Třída Ještěrka

Časová organizace vyučování


6:30 - 7:00 třída Rybička

7:00 - 16:30 třída Ještěrka

16:30 - 17:00 třída Žabka


Třídu najdete ve fialovém pavilonu


jesterky@mshorolezecka.cz

Ten čas ale letí, že? Začal nám už červen, poslední měsíc školního roku. Než se ale do něj zcela ponoříme, přichází čas na shrnutí května. 

Na začátku měsíce jsme vycestovali až do dalekého vesmíru, kde jsme se naučili spoustu věcí nejen o planetách, ale i hvězdách či měsících. Po té jsme se ale vrátili pevnýma nohama zpět na zem, abychom oslavili svátek našich maminek. V dalším týdnu jsme objevovali život nejen na louce, ale i na zahradě a v našem třídním záhonku. Také jsme se ponořili do hlubin mořského světa a květen jsme zakončili povídáním o dětech z celého světa. 

Květen nám ale nabídl i mnoho aktivit, kdy jsme společně s Vámi oslavili na naší zahradě Den rodiny, děti si mohli v místní ZUŠce vyzkoušet všechny umělecké obory a v neposlední řadě jsme byli na úžasné návštěvě u hasičů ve Strašnicích, která byla pro všechny velkým zážitkem. Na konci května jsme také oslavili svátek našich dětí, kdy jsme si užili velmi krásné dopoledne v lesoparku. 

A nyní nezbývá než si užít poslední měsíc školního roku. Pro některé to však bude úplně poslední měsíc ve školce. Tak snad bude stát za to. 

Vaše JeštěrkyAmálie Mojžíšková    04.06.2024

Další měsíc utekl jako voda a je za námi. 

První jarní měsíc jsme prožili spoustu dobrodružství s nejznámějšími pohádkovými postavami, postavili jsme hrad pro Šípkovou Růženku, poznávali jsme život hospodářských zvířat i těžkou práci farmářů, pozorovali jsme živočichy i rostliny u vody a připravovali jsme se na oslavu svátků jara - Velikonoc. 

V návaznosti na naše téma o hospodářských zvířátech si děti vyzkoušely, jak náročné je od kravičky získat mléko, když dojily naši krabičku Sárinku. V březnu u nás ve školce navíc i proběhla akce Líhnutí kuřátek, kde se děti dozvěděly nejen vše o chovu slepic, ale i jak se líhnout kuřátka a čerstvě vylíhnutá kuřátka si děti mohly i pochovat a pohladit. 

Jelikož nám počasí dovoluje už si venkovní pobyt naplno užít, začali jsme již zvelebovat naše záhonky a malou zahrádku jsme si vytvořili i na doma z velikonočního osení. Venku hrajeme fotbal, užíváme si prolézačky, stavíme hrady z písku nebo malujeme křídami. 

V březnu jsme se zapojili i do výtvarné soutěže o nejkrásnější čarodějnici. Náš společný výtvor si můžete prohlédnout v OC VIVO a můžete nám v soutěži dát i svůj hlas ;) 

Věříme, že si i další měsíc s dětmi skvěle užijeme. 

Vaše Ještěrky


Amálie Mojžíšková    04.04.2024

Poslední zimní měsíc nám skončil a je na čase těšit se na jaro. 

I přes to, že byl únor plný dětských nemocí a neduh, tak jsme v tomto měsíci vycestovali za polární kruh, vrátili jsme se zpět na oslavu masopustu, vyzkoušeli všemožné zimní sporty a také jsme se dozvěděli, jaké povolání by děti chtěly jednou vykonávat. 

V únoru jsme také poprvé zamířili do ZŠ Hornoměcholupská, abychom viděli, jak to v té opravdové škole vypadá a jaké to jednou bude, až budeme sedět ve školních lavicích a učit se. Vyjeli jsme také za kulturou do divadla Gong, kde jsme viděli zajímavé zpracování známého knižního příběhu Kocour Modroočko. A kultura přijela i k nám do školky, kdy jsme s dětmi měli dopolední program Bubnování, které si děti užily nejen proto, že si bubnování samy vyzkoušely. A abychom toho neměli ještě málo, přišla ještě velká oslava masopustu, při které děti v maskách plnily nejrůznější zábavné úkoly. 

Ač je únor nejkratší měsíc v roce, stihli jsme toho opravdu hodně. A teď už nezbývá než vyhlížet to přicházející jaro. 

Paní učitelky

Amálka a Eliška

Amálie Mojžíšková    06.03.2024

První měsíc nového roku je za námi.

Na začátku měsíce nás čekala spousta vyprávění, kdy jsme si sdělovali všechny zážitky a dojmy z vánočních svátků a štědrovečerní nadílky. V tomto měsíci jsme se seznámili s trojicí králů - Kašparovi, Melicharovi a Baltazarovi, vnímali krásu a kouzlo zimy, poznávali ptáčky v krmítku i zvířátka u krmelce, učili se o naší krásné republice i samotné Praze. V lednu jsme se také dozvěděli, co se nám stane s myšlenkami a nápady, když budeme neustále koukat na televizi nebo do počítače. A po pětiměsíční dřině jsme úspěšně zakončili plavecký výcvik.

https://photos.app.goo.gl/XD97x6qyLycEBGxd6

Amálka a Eliška 


Amálie Mojžíšková    05.02.2024

Milí rodiče,

zasíláme Vám pár fotografií z prosince. Začátkem prosince děti pomáhaly s výzdobou třídy , zdobení stromečku. Pak nás přišel navštívit Mikuláš , čert a anděl , kde se děti snažily být statečné, ale i tak nějaká ta  slza ukápla. Děti byly pochválené , ale i za něco málo poučení co by do dalšího roku mělo být "zlepšeno". 

Děti několik dní před besídkou pilně připravovaly dárečky na besídku pro své blízké a k dárečku byl využit i náš poražený strom , který stál před vchodem do naší třídy. Pan školník byl tak moc hodný, že na naši žádost udělal dětem ze zbylých větví tyto krásné dřevěné kolečka , které jsme s dětmi musely nějak využít. Máme za sebou i vánoční besídku , kde musím děti opět moc pochválit za jejich skvělý výkon.

Tento týden k nám přišel Ježíšek , který se tentokrát rozhodl , že nám pomůže s výbavou do zahradních domečků a tělocvičny. Děti byly za tyto dárečky moc rády a těšíme se,  až je plně všechny využijeme. Na třídu nám Ježíšek přinesl magnetický kalendář na který se moc těšíme. 

Na závěr měsíce si děti užily akci "Roztančená školka" , kde tanci bylo věnováno opravdu mnoho a děti zapojily vše co se dalo aby taneční sestava byla povedená. 

Přejeme Vám krásné a klidné Vánoce , plné dobré nálady a radosti u vánočního stromečku . Do nového roku štěstí , dobrou náladu a hlavně hodně zdraví , které je opravdu teď to nejcennější co můžeme mít.

Vaše paní učitelky Eliška a Amálka 
Eliška Bláhová    21.12.2023

Vážení rodiče.

Listopad utekl jako voda, a tak je čas na měsíční shrnutí. 

Na začátku listopadu jsme si povídali o tom, jak vypadá náš den, jak se jednotlivé dny jmenují a jaké činnosti k nim přiřazujeme. V dalším týdnu nám podzim propukl v plné kráse, tudíž jsme se pozorovali všechny změny a krásy, které nám listopad přinesl. Poslední dva týdny jsme věnovali našemu tělu, zdraví a jeho ochraně. 

Listopad jsme si užili ale i díky dalším akcím, jako například oslavou a návštěvou svatého Martina, seznámením se s životem nevidomých či nácvikem a vystoupením při rozsvícení stromečku u obchodního centra VIVO. 

Amálka a Eliška

Amálie Mojžíšková    05.12.2023

Vážení rodiče,

tak za sebou máme druhý měsíc v novém školním roce.

Ač se některé děti stále ještě rozkoukávají, pustily jsme se už naplno do práce. Nástěnky se začaly plnit krásnými výtvory i vypracovanými úkoly, kterým se věnujeme každý den, navštívilo nás divadlo s pohádkou O Karkulce a v říjnu také proběhlo fotografování.

Na začátku měsíce jsme si povídaly o darech podzimní přírody. Děti se dozvěděly, jaké plodiny sklízíme na podzim a co z nich můžeme vyrobit. Zahrály jsme si pohádku O veliké řepě, upekly jablkový štrúdl nebo třeba sbíraly kaštany.

V dalším týdnu jsme pozorovaly materiály, tvary, a barvy věcí okolo nás. Děti nám popisovaly, a často i přinesly ukázat, oblíbenou věc z domova. Děti si zkoušely, jak mají citlivé prstíky a jak funguje hmat, když nefunguje zrak.

A v neposlední řadě jsme se připravovaly na oslavy Halloweenu. Ve třídě nás totiž čekal poslední říjnový den Halloweenský bál. A ač jsme věděly, že se nemáme čeho bát, byla to pořádná strašidelná patry.

Amálka a Eliška


Amálie Mojžíšková    02.11.2023

Září v ještěrkách je za námi. Děti se seznámily a přivítaly jsme nové kamarády. Děti se učí dodržovat "ještěrková" pravidla. Učíme se správně držet tužku , nůžky a děláme různá grafomotorická cvičení a snažíme se věnovat předškolní výchově. Ve školce proběhlo představení "Kouzelník a pes" , které se dětem moc líbilo. Děti navštívily lesopark a tyto výlety do lesoparku budeme absolvovat častěji. Děti se hezky zapojily do úpravy ještěrkového "záhonku" . Tato činnost se dětem moc líbila a děti byly při úpravách k nezastavení :) Děti si také moc užily vzdělávací program PolyTechBus , kde si vyzkoušely tři různá řemesla (zedník, elektrikář a hrnčíř). Konec měsíce jsme zakončili výletem do zábavního centra Toboga , kde se nám všem moc líbilo a děti byly plné zážitků. Máme za sebou různá témata při kterých děti hezky spolupracují a mají velikou radost z nových poznatků, výrobků, písní a básní.
Eliška Bláhová    29.09.2023

 Vážení a milí rodiče,

zveme Vás na rozloučení s předškoláky, které se bude konat dne 21.6. 2023 od 16:00 hodin na zahradě MŠ Horolezecká u terasy třídy Ještěrka. Čeká Vás vystoupení dětí, na které se pilně připravují. Po představení bude pro děti připraven zábavný program - nafukovací atrakce, fotokoutek, aj.

Rozloučení můžete dětem zpříjemnit přinesením drobného občerstvení, které můžete předat ráno v den rozloučení paní učitelce na třídě.

Budeme se na Vás těšit.

Gabriela Tvrdková    13.06.2023

Dobrý den,

přidáváme odkaz na pár fotografii z března 


Eliška Bláhová    10.04.2023

Milí rodiče, 

zde si můžete prohlédnout pár společných fotografií ještěrek z listopadu.

Hezký den

https://photos.app.goo.gl/AhfLyQim8Vo368A69
p.uč. Eliška a Katka 

Eliška Bláhová    08.12.2022

Galerie

Život v JEŠTĚRKÁCH
Třída Ještěrka
Život v JEŠTĚRKÁCH
Třída Ještěrka
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace