Ředitelna

Milí rodiče,

naše školka přechází na nový administrativní a komunikační systém - aplikaci "Twigsee": www.twigsee.com. Narůstá administrativní práce pedagogů i provozu školy, proto ji částečně převedeme do elektronické formy. Důvodem je nejen úspora času, ale i ohleduplnost k přírodě. Také chceme sjednotit a zpřehlednit způsoby komunikace s rodiči. Třídy nadále nebudou využívat jiné komunikační cesty a vy nebudete muset důležité a zajímavé informace nikde hledat.

Aplikace bude spuštěna 1.8. a od 1.9.2021 nahradí předešlé formy. Dostanete mailem zvací dopis a informace k postupu, jak se do systému přihlásit a jak zadat vaše dítě/děti. Twigsee nám vzájemně usnadní rychlý, bezpečný a jednoduchý kontakt. Informace o dětech, o programu, fotky, aktuality, ale i omluvy budete mít hned a vždy přístupné u sebe.

Další výhodou bude omlouvání a odhlašování z docházky. Kdykoliv můžete kliknout a dítě podle potřeby omluvit. Od září už nebude možné jinak omluvy zasílat ani vyřizovat.

Žádáme vás, abyste si zajistili přístup. Společnost Twigsee je připravena na vaše technické dotazy na helpdesk@twigsee.com. V případě provozu školky se můžete obracet na koordinátora IT školy (kundratova@mshorolezecka.cz).

Postup

Během nadcházejících dnů Vám ze systému dorazí email s odkazem pro vytvoření hesla a instrukcemi pro nainstalování aplikace do telefonu. Po stažení povolte aplikaci Twigsee zasílání notifikací, aby Vám všechny informace přicházely ihned.

Na email Vám také dorazí odkaz s interaktivním formulářem pro aktualizaci a digitalizaci osobních údajů. Ten prosím vyplňte - vše se pak propíše rovnou do naší matriky a systému (jde především o informace k vyzvedávání, kontakty, alergie, apod.)

Do aplikace lze přizvat další rodinné příslušníky (partnery, babičky apod.), stačí pouze kontaktovat Twigsee na helpdesk@twigsee.com z již registrovaného emailu a bude vytvořen dodatečný profil

Celý proces spuštění a orientace v samotné aplikaci je vysvětlený v tomto krátkém videu.

Doufáme, že vám bude nový systém "vidět svou ratolest" vyhovovat a budeme si společně blíž.


Ke stažení

Gabriela Tvrdková    15.07.2021

Vážení rodiče,
od pondělí 14. 6. budu ve třídě kuřátko vracet peníze z kroužků. Prosím, aby rodiče, kteří se do tabulky vyplnili a chtějí tedy peníze vrátit a ne přesunout, aby se za mnou stavili. Peníze Vám oproti podpisu dají i jiné paní učitelky v této třídě.

Rodiče, kteří tabulku nevyplnili, automaticky jsem počítala, že peníze vrátím, kdyby jste chtěli děti přesunout na další školní rok, není problém. Buď napište email, nebo se za mnou stavte.

Vracet budu vždy 50 % z celé částky, jak jsem již psala.

Dále prosím, aby jste si pro peníze chodili ráno nebo odpoledne do 13 hodin.

Moc děkuji všem za vaši spolupráci s vyplňováním a pochopením dané situace. Tento školní rok byl pro všechny složitý. Snad ten další bude už normální. Mrzí mě, že to letos takto dopadlo. Na druhou stranu mi to dalo prostor vymyslet spoustu nových věcí a mám spoustu nápadů na příští rok, takže už se moc těším.

Kdo by si své rozhodnutí rozmyslel, měli jste jakékoliv dotazy, určitě se mi ozvěte.

Přeji hezký den

Dominika Kundrátová    07.06.2021

Vážení rodiče,

dne 3.5. 2021 bude zahájen provoz mateřské školy v běžném režimu, umožňuje se osobní přítomnost všech dětí v mateřské škole bez omezení počtu dětí ve třídě, bez roušek, bez testování dětí a pro všechny děti navštěvující naší MŠ.

Nadále platí všechna hygienická opatření včetně nošení lahvičky s pitím.

Těšíme se na vás.

Kolektiv MŠ

Gabriela Tvrdková    30.04.2021

Milé děti, vážení rodiče,

mockrát děkujeme všem, kteří se zapojili do této akce. Obrázky jsme ještě před Velikonocemi předaly do Domova. Babičky a dědečkové byli tak nadšení, že si někteří i poplakali, jak je to moc potěšilo. Od místních vychovatelek víme, že pomalu odepisují dětem, takže se děti mají na co těšit.

Ještě jednou obrovské díky všem! Jste úžasní, jak se zapojujete do všech akcí.

S pozdravem

Vaše paní učitelky


Gabriela Tvrdková    12.04.2021

Vážení rodiče,

dle nařízení vlády bude provoz MŠ zahájen dne 12.4.2021 pouze pro děti, které mají povinnou předškolní docházku.

Pro mladší děti a nepřihlášené předškolní děti k docházce bude výuka i nadále probíhat distanční formou.

Informace k provozu školy:

Provoz školy bude zajištěn v každé třídě od 7:00-16.30 hodin

Děti budou rozděleny do skupin (po max.15): Přihlášené děti budou rozděleny do tříd Ještěrka, Motýlek a Žabička. Jmenné seznamy budou vyvěšeny na dveřích.

S sebou: Batoh s pitím, 1 ks chirurgické roušky a náhradním oblečením, který si vždy odnesete domů. Oblečení a obuv přizpůsobte aktuálnímu počasí, budeme co nejvíce venku.

Informace k testování:

Pro děti i pedagogy bude povinné testování na COVID (pondělí, čtvrtek).

Testování se neprovádí u osob, které absolvovaly z důvodu onemocnění COVID-19 izolaci nebo karanténu minimálně v rozsahu podle opatření Ministerstva zdravotnictví a zároveň neuplynulo více než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem. Tuto skutečnost musí osoba prokazatelně doložit (potvrzení od lékaře, lékařská zpráva, zpráva z laboratoře v listinné či elektronické podobě, atp).

Pokud se žák nebude moci zúčastnit testování v určený den, bude otestován 1. den jeho přítomnosti. Dále pokračuje dle rozvrhu testování (pondělí, čtvrtek).

Test bude předán a vyhodnocen zaměstnancem naší školy.

Při příchodu počítejte, prosím, s časovou rezervou (vyhodnocení testu trvá 15 minut).

Při čekání na výsledek testu na školní zahradě je zakázáno využívat herní prvky.

Dodržujte také bezpečné rozestupy.

 

Proces testování – LEPU test:

 

1. Před testováním si každý testovaný vydezinfikuje ruce.

2. Dohlížející osoba informuje testované o průběhu odběru.

3. Každý testovaný obdrží jednu testovací sadu, rozbalí a připraví všechny komponenty.

4. Testovanému provádí samo odběr dle pokynů rodič nebo pověřená osoba: Během odběru vzorku by měla být hlavička výtěrové tyčinky zcela zasunuta do nosní dírky a jemně 5krát otočena, následně se odebírá vzorek stejnou výtěrovou tyčinkou z druhé nosní dírky stejným způsobem, aby se zajistilo dostatečné množství vzorku (viz instruktážní video). 

https://www.youtube.com/watch?v=Ls0nrA-Oe20

Dohlížející osoba kontroluje správnost provedení samo odběru.

5. Dle pokynů dohlížející osoby každý zástupce dítěte

- otevírá vyhodnocovací kartu,

- vsouvá výtěrovou tyčinku do označených otvorů (z otvoru B do otvoru A),

- odstraňuje lepicí proužek,

- dohlížející osoba nakape 6 kapek přiloženého roztoku

- rodič otočí tyčinkou dvakrát tam a zpět, uzavře vyhodnocovací kartu, lehce přimáčkne a s dítětem odejdou na zahradu.

 

6. Po uplynutí 15 minut, které si doprovázející osoba dítěte měří sama, se dostaví pro výsledky testu.

7. V případě negativního výsledku vejde rodič s dítětem do školky a připraví ho k předání učitelce.

V případě pozitivního testu dostane rodič potvrzení o výsledku, odchází domů a kontaktuje svého pediatra nebo hygienickou stanici.

 

Ředitel školy nemá oprávnění vybírat či měnit způsob testování. Testovací sady byly distribuovány MŠMT a schváleny MZ ČR.

 

Pokud dítě vykazuje tyto příznaky, nebude přijato k docházce do MŠ:

 

- zvýšenou tělesnou teplotu

- suchý kašel

- dušnost

- zažívací obtíže (nevolnost, zvracení, bolesti břicha, průjem)

- ztrátu chuti a čichu

- bolest v krku

- bolest svalů a kloubů

- rýmu / ucpaný nos

- bolest

Během prezenční výuky bude sledován zdravotní stav dětí. V případě výskytu těchto symptomatických příznaků bude dítě umístěno do izolace a bude mu poskytnuta rouška. Zákonní zástupci budou ihned informováni a musí neprodleně zajistit vyzvednutí dítěte.

Gabriela Tvrdková    09.04.2021

Vážení rodiče, milé děti,

jste moc šikovní. Denně nám chodí zprávy z vašeho hledání. Přikládáme odkaz na fotografie úspěšných hledačů. Fotografie budou průběžně aktualizovány. Máme z vás moc velkou radost a jsme rády, že se vám hra líbí.

Kdo se teprve chystá na kešky přejeme mnoho zdaru. 

Vaše paní učitelky

Dominika Kundrátová    23.03.2021

Milé děti, vážení rodiče,

 

Dnešním dnem začíná akce „KEŠKY NAŠÍ ŠKOLKY“. V příloze Vám posíláme veškeré informace k této akci (instrukce visí i u branek školky). Určitě mnozí z vás znají „Geocaching“. Toto je obdoba této oblíbené aktivity. Upravily jsme jí ale k naším podmínkám.

Dále v příloze najdete i tabulku na zaznamenávání. Tabulka je jen pro Vás, abyste měli přehled o tom, co jste už našli.

V odkazu níže si o Geocachingu můžete přečíst. Možná vás překvapí, kolik oficiálních „Kešek“ je třeba v našem lesoparku a třeba za nějakou vyrazíte.

Budeme se těšit na fotky z vašeho hledání. Ty prosím posílejte na e-mail nebo WhatsApp (kundratova@mshorolezecka.cz , 736 250 279)

Kdyby byl s čímkoliv problém, určitě se na nás obraťte.

Konec této akce zatím není stanoven a uvidíme podle toho, jak se vám to bude líbit.

Přejeme všem hezkou zábavu a šťastné hledání

Vaše paní učitelky


http://www.geocaching.cz/page/index.htmlGabriela Tvrdková    22.03.2021


Gabriela Tvrdková    19.03.2021

Naše milé děti, milí rodiče,

 

posíláme, především dětem, pozdrav do této pro všechny nelehké doby. Věříme, že Vám udělá radost. (ODKAZ NÍŽE)

 

Brzy nashledanou

 

Vaše paní učitelky


https://www.youtube.com/watch?v=Hn0CSTkxr4k
Gabriela Tvrdková    15.03.2021

Milé děti,

 už od roku 2018 chodíme pravidelně potěšit babičky a dědečky z Domova pro seniory v Janovské. Vzhledem k situaci od loňského března je nelze navštívit z důvodu jejich bezpečnosti.

V loňském dubnu jsme jim malovali obrázky v akci "Obrázek, který pomáhá". Nevýslovně je to potěšilo. Opravdu jsou rádi za každý kontakt s okolním světem a když je to od dětí, tím spíše.

Na Vánoce jsme jim připravili moc dárečků v podobě výtvorů. Kdybych Vám uměla popsat, jak moc byli rádi. Alespoň přikládám pořízené fotografie. Objímali vás na dálku a mysleli na Vás, co Vám ten Ježíšek přinese.

Od Vánoc ale uplynula opět dlouhá doba. Byly bychom moc rády, kdybyste si našli čas a namalovali obrázek nebo něco vyrobili pro ně. Kdo by třeba chtěl i napsat pár řádků, rády Vám poskytneme konkrétní jméno babičky či dědečka, ať přesně víte, komu píšete. Kdo zvládne více obrázků, není problém. Předáme všechny.

Každý obrázek, každý dopis se počítá a tu radost, kterou přenesete, je k nezaplacení.

Všechna svá díla prosíme přinést do schránky školky do tohoto pátku 19.3. do 12 hodin.

Mockrát děkujeme všem, co se této krásné akce zúčastní, protože tento obrázek vážně pomáhá!!! 

Krásný den a týden všem

Vaše paní učitelky

     

Gabriela Tvrdková    15.03.2021

Vážení a milí rodiče,

 

Vzhledem k nynější situaci nemůžeme tuhle akci udělat ve školce. Mělo to být původně v rámci školky. O co se jedná? Moje kamarádka a kamarád Princezna Áňa a Pó vyhlásili soutěž pro děti ze školky.

Kdo do vlastně Áňa a Pó je? Tito dva úžasní kamarádi pořádají hudební pořady pro děti. Děti na nich cvičí (Áňa je miss aerobik v minulých letech), zpívají, poslouchají pohádky od prince Pó, „zlobí“, zkrátka se úžasně baví. Jezdí s nimi na akce i cvičený pejsek Barney. Děti si je od první chvíle zamilují.

https://www.anapoapes.cz/

My nyní máme možnost se zapojit do jejich soutěže a vyhrát cenu nejvyšší. Jejich návštěvu u nás ve školce.

Na podzim loňského roku vydali svou první písničku, kterou jim napsal Pokáč (Možná někdo bude znát). Písnička se jmenuje Zlobení. Některé děti ze školky už tuto písničku znají.

https://www.youtube.com/watch?v=cuopoDDe6sM

Kdo by se chtěl za naši školku zúčastnit, prosím, pošlete krátké video, klidně jen 15 sekund, jak si děti hrají, „zlobí“, tančí, dovádějí venku, doma, na zahradě, … Kdo by zvládnul i choreografii z refrénu, bylo by to skvělé. Formát videa prosím na šířku a poslat na e-mail nebo WhatsApp (kundratova@mshorolezecka.cz, 736 250 279). Na všechna zašlá videa odpovídám. Kdybych se Vám tedy neozvala, video nedošlo a kontaktujte mě, aby nevzniklo nějaké nedorozumění.

Celé video za školku má být 1 minutu, budu se snažit do videa dát maximálně dětí, nemohu ale předem nic slíbit, že se na videu všichni objeví. Kdo ve videu bude, budu mu ještě zvlášť psát. Jde o naše známé GDPR. Potřebuji Váš souhlas, že se video objeví na sociálních sítí, proto prosím mějte i na paměti toto.

Videa prosím zašlete do neděle 21.3.

Pojďte do toho se zúčastnit. Uvidíte, že i natáčení s dětmi si užijete, jak je znám, jsou to herečky. :D

Mějte krásný den a už se moc těším na videa

Paní učitelka Domča

 

Gabriela Tvrdková    08.03.2021

Vážení rodiče,

vzhledem k současné situaci v souvislosti s pandemií COVID-19 a na základě rozhodnutí Vlády ČR dochází od 1.3. 2021 k uzavření mateřských škol.  


Podrobné informace najdete v přílozeGabriela Tvrdková    28.02.2021

Milí rodiče,

 

kroužky bohužel nezačnou ani v lednu. Respektive, kroužky mohou probíhat až ve třetím stupni systému PES. Pokud bychom se v lednu na tento stupeň dostali, budu Vás informovat a kroužky začnou.

Další komplikace je v únoru. V únoru nastupuji na plánovaný zákrok, tudíž, když vše dobře dopadne, budu opět fungovat v březnu. Záleží samozřejmě na rekonvalescenci a zda mě vůbec vezmou.

Chtěla jsem Vás informovat, aby jste předběžně věděli s čím počítat.

Uvidíme, jak to letos s kroužky bude. Mám vymyšlený náhradní plán, s tím Vás ovšem seznámím v případě, že by to letos na kroužky nevypadalo. Musím to sama ještě pořádně promyslet.

 

Děkuji Vám za trpělivost 

 

Přeji všem hodně zdraví do nového roku


Paní učitelka Domča

Dominika Kundrátová    04.01.2021

Vážení rodiče,

posílali jsme pomocí Mobilního rozhlasu PF naší školky s písničkou, kterou nazpívaly děti. Komu by tento e-mail nedorazil, určitě nás kontaktujte.

Hezké svátky

Gabriela Tvrdková    23.12.2020


Milí rodiče,

možná Vám už děti vyprávěly, že ve školce zpíváme vánoční písničky. Jedna z nich se jmenuje HODNĚ ŠTĚSTÍ. Tuto písničku se učí celá školka. Vzhledem k letošní mimořádné situaci jsme nemohli společně rozsvítit vánoční stromeček. Máme ovšem jedno překvapení. Potřebovali bychom k tomu Vaši pomoc.

Pokud to bude možné, natočte doma, venku, u babičky, na hřišti, u stromečku, … děti, jak zpívají tuto písničku. Nemusí to být celá písnička. Stačí jen část. Mohou jen třeba hrát na hudební nástroj, tančit na tuto písničku, … fantazii se meze nekladou.

Video prosíme na ŠÍŘKU. Formát nehraje roli. Klidně natočte děti na svůj mobilní telefon a pošlete mně na e-mail (kundratova@mshorolezecka.cz) nebo na WhatsApp (736 250 279), úschovnu, …

Toto video prosím zašlete, pokud možno, do neděle 13.12. do 18 hodin.

V odkazech níže posíláme text a písničku se slovy, v následujícím odkazu posíláme společný hudební doprovod písničky. V případě dotazů pište na e-mail uvedený výše.

Byla by škoda, kdybyste se videa nezúčastnili. Uvidíte, že vy i děti budete mít tímto hezkou vzpomínku na školku a tyhle jiné Vánoce. Těšíme se na každý příspěvek a vy se těšte na konečný výsledek. :)

Děkujeme za spolupráci

Přejeme krásný adventní čas

Vaše paní učitelky


TEXT PÍSNIČKY

https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/patrasova-dagmar/hodne-stesti-426678

HUDEBNÍ DOPROVOD
https://www.youtube.com/watch?v=kamcx1YklnA


Gabriela Tvrdková    09.12.2020
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace