Třída Motýlci

Časová organizace vyučování


6:30 - 7:00 třída Rybička

7:00 - 16:00 třída Motýlci

16:00 - 17:00 třída Rybička


Třídu najdete v růžovém pavilonu

Dobrý den milí rodiče,

následující týden nás čeká téma "Vím, kam patřím". Chtěly bychom Vás moc poprosit o spolupráci. Budeme si s dětmi povídat o České republice, posléze i o Praze. Bylo by moc fajn, kdyby si děti přinesly fotografii (stačí vytisklá z PC) svého domu, chaty nebo místa, kam rádi jezdíte a řekly nám o ní několik slov. Kde to je, jestli se jedná o dům, panelák, byt, v jakém městě nebo ulici se nachází, kdo tam bydlí. Zároveň by děti měly znát adresu bydliště (alespoň město a ulici). Moc děkujeme za spolupráci!

Lenka Matúšková    16.01.2021

Dobrý den,

 

 Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci neproběhnou v MŠ skupinové depistáže z pedagogicko psychologické poradny ohledně školní zralosti.

Pokud zvažujete odklad školní docházky Vašich dětí, můžete se přihlásit individuálně v poradně, a to od začátku března. 

V příloze Vám zasíláme krátký dotazník, který je nutné mít při návštěvě s sebou.

 

kontakt:

Mgr. Kateřina Rubešová

Psycholožka PPP 10

Jabloňová 3141/30a, Praha 10

Tel: 770 190 439

Email: rubesova@ppp10.eu

Lenka Matúšková    15.01.2021
Lenka Matúšková    03.01.2021

Pro přehrání se Vám objeví nabídka dvou aplikací- zvolte aplikaci Disc-pouze jednou a video se přehraje.

Lenka Matúšková    03.01.2021

Dobrý den milí rodiče,

za všechny děti ze třídy Motýlek Vás srdečně zveme na divadelní představení

„Jak Nebavína ukradla vánoční kouzlo!!"

Děti velmi velmi velmi pilně trénují a mají z divadla velkou radost. Proto jsme se s kolegyněmi rozhodly, že Vám ho i přes nepříznivou covidovou situaci děti zahrají osobně. Protože je povolený pouze omezený počet osob při hromadném setkávání, jsme nuceni Vám divadlo zahrát dvakrát, aby ho mohla vidět z každé rodiny alespoň jedna osoba.

 

Vše bude probíhat za následujících přísných opatření:

 

Ve třídě máme rozpis , ve který den se rodiče dostaví, jedná se o 16. a 17.12.2020 (středa a čtvrtek) od 16.00 hodin. Kdo se ještě nezapsal, prosíme, řekněte paní učitelce ve třídě, který den Vám vyhovuje více.

Prosíme, aby z každé rodiny přišla opravdu jen jedna osoba. Pokud je to možné, prosíme neberte s sebou ani sourozence dětí, děkujeme!

Po příchodu do MŠ si vydezinfikujte ruce (dezinfekce je k dispozici u vstupních dveří i ve třídě).

Po celou dobu pobytu v MŠ mějte zakrytá ústa i nos.

Zachovejte prosím dostatečné rozestupy vyznačené pomocí židliček.

Po ukončení přestavení se prosím zdržujte ve třídě po dobu pouze nezbytnou.

 

Chápeme, že se na vystoupení dětí moc těšíte a že je obtížné vše dodržet, ale předem vám MOC děkujeme za spolupráci a společně to zvládneme!!!

 

Chtěla bych zároveň moc poprosit, zda by nějaký rodič s možností kvalitního videozáznamu celé představení nenatočil, můžeme ho pak hromadně rozeslat celé třídě pro členy rodiny, kteří se nemohli zúčastnit, děkujeme!

Lenka Matúšková    15.12.2020
Lenka Matúšková    06.12.2020
Lenka Matúšková    06.12.2020

Tento pátek 4.12.2020 k nám (doufáme) přijde na návštěvu Mikuláš. Pokud budou mít děti zájem, mohou přijít v masce čerta, andílka, jestli si troufnete na Mikuláše :-),...Uděláme si čertovskou dikotéku a zábavné dopoledne, ať se děti před návštěvou čertíka děti uvolní. Děkujeme za spolupráci!!

Lenka Matúšková    29.11.2020

Dobrý den, milí rodiče,

 

moc zdravíme děti, které jsou doma. Posíláme pracovní listy a náměty činností k aktuálním tématům v MŠ (nejedná se o povinné úkoly, ať si děti vyberou, co je zajímá).

Poslední dva týdny se zabýváme problematikou „lidského těla“. Jedná se u dětí o velmi oblíbené téma a mají opravdu velký rozsah znalostí. Doporučujeme na kanálu YouTube seriál „Byl jednou jeden život“ a děti mi představily seriál „Operace Jauu!“…taky perfektní (hlavně díl o koronaviru). Dále trénujeme jednoduché pojmenování částí lidského těla (ne ruka-ale horní končetina,…), bavíme se o ruce-názvy prstů, P-L orientace, pokusíme se uvázat kličku…určitě doma trénujte.

S tím souvisí návyk jíst CELÝM příborem, některé děti s tím stále mají problémy. Dále pak při oblékání ven je důležité, aby si dokázaly zastrčit tričko do kalhot a pak teprve oblékaly mikinu, téměř nikdo to nedělá, mají holá záda a je už dost chladno (prosíme, dejte dětem také rukavice).

Příští týden se již začneme věnovat adventním tradicím, budeme psát Ježíškovi a tvořit novou výzdobu ve školce. Pokud máte doma oblíbenou knihu s vánoční tématikou, která by se dala číst na pokračování, můžete přinést.

Děkujeme, přejeme klidné adventní období a moc zdravíme kamarády doma!!!

Lenka Matúšková    25.11.2020

 Dobrý den milí rodiče,

 

    protože je již více dětí, které tráví čas zavřených škol doma se svými sourozenci, s kolegyněmi jsme se rozhodly poslat Vám pár informací, o čem si zrovna s dětmi povídáme a také materiály, aby se mohly třeba se sourozenci učit a připadaly si už také jako školáci s úkoly.

Pokud doma nemáte tiskárnu, odepište mi a není problém se domluvit na předání pracovních listů ve školce nebo někde poblíž. Posíláme toho více, tak snad si děti vyberou, co je bude zajímat. Materiály se určitě hodí k procvičování i dětem, které do školky chodí (někteří jsou velmi aktivní a pořád chtějí něco psát a kreslit).

 

Aktuálně se zabýváme:

-roční období, jejich znaky, vyjmenovat dny v týdnu, aktuální den, měsíc, rok.

-učíme se podepisovat (prosím kontrolujte děti, některé se podepisují zrcadlově, ať si nevytvoří zbytečně špatný návyk.

-rozlišujeme pravou a levou stranu (viz příloha s pracovními listy).

-trénujeme fonematický sluch-hláska na začátku, konci slova (potřebují k zápisu do ZŠ)

-neustále opakujeme názvy barev, geometrických útvarů (ne kolečko-kruh, kostka-ale čtverec, počty a matematické představy 1-10…ukázat na prstech).

-následující dva týdny se budeme věnovat podzimu v přírodě a její přípravu na zimu, podzimním barvám a významu listů v přírodě, ve středu si připomeneme pranostiky o sv. Martinovi.

 

V příloze posílám:

-         u dětí velmi oblíbené návody na cvičení dětské jógy..osvědčilo se nám na jaře v karanténě, jogovou hru, ke které patří i kostka, které číslo hodíte, ten cvik musíte udělat

-         PL listy na zrakové vnímání a P-L orientaci, dokreslování dle vzoru, „jednotažky“ a grafomotorické listy na uvolnění ruky, PL na matematické představy,…

-         vystřihovánky s podzimní tematikou a antistresové omalovánky

 

Všechny děti moc zdravíme, mějte se krásně a budeme rádi, když nám pošlete fotku s nějakým zajímavým výrobkem nebo prostě jen pozdrav, určitě předáme ostatním dětem!!!

Hezký zbytek neděle, zdraví Vás paní učitelky z Motýlků!!!

PS: materiály najdete ve fotogalerii viz níže a byly poslány také prostřednictvím Mobilního rozhlasu.

Lenka Matúšková    08.11.2020

20.října jsme prožili ve znamení dne stromů. Vytvořili jsme společně velký plakát ( nad schody u třídy Motýlek) se stromem a zvířátky. Děti moc chválíme za postřehy o významu stromu pro přírodu i člověka, které vymyslely, jsou zapsané na plakátu. Dále jsme vyjadřovali život a vlastnosti stromu pohybem, stavěli strom ze stavebnic a vytvářeli kořenovou soustavu z vlny. Venku jsme tvořili společně stromy z přírodnin, objímali stromy pro energii a na závěr jsme upletli stromu i svetr. Den stromu jsme si opravdu užili !!!

Lenka Matúšková    21.10.2020

Vážení rodiče,


dnes jsem Vám odeslala kontrolní e-mail.

Prosím, potvrďte odpovědí jeho doručení.


Děkuji za spolupráci


(platí pro třídu MOTÝLEK, ŽABKA, BERUŠKA, RYBA)

Dominika Kundrátová    17.09.2020

Akce se dětem líbila a pan záchranář je velmi chválil a odměnil za velké spektrum znalostí. Určitě si je doma vyzkoušejte!

Lenka Matúšková    06.10.2020

Galerie

Život v MOTÝLCÍCH
Třída Motýlci
Život v MOTÝLCÍCH
Třída Motýlci
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace