projekt Svatý Martin? Velkolepá akce Svatý Martin, která se dětem moc líbila byla ale vyvrcholením. Předcházelo tomu ještě návštěva Domova důchodců v Janovské (v rámci Mezigeneračního projektu Mezi námi), kde vybrané děti s babičkami plnily úkoly, zpívaly a celkově jsme si užily dopoledne celé v tomto duchu. Vyráběli jsme společně také podkovičky bílého koníka, které jsme následně ozdobili a můžete je vidět viset na stromečku před OC Vivo, kde jsme s dětmi na konci měsíce zpívali.

Cvičíme se Sokolíkem a plníme pilně úkoly. Víte, že si děti jednou do měsíce mažou sami svačinku? Podporujeme tak samostatnost a trénujeme motoriku.

V tělocvičně také proběhly moto závody na RIRICAR. Vítěz byl jasný. Byl to ten, co nepodváděl. :D

Ke konci měsíce nás také navštívil asistenční pejsek se slabozrakou paní (BĚLUŠKA) a děti měly možnost vyzkoušet si chvíli mít tento handicap. Shodly se na tom, že paní je moc šikovná, že vše zvládá.

Vše jsme dokumentovali a vy se můžete na náš listopad podívat.

Hezký den

Dominika Kundrátová    08.12.2023

Milí rodiče,

posíláme Vám fotografie z výletu s rybičkami do Pěnkavova dvora. Výlet jsme si moc užili a chválíme děti, jak byly s čertíky a luciferem šikovné.

Pěkný víkend

Dominika Kundrátová    24.11.2023

Děkujeme všem maskám, které dorazily na náš Ples strašidel. 

Dominika Kundrátová    06.11.2023

Říjen v kuřátku byl ve znamení podzimu a všeho s ním spojené. 

Protože nám na podzim dozrávají různé druhy ovoce a zeleniny, udělaly jsme si s dětmi ochutnávku nejdříve poslepu, abychom si vyzkoušely chuťové pohárky. Poznávaly jsme, co to je, určovaly jsme, co je větší x menší, jaké je množství a na závěr vše zdělaly do "Vitamínové bomby". Udělaly jsme si ze všeho šťávu a následně hodnotily, co ve šťávičce cítíme nejvíce a co se k sobě chuťově hodilo.

Protože se nám sešlo hodně jablíček, zahrály jsme si na cukráře a upekly si štrůdly. Pokud jste je ve třídě nezahlédli, nedivte se. Byly hned pryč. Sotva jsme stačily pořídit fotografie. Asi máme ve třídě budoucí cukráře. :)

V rámci tématu Co přinesl Podzimníček jsme se zaměřily také na to, co na podzim sklízíme. Mezi plodiny patřily také brambory. Společně s Motýlky jsme si uspořádaly Bramboriádu. Soutěžily jsme v 6 různých disciplínách. Všichni se moc snažily a odnesly si domů diplom a medaili v podobě brambory.

Také nás navštívilo divadélko s pohádkou Karkulka. Stále s dětmi cvičíme Sokolíka a plníme úkoly. K podzimu neodmyslitelně patří i dlabání dýní. Dětem se dýně moc povedla. Užíváme si poslední dny na písku a pomáháme panu školníkovi hrabat spadané listí.

Stále trénujeme Maxíka, Předmaxíka a Elkonina. Děti jsou moc šikovné a vše krásně zvládají.

Dominika Kundrátová    31.10.2023

První týdny v naší třídě jsou za námi.


Děti se seznámily s novými kamarády a také s třídními pravidly.

První dny patřily vzpomínkám na prožité prázdniny. Děti měly možnost donést fotografie a suvenýry z prázdnin.


Nástěnky se začínají plnit výrobky, pracemi dětí a také již vypracovanými úkoly. Každý den se věnujeme skupinovým logopedickým cvičením, přihlášené děti dochází na kurzy plavání.


Děti se seznámily s programem „Maxík“ i „Předmaxík“ a již pilně trénujeme. Všestranně se rozvíjíme a věnujeme předškolní přípravě. Naše aktuální básničky a písničky týdne si můžete prohlédnout na třídní nástěnce v šatně.


V rámci kulturních akcí měly děti možnost vyzkoušet si různá řemesla (zedníka, elektrikáře a hrnčíře) – vzdělávací program PolyTechBus. Také k nám přijel kouzelník s pejskem se svým představením.


Vnímáme barvy podzimu a těšíme se ze stále pěkného počasí, díky kterému můžeme aktivně trávit čas na naší školní zahradě.


Děkujeme za perfektní spolupráci a materiály.

Dominika Kundrátová    06.10.2023

Galerie

Život v KUŘÁTKÁCH
Třída Kuřátko
Třída Kuřátko
Život v KUŘÁTKÁCH
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace