Třída Kuřátko

Časová organizace vyučování


6:30 - 7:00 třída Rybička

7:00 - 16:00 třída Kuřátko

16:00 - 17:00 třída Žabka


Třídu najdete v modrém pavilonu


kuratka@mshorolezecka.cz

Milí rodiče,

posíláme vám náš říjen.

Hezký den

Dominika Kundrátová    31.10.2022

Milé děti,

nezapomeňte, že se z vás dnes mohou stát strašidla. Těšíme se na Vás a na dnešní oslavu strašidel. Přijít může ten, kdo se nebojí... Tak co, dorazíte???

Vaše dýně

Dominika Kundrátová    31.10.2022

Od 1.10. 2022 ve třídě Kuřátka probíhá

Stimulační program pro předškoláky a děti s odloženou školní docházkou (MAXÍK)

Autor: Zdeňka Janhubová, Pavla Bubeníčková

Školitelé: Bc. Markéta Burianová, Bc. Dominika Kundrátová

Datum proškolení: 23. - 24. dubna 2022 Praha

Číslo osvědčení: 341, 342

Dominika Kundrátová    26.10.2022

Vážení rodiče,

ve dnech 13.10. a 14.10.2022 navštíví předškoláci dopravní hřiště při Základní škole Veronské náměstí.

Zasíláme vám informace k organizaci.

13.10.2022 - třída Ještěrka svačina v 8.00 hodin, třída Kuřátko svačina v 9.00hodin 

14.10. 2022 třída Motýlek svačina v 8.00 hodin, třída Kuřátko svačina v 9.00hodin 

S sebou: helma na kolo, batoh s pitím

Tato akce je bezplatná.

Návrat na oběd.

Gabriela Tvrdková    11.10.2022

Milí rodiče,

posíláme vám naše září.

Hezký den

Dominika Kundrátová    06.10.2022

Vážení rodiče,

zveme vás na společnou akci pro předškoláky, která se bude konat 11.10.2022 od 16.00 hodin na zahradě mateřské školy.

Pro děti budou připravena stanoviště plné her a zábavních úkolů na téma ,,Země světa".

Tato akce se koná ve spolupráci s nestátní neziskovou organizací - InBáze z.s.

Těšíme se na vás

Gabriela Tvrdková    04.10.2022

První týdny v naší třídě jsou za námi. Přivítali jsme nové kamarády, vzpomínáme na naše školáky, někoho už potrápila první nemoc a najednou je konec měsíce. Děti pilně trénují své pusinky, uši i zrak při každodenních logopedických chvilkách, učí se orientovat se v prostoru i na ploše. Také obkreslují, stříhají, lepí, malují temperami, tuší i vodovkami a provádí uvolňovací grafomotorická cvičení. Mají za sebou první vycházky i cvičení v tělocvičně. Při ranních cvičeních jsou oblíbené různé pohybové hry a zapojujeme i protahovací cviky s prvky jógy pro děti. Máme za sebou první vycházky po okolí školky i vzpomínky na prázdniny a učení se básniček a písniček. Když je hezky užíváme si hraní na školní zahradě. Úterní dopoledne patří individuální logopedii s paní logopedkou. Děkujeme všem rodičům za dobrůtky pro Edwinka i za zapůjčení fotografií z prázdnin. Příští týden se už můžete těšit na odkaz na fotografie Vašich a našich Kuřátek.

Markéta Burianová    30.09.2022

Měsíc červen se nesl ve znamení oslav Dne dětí, v naší školce proběhl zábavně naučný program "Mobilní planetárium". Pro děti bylo připraveno také dopoledne plné her a zábavných úkolů na naší zahradě s tématem "Z pohádky do pohádky". Děti si tak osvěžily v paměti názvy klasických českých pohádek, ale i těch současných.

Sledovali jsme vypouštění motýlů z motýlích zahrádek. I nadále jsme se starali o naše třídní zvířátka - morčátko i žížaly, pečovali jsme také o školní záhonky, jejichž plody jsme pak po celý červen měli možnost ochutnávat.

Děti poctivě celý rok cvičily a v rámci celoročního projektu "Se sokolem do života" obdržely z České obce Sokolské diplom a dárečky na památku.

Dlouho jsme pilně trénovali na vystoupení pro naše predškoláky. Po jejich slavnostním pasování na budoucí školáky už mohla začít zábava na skákacích hradech, focení ve fotokoutku i prohlídka fotografií s tématikou "Čím budu až vyrostu" a v neposlední řadě také ochutnávání dobrot, které jste dětmi na tuto akci přinesli. Další den jsme si pak ještě mohli udělat společný piknik.

Vážení rodiče dovolte nám touto cestou poděkovat za spolupráci během celého školního roku, popřát vám krásné prázdniny. S těmi se kterými se již neuvidíme přejeme úspěšný vstup do školního roku a na ostatní Kuřátka se moc těšíme v září.

Vaše paní učitelky.

Dominika Kundrátová    29.06.2022

V květnu jsme s Kuřátky navštívili knihovnu, kde byl pro děti připraven program "Jak se chovat v knihovně". Vypravili jsme se s Motýlky a Ještěrkami na výlet do Takotína. Zde bylo pro nás připravené zábavné dopoledne s divadelním představením.
Zalévání školního záhonku přineslo odměnu - první společné vypěstované jahody.
I nadále jsme plnily projekt "Se sokolem do života" - ve třídě, v tělocvičně i na školní zahradě.
Vybraní předškoláci se účastnili olympiády na ZŠ.
Již se také pečlivě připravujeme na vystoupení s předškoláky.
Děti se potěšily vystoupením s bublinkovou show a na závěr měsíce byl vzdělávací program Mobilní Planetárium s pohádkou POLARIS.
Dominika Kundrátová    03.06.2022

Tak nám začalo jaro. V měsíci duben jsme s dětmi navštívili zámek Berchtold, kde jsme si užili plno legrace. Pohádkovou říši, minizoo, dopravní hřiště, miniatury hradu a zámku, naučná stezka, oběd v zámecké restauraci, ale největší úspěch mělo bezpochyby peklo.

Naše školka se také zúčastnila velikonoční výzvy s názvem Neposedná kuřátka 2022. Zástupci školky nemohli být nikdo jiný než třída Kuřátka.

Na Velikonoce jsme s dětmi seli osení a připravovali vajíčka. Také celá školka uspořádala pašijový týden. Jeden den jsme byli všichni žlutí, druhý den modří, největší úspěch měl ovšem bláznivý den, kde děti měly punčochy na hlavě apod. Ten den jsme také měli společné bubnování, které bylo slyšet všude v okolí, takže jsi s námi tento jedinečný den užili i sousedé. Kluci i holčičky pak koledovali u paní učitelek.

Na závěr dubna jsme si užili celý čarodějnický týden, který byl završen čarodějnickou školou s názvem Kuřátkovice. Děti dostali vysvědčení a odlétly zpět domů. 

Dominika Kundrátová    02.05.2022

Milí rodiče,

tak takhle skvěle jsme se měli na výletě... :)

Dominika Kundrátová    22.04.2022

Galerie

Život v KUŘÁTKÁCH
Třída Kuřátko
Život v KUŘÁTKÁCH
Život v KUŘÁTKÁCH
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace