ŘÍJEN v Kuřátku

Říjen v kuřátku byl ve znamení podzimu a všeho s ním spojené. 

Protože nám na podzim dozrávají různé druhy ovoce a zeleniny, udělaly jsme si s dětmi ochutnávku nejdříve poslepu, abychom si vyzkoušely chuťové pohárky. Poznávaly jsme, co to je, určovaly jsme, co je větší x menší, jaké je množství a na závěr vše zdělaly do "Vitamínové bomby". Udělaly jsme si ze všeho šťávu a následně hodnotily, co ve šťávičce cítíme nejvíce a co se k sobě chuťově hodilo.

Protože se nám sešlo hodně jablíček, zahrály jsme si na cukráře a upekly si štrůdly. Pokud jste je ve třídě nezahlédli, nedivte se. Byly hned pryč. Sotva jsme stačily pořídit fotografie. Asi máme ve třídě budoucí cukráře. :)

V rámci tématu Co přinesl Podzimníček jsme se zaměřily také na to, co na podzim sklízíme. Mezi plodiny patřily také brambory. Společně s Motýlky jsme si uspořádaly Bramboriádu. Soutěžily jsme v 6 různých disciplínách. Všichni se moc snažily a odnesly si domů diplom a medaili v podobě brambory.

Také nás navštívilo divadélko s pohádkou Karkulka. Stále s dětmi cvičíme Sokolíka a plníme úkoly. K podzimu neodmyslitelně patří i dlabání dýní. Dětem se dýně moc povedla. Užíváme si poslední dny na písku a pomáháme panu školníkovi hrabat spadané listí.

Stále trénujeme Maxíka, Předmaxíka a Elkonina. Děti jsou moc šikovné a vše krásně zvládají.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace