ÚNOR v Kuřátkách

V únoru si naše děti vyzkoušely, jaké to je být školákem. Ve spolupráci se ZŠ Hornoměcholupská proběhla škola „NANEČISTO“. Děti si ve třídě vyzkoušely, jak umí počítat, jaká znají písmena a barvy. Seznámily se také s prostředím třídy, šatnami a tělocvičnou.

I v naší školce proběhl masopustní rej plný zábavných úkolů a hudby za přítomnosti tradičních masek. Dopolední program nám také zpříjemnil pan bubeník s různými typy bubnů, na kterých si děti mohly zabubnovat. Vyjeli jsme také do velkého divadla Gong na pohádku „Kocour Modroočko“. Děti si představení moc užily a ukázaly, že už jsou opravdu velcí a šikovní diváci.

Tento rok jsme se opět účastnili projektu „Požární ochrana očima dětí a mládeže“, kterou pořádá Sdružení hasičů hl. m. Prahy. Děti s radostí malovaly, jak si představují práci v tomto povolání.

I nadále pokračujeme v projektu se Sokolem do života, děti pilně cvičí a lepí samolepky do svých sešitů. V rámci projektu s DPS Janovská „Mezi námi“ vybrané děti také opět potěšily svou návštěvou místní seniory.

Ani tento měsíc jsme nepřišly o svačinku s pomazánkou, kterou si děti samy namazaly.

Stále pokračujeme v programu Elkonin, Maxík, mladší děti trénují v programu „Předmaxík“. Zpíváme, cvičíme, učíme se nové básničky a také máme v tělocvičně k dispozici skákací hrad.

Nezapomínáme také na náš třídní kalendář, pravidelně sledujeme dny v týdnu, datum, měsíce, roční období a počasí.

Únor jsme si moc užili a už se těšíme, co nám přinese měsíc březen.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace