Měsíc květen se nesl ve znamení různorodých aktivit
Navštívili jsme ZUŠ v Hostivaři, kde si děti vyzkoušely aktivity z oboru výtvarného, hudebního, tanečního i dramatického.
Vybrané děti se zúčastnily „Olympiády mateřských škol“ v ZŠ Hornoměcholupská. I my ostatní jsme se seznámili s jednotlivými disciplínami a měli možnost si je vyzkoušet.
Celý týden jsme společně tvořili mapu ČR, pracovali jsme s vodovými barvami, křídami, obtahovali jsme hranice, malovali, stříhali i lepili.
Děti si připravily zajímavosti o Karlu IV. a T. G. Masarykovi. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí o naší zemi, o hlavním městě, o státních symbolech, horách řekách i našich sousedních zemích.
Následující téma „Vesmír“ děti velmi zaujalo, vytvořily vlastní vesmírnou stanici a navštívil nás i nový člen naší posádky Buzz Rakeťák.
Také jsme v Kuřátku měli příjemnou návštěvu už velkého školáka, který dětem přečetl příběh před odpočíváním.
Děti si užily bubnování v MŠ Gercenova a poté jsme se mohli plně věnovat životu na zahradě a louce. Kuřátka jsou velmi šikovná, průběžně tvoříme naši louku, kde postupně k beruškám a včelkám přibývají další živočichové.
Průběžně pečujeme o záhonky a sledujeme naše pěstitelské pokroky.






Květen v Ještěrkách
Tento měsíc jsme si povídali o svátku maminek a o rodině, sdíleli jsme zážitky z domova a vyráběli přáníčka pro maminky. Dále jsme se věnovali Praze a České republice, poznávali jsme naše hlavní město, státní symboly i zajímavá místa.
Společně jsme také putovali do vesmíru, kde jsme objevovali planety, hvězdy a práci astronautů. Na závěr měsíce jsme se zaměřili na dopravu a dopravní prostředky. Během měsíce jsme si také užili akci bubnování, při které si děti mohly vyzkoušet hru na různé bubny a seznámit se s rytmem. Květen jsme zakončili výletem do lesoparku, kde jsme pozorovali přírodu a užili si společný čas venku.