Ředitelna

Dne 7.3. se naše děti zúčastnily akce v DPS Janovská. Babičky slavily Mezinárodní den žen a děti byly pozvány, aby se této krásné akce zúčastnily a svými hlásky babičkám tento den zpříjemnily. Děti zpívaly známé písničky s kytarou, takže není divu, že se babičky samou radostí ke zpěvu také přidaly. Po písničkách ještě všem rozdaly vyrobené kytičky a srdíčka do květináče (vyráběly všechny třídy) za celou školku. Babičky si s dětmi popovídaly, upekly jim výborný štrůdl a obdarovaly je dárečky. Celá akce se velmi vydařila a byla krásná.

Těšíme se na další

Gabriela Tvrdková    15.03.2023

V příloze vám posíláme pozvánku na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, který se koná 26.4.2023 od 13.00 do 16.00 hodin

Gabriela Tvrdková    15.03.2023

MILÍ RODIČE,


PŘEJEME VŠEM KRÁSNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ A DO NOVÉHO ROKU 2023 VŠECHNO NEJLEPŠÍ.


Bc. Gabriela Tvrdková

ředitelka školy


PS: ...a PF jako již každoročně... PF 2023 MŠ HOROLEZECKÁ

Ke stažení

Gabriela Tvrdková    21.12.2022
Gabriela Tvrdková    24.10.2022

Vážení rodiče,

dovolujeme si informovat Vás o Balíčku okamžité pomoci pro Pražany, který má pomoci pražským domácnostem ohroženým inflací. Celá agenda zpracování žádostí jde prostřednictvím školy. Žadatel, který splňuje podmínky pro poskytnutí pomoci, se obrátí na ředitelství školy (nejpozději 30.10.2022). Postup a potřebné dokumenty jsou popsány níže.

 Více na

https://pomocprazanum.praha.eu/cz/balicek-skolstvi

Balíček okamžité pomoci Pražanům (pdf)

https://df79f05bac.clvaw-cdnwnd.com/3176d9852db7f2c3d2db7c8c1ee0c703/200070975-2a3522a355/balicek%20pomoci%20prazanom.pdf


Hlavní město Praha usnesením Zastupitelstva hl. m. Prahy č. 38/5 ze dne 16. 6. 2022 (dále jen „usnesení ZHMP“) umožnilo čerpat finanční podporu školám a školským zařízením zřízeným hl. m. Prahou, městskými částmi, státem a nebo církevním zřizovatelem na zmírnění dopadů inflace pro pražské domácnosti.

Škola/školské zařízení na základě rozhodnutí ředitele může umožnit nárokovým žadateli zapsanému do školy/školského zařízení ke vzdělávání nebo k zájmové činnosti, či ke stravování čerpat podporu v podobě prominutí vybraných úplat na stravné, školné, na provozovanou zájmovou činnost nebo umožní nárokovým dětem/žákům/účastníkům nepřímo čerpat podporu z tzv. fondu solidarity.

Metodika pro podávání žádostí o prominutí úplaty a žádosti o příspěvek z fondu solidarity v rámci opatření ke zmírnění dopadů inflace na domácnosti v Praze pro roky 2022–2023 (dále jen „Podmínky“) byla schválena usnesením Rady hl. m. Prahy č. 2386 ze dne 5. 9. 2022.

Žádost můžete podat nejpozději do 30.10.2022 ředitelce školy.

Gabriela Tvrdková    07.10.2022

Milí rodiče,

jak jste se již dozvěděli na třídních schůzkách, letos budou ve školce probíhat opět tyto dvě aktivity. Přihlásit děti můžete do pátku 23.9. do 13 hodin na zápisový arch na nástěnce kroužků ve vaší šatně. 

ANGLIČTINA

 • Pro děti od 4 let
 • Cena 1500,-/pololetí
 • Kapacita kroužku 15 dětí/skupina
 • Dvě skupiny - 1. skupina 14:30-15:00, 2. skupina 15:05-15:35
 • Každé pondělí
 • Cca 15 lekcí/pololetí

Angličtina probíhá formou metody britské společnosti Wattsenglish. Tato metoda využívá především komunikaci s dětmi. Děti se učí pomocí zážitku z neustále inovovaných her, motivací tzv. „smajlíků“ a následně odměny. Hodiny mají spád a cíleně se střídají aktivity, aby děti angličtina bavila. Budete překvapeni, kolik věcí děti během školního roku budou umět pojmenovat.

Cena zahrnuje knihu, kterou si děti budou nosit na každou hodinu. Díky unikátnímu kódu na voucheru získáte přístup do on-line portálu MyWow nebo do mobilní aplikace, kde vše funguje off-line. 

HVĚZDIČKY

 • Pro děti od 3 let
 • Cena 1000,-/pololetí
 • Kapacita kroužku 20 dětí/skupina
 • Dvě skupiny - 1. skupina 16:00-16:45, 2. skupina 16:45:05-17:30
 • Každé úterý
 • Cca 15 hodin/ pololetí, vánoční koncert

Sboreček je určen pro všechny děti, které mají rády hudbu. Mimo zpěv zahrnuji do hodiny také aktivity spojené s hudbou jako je rytmizace, dechová cvičení, artikulační cvičení, gymnastika mluvidel, pohybové sluchové hry a další. 

V ceně jsou zahrnuty sborová trička a doplňky. Nebude chybět ani koncert. Jeden vánoční a druhý v druhém pololetí.

V případě informací mě neváhejte kontaktovat kundratova@mshorolezecka.cz

Těším se na vaše děti

Hezký den

Paní učitelka Domča z Kuřátek

Dominika Kundrátová    12.09.2022

Informace pro začátek nového školního roku 2022

Nový školní rok začíná ve čtvrtek 1. 9. 2022. Provoz mateřské školy je od 6:30 do 17 hodin.

Ve čtvrtek 1.9. 2022 budou od 6:30 hodin otevřeny všechny třídy. Od pátku 2. 9. 2022 se budou všechny děti v době od 6:30 – 7:00 hodin scházet ve třídě Rybička, odkud si je paní učitelky budou převádět do svých tříd.

Seznamy dětí budou od 1. 9. 2022 na vstupních dveřích.

S sebou: podepsanou láhev s pitím (na ven), látkový pytel do šatny s náhradním oblečením, boty na přezutí (ne pantofle), vhodné oblečení na zahradu a pyžamo. Prosíme, všechny věci dětem podepište.

Třídní schůzky proběhnou dne 5.9. 2022 od 17,00 hodin podle počasí v kmenových třídách nebo na zahradě. Pokud možno bez dětí.

Rodičům doporučujeme, v rámci adaptace nových dětí, vyzvedávat děti první dva týdny po obědě (12:30 – 13:00).

Přejeme Vašim dětem příjemné chvíle s novými kamarády, Vám hodně trpělivosti, pohody a porozumění při jejich prvním důležitém vykročení. Pěkný školní rok!


Gabriela Tvrdková    25.08.2022

Milí rodiče,

naše školka funguje na novém administrativním a komunikačním systému - aplikaci "Twigsee": www.twigsee.com.

Narůstá administrativní práce pedagogů i provozu školy, proto ji částečně máme převedenou do elektronické formy. Důvodem je nejen úspora času, ale i ohleduplnost k přírodě. Také tímto sjednocujeme a zpřehledňujeme způsoby komunikace s rodiči.

Třídy nevyužívají jiné komunikační cesty a vy nemusíte důležité a zajímavé informace nikde hledat.

Dostanete e-mailem zvací dopis a informace k postupu, jak se do systému přihlásit a jak zadat vaše dítě/děti. Twigsee nám vzájemně usnadní rychlý, bezpečný a jednoduchý kontakt. Informace o dětech, o programu, fotky, aktuality, ale i omluvy budete mít hned a vždy přístupné u sebe.
Další výhodou je omlouvání a odhlašování z docházky. Kdykoliv můžete kliknout a dítě podle potřeby omluvit. 

Žádáme vás, abyste si zajistili přístup. Společnost Twigsee je připravena na vaše technické dotazy na helpdesk@twigsee.com. V případě provozu školky se můžete obracet na koordinátora IT školy (kundratova@mshorolezecka.cz).
Postup

Během nadcházejících dnů Vám ze systému dorazí email s odkazem pro vytvoření hesla a instrukcemi pro nainstalování aplikace do telefonu. Po stažení povolte aplikaci Twigsee zasílání notifikací, aby Vám všechny informace přicházely ihned.

Na email Vám také dorazí odkaz s interaktivním formulářem pro aktualizaci a digitalizaci osobních údajů. Ten prosím vyplňte - vše se pak propíše rovnou do naší matriky a systému (jde především o informace k vyzvedávání, kontakty, alergie, apod.)
Do aplikace lze přizvat další rodinné příslušníky (partnery, babičky apod.), stačí pouze kontaktovat Twigsee na helpdesk@twigsee.com z již registrovaného emailu a bude vytvořen dodatečný profil

Celý proces spuštění a orientace v samotné aplikaci je vysvětlený v tomto krátkém videu.

Doufáme, že vám bude nový systém "vidět svou ratolest" vyhovovat a budeme si společně blíž.

V případě, že vám e-mail nebo některé z uvedených formulářů nepřišel, zkontrolujte prosím nejdříve nevyžádanou poštu, hromadné nebo spam. Kdyby e-mail jste stále nenašli, kontaktujte paní učitelku Domču (kundratova@mshorolezecka.cz)

Ke stažení

Gabriela Tvrdková    19.07.2022

Vážení rodiče nově přijatých dětí,

dne 23.6. 2022 od 16.00 hodin vás zveme na informativní schůzku, která se bude konat ve třídě Motýl (vedle ředitelny).

Těšíme se na vás.


Gabriela Tvrdková    31.05.2022

Milé děti,

v pondělí 21.2. nás dopoledne čeká divadelní představení O princezně Čokoládě.

Princezna už se na vás moc těší!!!

Gabriela Tvrdková    18.02.2022

Vážení rodiče,

na základě stížností na nedodržování hygienických opatření některých rodičů, na vás apeluji, abyste vstupovali do budovy školy pouze v respirátorech a dodržovali nařízenou karanténu. Při návratu z karantény musíte doložit negativní PCR test dítěte.

Děkuji za spolupráci

Bc. Gabriela Tvrdková, ředitelka školy

Gabriela Tvrdková    09.12.2021

Upozorňujeme rodiče, že omlouvání a nahlašování dětí k docházce bude nyní nově probíhat pouze přes aplikaci Twigsee. Zákonný zástupce může své dítě omluvit do 8,00 hodin aktuálního dne z celodenní nebo půldenní docházky (po obědě).

Paní učitelky již v aplikaci nemohou provádět žádné změny.

Nezapomeňte prosím před začátkem školního roku v aplikaci označit, zda Vaše dítě půjde první dny po obědě domů.

Děkujeme za spolupráci.


Gabriela Tvrdková    27.08.2021

Milí rodiče,

naše školka přechází na nový administrativní a komunikační systém - aplikaci "Twigsee": www.twigsee.com. Narůstá administrativní práce pedagogů i provozu školy, proto ji částečně převedeme do elektronické formy. Důvodem je nejen úspora času, ale i ohleduplnost k přírodě. Také chceme sjednotit a zpřehlednit způsoby komunikace s rodiči. Třídy nadále nebudou využívat jiné komunikační cesty a vy nebudete muset důležité a zajímavé informace nikde hledat.

Aplikace bude spuštěna 1.8. a od 1.9.2021 nahradí předešlé formy. Dostanete mailem zvací dopis a informace k postupu, jak se do systému přihlásit a jak zadat vaše dítě/děti. Twigsee nám vzájemně usnadní rychlý, bezpečný a jednoduchý kontakt. Informace o dětech, o programu, fotky, aktuality, ale i omluvy budete mít hned a vždy přístupné u sebe.

Další výhodou bude omlouvání a odhlašování z docházky. Kdykoliv můžete kliknout a dítě podle potřeby omluvit. Od září už nebude možné jinak omluvy zasílat ani vyřizovat.

Žádáme vás, abyste si zajistili přístup. Společnost Twigsee je připravena na vaše technické dotazy na helpdesk@twigsee.com. V případě provozu školky se můžete obracet na koordinátora IT školy (kundratova@mshorolezecka.cz).

Postup

Během nadcházejících dnů Vám ze systému dorazí email s odkazem pro vytvoření hesla a instrukcemi pro nainstalování aplikace do telefonu. Po stažení povolte aplikaci Twigsee zasílání notifikací, aby Vám všechny informace přicházely ihned.

Na email Vám také dorazí odkaz s interaktivním formulářem pro aktualizaci a digitalizaci osobních údajů. Ten prosím vyplňte - vše se pak propíše rovnou do naší matriky a systému (jde především o informace k vyzvedávání, kontakty, alergie, apod.)

Do aplikace lze přizvat další rodinné příslušníky (partnery, babičky apod.), stačí pouze kontaktovat Twigsee na helpdesk@twigsee.com z již registrovaného emailu a bude vytvořen dodatečný profil

Celý proces spuštění a orientace v samotné aplikaci je vysvětlený v tomto krátkém videu.

Doufáme, že vám bude nový systém "vidět svou ratolest" vyhovovat a budeme si společně blíž.


Ke stažení

Gabriela Tvrdková    15.07.2021

Vážení rodiče, milé děti,

jste moc šikovní. Denně nám chodí zprávy z vašeho hledání. Přikládáme odkaz na fotografie úspěšných hledačů. Fotografie budou průběžně aktualizovány. Máme z vás moc velkou radost a jsme rády, že se vám hra líbí.

Kdo se teprve chystá na kešky přejeme mnoho zdaru. 

Vaše paní učitelky

Dominika Kundrátová    23.03.2021

Milé děti, vážení rodiče,

 

Dnešním dnem začíná akce „KEŠKY NAŠÍ ŠKOLKY“. V příloze Vám posíláme veškeré informace k této akci (instrukce visí i u branek školky). Určitě mnozí z vás znají „Geocaching“. Toto je obdoba této oblíbené aktivity. Upravily jsme jí ale k naším podmínkám.

Dále v příloze najdete i tabulku na zaznamenávání. Tabulka je jen pro Vás, abyste měli přehled o tom, co jste už našli.

V odkazu níže si o Geocachingu můžete přečíst. Možná vás překvapí, kolik oficiálních „Kešek“ je třeba v našem lesoparku a třeba za nějakou vyrazíte.

Budeme se těšit na fotky z vašeho hledání. Ty prosím posílejte na e-mail nebo WhatsApp (kundratova@mshorolezecka.cz , 736 250 279)

Kdyby byl s čímkoliv problém, určitě se na nás obraťte.

Konec této akce zatím není stanoven a uvidíme podle toho, jak se vám to bude líbit.

Přejeme všem hezkou zábavu a šťastné hledání

Vaše paní učitelky


http://www.geocaching.cz/page/index.htmlGabriela Tvrdková    22.03.2021
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace