Třída Kuřátko

Časová organizace vyučování


6:30 - 7:00 třída Rybička

7:00 - 16:00 třída Kuřátko

16:00 - 17:00 třída Žabka


Třídu najdete v modrém pavilonu


kuratka@mshorolezecka.cz

Měsíc březen se nesl ve znamení jarního těšení. Okna naší třídy/školky zdobí veselé obrázky květin. Děti vysázely první semínka do truhlíků, o která se vzorně starají. Ve třídě vznikla improvizovaná pařeniště, ve kterých mohou děti pozorovat klíčení prvních rostlin. V rámci tématu „Domácí a hospodářská zvířata“ si děti vyzkoušely, jak je náročné podojit kravičku. Morče Edwin oslavil 3. narozeniny a do třídy přivítal nové kamarády – mravence, u kterých je možné pozorovat tvoření chodeb v třídním mraveništi. Naši školku také navštívili představitelé Olympijského výboru a představili nám jednotlivé disciplíny olympijského víceboje. Postupně vyrábíme pozornosti pro naše budoucí školkáčky k zápisu a užíváme si nové prolézačky s klouzačkou a domečkem. Naše školka se také zapojila do pomoci dětskému sirotčinci na Ukrajině. Dovolte nám touto cestou ještě jednou Vám všem moc poděkovat za Vaše příspěvky. 

Dominika Kundrátová    31.03.2022

V měsíci únoru se děti seznámily s dalším využitím polytechnické stavebnice. Užily jsme si olympiádu se zahajovacím ceremoniálem i závěrečným předáním medailí. Nevidím, neslyším, i to si děti v tomto měsíci vyzkoušely v rámci tématu "Naše smysly". Děti moc bavila práce s robotickou včelou. Nezapomněly jsme ani na Valentýn. Děti si vyrobily své Valentýnky. Na Strom pohádek jsme tento měsíc přilepily dva nové lístky. Navštívilo nás divadélko s představením Princezna Čokoláda. Společně jsme si připomněli tradice masopustního průvodu a masek. Užily jsme si tak dopoledne plné zábavy a ochutnávky masopustních koblížků, které děti samy upekly. Také jsme se v rámci dentální hygieny seznámily s tím, jak správně pečovat o svůj chrup i kartáček na zuby. Do třídy se nám konečně po nemoci vrátil již ve zdraví náš věrný kamarád Edwínek.


Dominika Kundrátová    28.02.2022

Vážení rodiče,

naše děti vytvořily originální pozvánku. :) Stojí za shlédnutí a na karneval se už moc těšíme. 22.2.2022

https://youtu.be/AzjaTdjsF_w

Vaše paní učitelky

Dominika Kundrátová    14.02.2022
Dominika Kundrátová    02.02.2022
Dominika Kundrátová    02.02.2022

Galerie

Život v KUŘÁTKÁCH
Třída Kuřátko
Třída Kuřátko
Život v KUŘÁTKÁCH
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace