Třída Kuřátko

6:30 - 7:00 třída Rybička

7:00 - 16:00 třída Kuřátko

16:00 - 17:00 třída Žabka

Třídu najdete v zeleném pavilonu

Měsíc červen se nesl ve znamení oslav Dne dětí, v naší školce proběhl zábavně naučný program "Mobilní planetárium". Pro děti bylo připraveno také dopoledne plné her a zábavných úkolů na naší zahradě s tématem "Z pohádky do pohádky". Děti si tak osvěžily v paměti názvy klasických českých pohádek, ale i těch současných.

Sledovali jsme vypouštění motýlů z motýlích zahrádek. I nadále jsme se starali o naše třídní zvířátka - morčátko i žížaly, pečovali jsme také o školní záhonky, jejichž plody jsme pak po celý červen měli možnost ochutnávat.

Děti poctivě celý rok cvičily a v rámci celoročního projektu "Se sokolem do života" obdržely z České obce Sokolské diplom a dárečky na památku.

Dlouho jsme pilně trénovali na vystoupení pro naše predškoláky. Po jejich slavnostním pasování na budoucí školáky už mohla začít zábava na skákacích hradech, focení ve fotokoutku i prohlídka fotografií s tématikou "Čím budu až vyrostu" a v neposlední řadě také ochutnávání dobrot, které jste dětmi na tuto akci přinesli. Další den jsme si pak ještě mohli udělat společný piknik.

Vážení rodiče dovolte nám touto cestou poděkovat za spolupráci během celého školního roku, popřát vám krásné prázdniny. S těmi se kterými se již neuvidíme přejeme úspěšný vstup do školního roku a na ostatní Kuřátka se moc těšíme v září.

Vaše paní učitelky.

Dominika Kundrátová    29.06.2022

V květnu jsme s Kuřátky navštívili knihovnu, kde byl pro děti připraven program "Jak se chovat v knihovně". Vypravili jsme se s Motýlky a Ještěrkami na výlet do Takotína. Zde bylo pro nás připravené zábavné dopoledne s divadelním představením.
Zalévání školního záhonku přineslo odměnu - první společné vypěstované jahody.
I nadále jsme plnily projekt "Se sokolem do života" - ve třídě, v tělocvičně i na školní zahradě.
Vybraní předškoláci se účastnili olympiády na ZŠ.
Již se také pečlivě připravujeme na vystoupení s předškoláky.
Děti se potěšily vystoupením s bublinkovou show a na závěr měsíce byl vzdělávací program Mobilní Planetárium s pohádkou POLARIS.
Dominika Kundrátová    03.06.2022

Tak nám začalo jaro. V měsíci duben jsme s dětmi navštívili zámek Berchtold, kde jsme si užili plno legrace. Pohádkovou říši, minizoo, dopravní hřiště, miniatury hradu a zámku, naučná stezka, oběd v zámecké restauraci, ale největší úspěch mělo bezpochyby peklo.

Naše školka se také zúčastnila velikonoční výzvy s názvem Neposedná kuřátka 2022. Zástupci školky nemohli být nikdo jiný než třída Kuřátka.

Na Velikonoce jsme s dětmi seli osení a připravovali vajíčka. Také celá školka uspořádala pašijový týden. Jeden den jsme byli všichni žlutí, druhý den modří, největší úspěch měl ovšem bláznivý den, kde děti měly punčochy na hlavě apod. Ten den jsme také měli společné bubnování, které bylo slyšet všude v okolí, takže jsi s námi tento jedinečný den užili i sousedé. Kluci i holčičky pak koledovali u paní učitelek.

Na závěr dubna jsme si užili celý čarodějnický týden, který byl završen čarodějnickou školou s názvem Kuřátkovice. Děti dostali vysvědčení a odlétly zpět domů.

Dominika Kundrátová    02.05.2022

tak takhle skvěle jsme se měli na výletě... :)

Dominika Kundrátová    22.04.2022

Měsíc březen se nesl ve znamení jarního těšení. Okna naší třídy/školky zdobí veselé obrázky květin. Děti vysázely první semínka do truhlíků, o která se vzorně starají. Ve třídě vznikla improvizovaná pařeniště, ve kterých mohou děti pozorovat klíčení prvních rostlin. V rámci tématu „Domácí a hospodářská zvířata“ si děti vyzkoušely, jak je náročné podojit kravičku. Morče Edwin oslavil 3. narozeniny a do třídy přivítal nové kamarády – mravence, u kterých je možné pozorovat tvoření chodeb v třídním mraveništi. Naši školku také navštívili představitelé Olympijského výboru a představili nám jednotlivé disciplíny olympijského víceboje. Postupně vyrábíme pozornosti pro naše budoucí školkáčky k zápisu a užíváme si nové prolézačky s klouzačkou a domečkem. Naše školka se také zapojila do pomoci dětskému sirotčinci na Ukrajině. Dovolte nám touto cestou ještě jednou Vám všem moc poděkovat za Vaše příspěvky.

Dominika Kundrátová    31.03.2022

děkujeme, že jste se podíleli na sbírce pro ukrajinské sirotky.

Byly jsme překvapeni množstvím darů, které pomohou zachránit dětské životy.

Děkují zaměstnanci MŠ Horolezecká.

Lenka Matúšková    17.03.2022

V měsíci únoru se děti seznámily s dalším využitím polytechnické stavebnice. Užily jsme si olympiádu se zahajovacím ceremoniálem i závěrečným předáním medailí. Nevidím, neslyším, i to si děti v tomto měsíci vyzkoušely v rámci tématu "Naše smysly". Děti moc bavila práce s robotickou včelou. Nezapomněly jsme ani na Valentýn. Děti si vyrobily své Valentýnky. Na Strom pohádek jsme tento měsíc přilepily dva nové lístky. Navštívilo nás divadélko s představením Princezna Čokoláda. Společně jsme si připomněli tradice masopustního průvodu a masek. Užily jsme si tak dopoledne plné zábavy a ochutnávky masopustních koblížků, které děti samy upekly. Také jsme se v rámci dentální hygieny seznámily s tím, jak správně pečovat o svůj chrup i kartáček na zuby. Do třídy se nám konečně po nemoci vrátil již ve zdraví náš věrný kamarád Edwínek.

Dominika Kundrátová    28.02.2022

naše děti vytvořily originální pozvánku. :) Stojí za shlédnutí a na karneval se už moc těšíme. 22.2.2022

Vaše paní učitelky

Dominika Kundrátová    14.02.2022

Vážení rodiče, dne 21.2. od 16,00 proběhnou v naší třídě konzultační hodiny. V případě zájmu se nahlašte paní učitelkám ve třídě. Těšíme se na Vás.

Markéta Burianová    11.02.2022
Dominika Kundrátová    02.02.2022