Třída Kuřátko

7:00 - 16:00 třída Kuřátko

16:00 - 16:30 třída Beruška

16:30 - 17:00 třída Žabka

Třídu najdete v zeleném pavilonu

Milé děti,

zveme Vás na HALLOWEENSKÝ PLES naší třídy. Připravena bude strašidelná zábava, hudba, soutěže, dobroty a také se uskuteční vyhlášení nejstrašidelnější masky. Ples se uskuteční v pondělí 2.11. dopoledne v naší třídě. Tak doražte v co nejstrašnější masce. Kdyby jste ráno nepoznaly paní učitelky, nebojte se, mají jen masky. Rodičům vstup zakázán, mohli by se bát. Vstup je totiž pouze pro nebojsy!!! :)

Těšíme se na Vás STRAŠIDLA naše!!!

Vaše paní učitelky

Dominika Kundrátová    27.10.2020

ve ČTVRTEK a v PÁTEK (29. a 30.10.) se třída KUŘÁTKO od rána dělí do třídy ještěrka.

Dominika Kundrátová    27.10.2020

moc děkujeme za spolupráci při projektových dnech. Tentokrát se týkal Dnu stromů. Celý den byl zelený. Děti, paní učitelky, paní logopedka, svačina, zkrátka všechno a všichni byli zelení. S dětmi jsme cvičily na téma stromů, paní logopedka připravila dechová cvičení na toto téma (viz dveře do koupelny) a venku jsme s panem školníkem sázeli strom. Protože to děti bavilo, do kyblíčků jsme zasadily semínka, zaléváme a čekáme.

Celý den jsme si s dětmi povídaly, jak jsou stromy důležité, co vše je ze dřeva, a tudíž ze stromů. Zkrátka jsme si to moc užily.

V naší třídě nám slavnostně na Den stromů přibyl také jeden stromeček. Tento stromeček je ale jiný, pohádkový. Každý měsíc přečteme minimálně jednu knížku. Co knížka to jeden list. Za každou knížku vybereme jednoho, kdo lístek vyrobí a s názvem přečtené pohádky přidá na stromeček. Čteme, co to jde, abychom brzy měly stromeček plný.

Dominika Kundrátová    25.10.2020

v příloze přikládáme odkaz na fotografie z výletu. Nakonec nám výlet vyšel úplně krásně i s počasím.

Hezký den

paní učitelky

Dominika Kundrátová    19.10.2020

v úterý 20.10. se uskuteční ve třídě KUŘÁTKO Den stromů. Prosíme, aby děti tématicky přišly v zelených barvách (Emička radila tričko z kostýmu vodníka :) ). Budeme si s dětmi povídat o tomto dnu, o stromech, o lese,... a na závěr našeho dopoledne zasadíme stromy.

Děkujeme za spolupráci

Hezký den

Paní učitelky z kuřátek

Dominika Kundrátová    19.10.2020

na základě včerejší domluvy jsem Vám dnes odeslala kontrolní e-mail.

Prosím, potvrďte odpovědí jeho doručení.

Děkuji za spolupráci

(platí jen pro třídu KUŘÁTKA)

Dominika Kundrátová    04.09.2020
Dominika Kundrátová    30.09.2020

přikládáme fotografie z našeho DNU ANDÍLKŮ. Tento den jsme si moc užili. Je hezké vidět, jak jsou na sebe děti hodné, půjčují si hračky, jsou laskavé a ohleduplné. Většinu času jsou takové, ovšem tento den byl zvláštní tím, že jsme si všechny tyto dobré a krásné vlastnosti zdůrazňovali a povídali si o nich. Také kolektivní logopedie se odehrávala ve stejném duchu.

Svého vyrobeného andílka měly děti darovat a udělat s ním někomu radost. Všechny děti nám dnes říkaly, komu jej darovaly. Moc jim dělalo radost, že se líbili.

Byl to krásný den.

Všem děkujeme za spolupráci při přípravě kostýmů.

Paní učitelky z KUŘÁTEK

Dominika Kundrátová    30.09.2020

úterý 29.9. se ve třídě KUŘÁTKO bude konat andělský den. Na tento den připadá Den andělů. Děti mohou přijít v andělských kostýmech. Budeme vyrábět andělky a celý den se ponese v duchu klidu, porozumění a pohlazení. Nebudou chybět ani andělské soutěže v letu a jiné hry. Tato akce je dopolední.

Budeme se těšit

Paní učitelky z kuřátek

Dominika Kundrátová    27.09.2020

pátek 9.10. pojedeme s dětmi na výlet do Krtkův svět v Horních Měcholupech (zábavní park). Prosíme o uhrazení částky 200,- ve třídě. V případě nepříznivého počasí výlet přesuneme na jiný den.

S sebou: vhodné oblečení a obutí, pití, malou svačinu, pláštěnku, roušku

Příhod do MŠ prosíme do 8:00. Poté budou mít děti svačinku v MŠ.

Odchod ze školky v 8:30.

Návrat na oběd.

Dominika Kundrátová    27.09.2020

děti dostaly domácí úkol. Na pátek 18.9. mají do školky přinést nějakou fotku z prázdnin, co dělaly, kde byly. Prosím, pomozte jim tento úkol splnit.

Dominika Kundrátová    16.09.2020

Vážení a milí rodiče,

dovolujeme si Vám touto cestou nabídnout inspiraci na dobrovolnou práci s dětmi. Domácí tvoření, pracovní listy, básničky a písničky.

Tento týden máme téma TĚŠÍME SE DO ŠKOLY.

Zdraví Vás všechny paní učitelky z KUŘÁTKA

Písnička:

Básnička:

Těšíme se do školy,

na domácí úkoly.

Budeme se učit psát,

počítat i malovat.

Výtvarka:

Vystříháme proužky z barevného papíru, slepíme do kolečka a ohneme jako kvítky. Uděláme 5x stejné, následně slepíme k sobě. Jako střed použijeme knoflík. Nalepíme na špejli a máme krásný zápich do květináče.

Admin    07.04.2020

Třída Kuřátko