Třída Kuřátko

Časová organizace vyučování


6:30 - 7:00 třída Rybička

7:00 - 16:00 třída Kuřátko

16:00 - 17:00 třída Žabka


Třídu najdete v modrém pavilonu


kuratka@mshorolezecka.cz

Ve čtvrtek 8.6. jsem se s dětmi ocitly ve škole Čar a kouzel v Bradavicích. Všechny děti úspěšně absolvovaly studium. Gratulejeme

Dominika Kundrátová    12.06.2023
Dominika Kundrátová    12.06.2023

Měsíc květen nám přinesl teplejší počasí, nastal tedy čas zvýšené péče o náš záhon a truhlíky. Děti pilně plely, sázely a zalévaly a už se těšíme na jahody, hrášek a květinky v truhlíku.

Už víme, jaké jsou planety naší soustavy, jak pestrý je mořský svět nebo život na zahradě a louce. Při pokusu s vejcem jsme si uvědomili, že mořská voda je slaná a pozorováním zjistili, jak může vajíčko plavat. Také, že naše maminky mají v květnu svátek. Maminka Thea nás navštívila s malým štěňátkem a maminka Fandy nám vyprávěla o životě v Mongolsku, místních zvycích, fauně a floře této země. Bylo to velmi zajímavé a oběma maminkám za návštěvu moc děkujeme.

Na základní škole Hornoměcholupská proběhla „Olympiáda mateřských škol“. Kuřátka si na naší zahradě vyzkoušela různé sportovní disciplíny a vybraní sportovci nás hrdě reprezentovali. Měli jsme také možnost navštívit ZUŠ v Hostivaři a vyzkoušet si všechny obory, které tato škola nabízí.

I v měsíci květnu jsme slavili a společně se těšili z divadélka „Trable vodníka Toníka“. I nadále stále provádíme Maxíkova a „Předmaxíkova“ cvičení, průběžně trénujeme na závěrečnou besídku, cvičíme se Sokolem do života a „Olympijskou přípravku“ – člunkový běh, předklon, skok z místa, poskoky snožmo do stran a chytání míče.

V rámci multikulturní výchovy, ve spolupráci s neziskovou organizací In Báze, se seznamujeme se životem na Slovensku, se základními geografickými údaji, jeho faunou a florou, tradicemi a s řemesly.

Měsíc jsme zakončili krásným výletem do ZOO parku Zelčín.

Dominika Kundrátová    29.05.2023

Měsíc duben nám začal Velikonocemi a pašijovým týdnem. Na modré pondělí přišly děti v modrém, ale hlavně jsme uklízeli celou třídy jako tradice tohoto dne. Nejzábavnější byla ale škaredá středa. Děti mohly přijít v nejrůznějších věcech jako pyžámko a podobně. Zkrátka se ten den nikdo nemračil.

Během velikonočního týdne proběhly i dílny pro rodiče s dětmi. Byly jsme mile překvapené účastí. Děti si domů odnesly své osení, které si samy vypěstovaly.

Tento měsíc nám proběhlo i plno oslav narozenin. Oslavovali jsme Nelinku, Suvd, Theouška a Elíka. Moc jsme si společně oslavy užili.

Duben byl dosti deštivý, ale to nám nezabránilo v chození ven. Natrénovali jsme chození ve dvojicích, takže se děti mohou začít těšit na výlety, které nás brzy čekají.

Ve třídě probíhá od půlky dubna projekt InBáze – Slovensko.

Na zahradě nám vykvetli pampelišky, takže než je pan školník poseká, upletly jsme si holčičkami věnečky.

Paní kuchařky nám vaří stále nějaké dobroty. Moc velký úspěch ale sklidily dětí vytoužené lívance.

Ke konci měsíce nás opět navštívila panenka Ahn (persona dolls – projekt InBáze).

Dominika Kundrátová    27.04.2023

Vážení rodiče,

posíláme fotografie z probíhajícího projektu InBáze v naší třídě. Tentokrát si povídáme o SLOVENSKU. 

Hezký den

Dominika Kundrátová    19.04.2023

V pondělí 3.4. proběhly v naší třídě dílničky pro rodiče s dětmi. Vyráběli jsme zápichy do kytek, přání, vajíčko a kuřátko.

Moc jsme si to užili a děkujeme všem za účast.

Dominika Kundrátová    04.04.2023

Březen jsme zahájili výrobou záložek do knížek. Celý tento měsíc jsme totiž věnovali knížkám. Březen byl Měsíc knihy. V rámci tohoto tématu jsme s dětmi navštívili místní knihovnu, kde se děti mimo jiné dozvěděly, co dělat proto, aby se mohly i ony stát malými čtenáři knihovny.

Kuřátka také byla potěšit babičky a dědečky s DPS Janovská, kde zazpívala a za celou školku od ostatních dětí předala babičkám květiny a zápichy do kytiček.

Ve školce nás navštívila zvířátka. Děti viděly živé zvířátka jako morčátka, slípky, želvu, hada, holoubka a mnoho dalších. Dozvěděly se co jí, jak se chovají a všechny si je mohly pohladit.

I nadále pokračujeme v Maxíkovi a Předmaxíkovi. Děti jsou velmi šikovné. Každý týden se i sami za tuto práci zhodnotí.

Také jsme tento měsíc slavili. Tentokrát narozeniny Verunky. Stále pokračujeme v programu Sokolíka v tělocvičně a děti si užívají při cvičení velkého padáku.

Pomalu se připravujeme na Velikonoce, takže jsme zaseli osení, tvoříme výzdobu třídy a uklízíme zahradu a terasy po zimním spánku.

Těšíme se na další měsíc, co hezkého a zábavného nám přinese

Dominika Kundrátová    31.03.2023

V únoru si naše děti vyzkoušely, jaké to je být už téměř školák. Ve spolupráci se ZŠ Hornoměcholupská proběhla další škola „NANEČISTO“. Tentokrát pracovaly děti s paní učitelkou ze školy přímo ve třídě. Opakovaly si barvy, ukazovaly, jak už umí počítat a jaká znají písmena. Seznámily se také s prostředím třídy.

I v naší školce proběhl masopustní rej plný zábavných úkolů a hudby za přítomnosti masek. Přišly princezny, různá zvířátka, hrdinové, klauni, indián i vodník. Stále pokračujeme v programu Maxík, mladší děti trénují v programu „Předmaxík“. Modelujeme, zpíváme, učíme se nové básničky. Tento rok se budeme opět účastnit projektu „Požární ochrana očima dětí a mládeže“, kterou pořádá Sdružení hasičů hl. m. Prahy. Děti s radostí malovaly, jak si představují práci v tomto povolání.

Navštívilo nás divadélko Kos s Černobílou pohádkou. I nadále pokračujeme v projektu se Sokolem do života, děti pilně cvičí a pak lepí samolepky do svých sešitů.

Dominika Kundrátová    28.02.2023

Milí rodiče,

moc děkujeme za nahrávku naší besídky tatínkovi a posíláme ostatním rodičům na shlédnutí, ať se můžete znovu podívat, jak moc šikovné jsou vaše naše děti. :)

Besídka KUŘÁTKA 2022

Dominika Kundrátová    01.02.2023

Začátek ledna se nesl ve znamení vzpomínek na oslavu začátku nového roku a Štědrý den. Také nás velmi potěšilo jakou radost děti udělaly babičkám a dědečkům z DPS Janovská na konci prosince svou návštěvou a předáním dárečků od dětí z celé školky.

Oslavili jsme společně další narozeniny kamarádů ze třídy.

Navštívil nás vlk Hopinka a dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací o těchto zvířatech. Užili jsme si také sněhovou nadílku a vyzkoušeli si první "Školu nanečisto".

Opět se na nás přišla podívat panenka Anh v rámci projektu Persona Dolls. I nadále pokračujeme v programu Maxík a i s ostatními dětmi nezahálíme a pilně pracujeme na rozvoji grafomotorických dovedností a pokračujeme v senzomotorických cvičeních.

Nezapomínáme ani na ptáčky v zimě, pravidelně doplňujeme zobání do našeho krmítka. Měsíc leden pro nás také znamenal seznámení se s Českou republikou a naším hlavním městem. Toto téma jsme završili velkoplošným znázorněním Karlova mostu.


Dominika Kundrátová    31.01.2023

Měsíc prosinec se nesl ve znamení těšení se na Vánoce. Děti pekly perníčky, pro rodiče připravovaly balíček s překvapením a také pilně trénovaly na besídku. Naši školku navštívil Mikuláš s čertem a andělem.

V rámci projektu s organizací In Báze jsme se dozvěděli informace o Ukrajině, děti měly možnost vyzkoušet si tradiční kroj, seznámit se s faunou a florou této země i zhlédnout pohádku O rukavičce. Navštívili jsme také naše paní kuchařky a sledovali je při přípravě tradičního ukrajinského jídla – boršč.

Se třídou Motýlek jsme vyjeli na kreativní představení do divadla Minor. Divadélko přijelo také do školky i s Kašpárkem a jeho Vánocemi v myslivně. Také na nás nezapomněl Ježíšek a nadělil nám pod stromeček krásné dárečky.

Na závěr měsíce jsme s dětmi navštívili Dům s pečovatelskou službou Janovská. Děti předaly babičkám a dědečkům přání a dárečky od dětí z celé školky a udělaly jim opravdu velikou radost svou návštěvou. 

Dominika Kundrátová    05.01.2023
Dominika Kundrátová    06.12.2022

První listopadový týden jsme započali maskami v halloweenském duchu, poté již následovaly aktivity na téma "Co děláme celý den". Opakovali jsme orientaci v činnostech během dne a jaké aktivity kdy provádíme.

Děti si vyráběly vlastní hodinky a také jsme přivítali návštěvu panenky Anh. Ve spolupráci s člověkem v tísni se účastníme projektu Persona Dolls. Tento projekt učí děti vzájemné toleranci a respektu a také vnímat, jak je důležité sdělovat si vlastní pocity.

V rámci tématu "Když padá listí" jsme pozorovali proměny podzimní přírody a také jsme se zapojili do úklidu listí na zahradě. Děti také velmi zaujalo téma "Naše tělo, naše zdraví". Pracovali jsme s grafickým materiálem - kostrou, poznávali jsme kosti v našem těle i některé důležité orgány. Děti shlédly divadelní představení, ve kterém se dozvěděly o významu zdravých potravin.

Se třídou Rybiček jsme vyrazili na výlet a užili jsme si pohádkový svět ve Starých Hradech.

Naše třída se také účastnila v rámci projektu s organizací Inbáze bedýnek příběhů. V rámci tohoto programu jsme se podívali až na Ukrajinu a dozvěděli jsme se něco o tradicích a zvycích této země. Konec měsíce se nesl ve znamení pečení a zdobení perníčků.

Samozřejmě i nadále pokračujeme v programu Maxík. Moc vám všem děkujeme, že se zapojujete do víkendových cvičeních. Děti moc chválíme, jsou šikovné a hodně si pamatují. 

Dominika Kundrátová    06.12.2022

Galerie

Život v KUŘÁTKÁCH
Život v KUŘÁTKÁCH
Třída Kuřátko
Život v KUŘÁTKÁCH
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace