Třídy

Beruška

Žabka

Rybička

Motýlci

Ještěrka

Kuřátko

Lenka Matúšková    29.02.2024
Lenka Matúšková    27.02.2024
Lenka Matúšková    22.02.2024
Lenka Matúšková    22.02.2024

První měsíc v roce jsme vítali nový rok, společně tvořili PF a děti velmi pěkně představily dárky, které dostaly pod stromeček.

Připomněli jsme si také tříkrálovou tradici, kdy nás motiv světla a korunky provázel nejen při tvoření (vyšívání korunek), ale také i při tréninku znalostí v rámci předškolní přípravy i při cvičení (světýlková jóga, překážková dráha,…). 

Povídali jsme si i o zvířatech a jejich způsobu trávení zimy, orientovali se v prostoru pomocí zvířecích stop,…

Děti mají spoustu znalostí o životě v zemích sněhu a ledu a také o živočiších, kteří v těchto oblastech žijí. Na základě toho jsme společně stavěli a tvořili ledové země všeho druhu.

Některé děti navštívily domov seniorů, kde všichni zažili hodinu s prvky muzikoterapie. 

Také jsme se poučili, jak netrávit mnoho času u počítačů u edukačního programu “Tiše, ať se nevzbudí”.

Sněhu a ledu jsme si zatím užili jen trošku, takže doufáme , že v únoru se na nás štěstí usměje více.

Lenka Matúšková    06.02.2024

Začátek ledna se nesl ve znamení vzpomínek na oslavu začátku nového roku a Štědrý den. Ježíšek na nás nezapomněl ani ve školce a přinesl dárečky do třídy i do tělocvičny. Velkou radost udělal našim stavitelům novými cihličkami na velké stavby i dalšími dárečky. V tělocvičně na nás pak čekalo překvapení v podobě nových skákacích balónů, klouzačky, branek, podložek, masážních pomůcek a dalších hraček na zahradu i do tělocvičny, a navíc velký skákací hrad.

Děti si do školky mohly přinést svou oblíbenou hračku a ukázat ji kamarádům. Opět na nás čekala samoobslužná svačinka. Počasí přálo i hrátkám se sněhem. V rámci projektu s DPS Janovská „Mezi námi“ některé děti navštívily babičky a dědečky a dále v rámci projektu „Senioři staví dětem“ si děti vyzkoušely polytechnickou výchovu s kostkami lega.

Také nás navštívilo divadélko s preventivním programem zaměřeným na užívání elektroniky. Naši plavci zakončili plavecký kurz, seznámili jsme se s tradicí Tří králů a proč je tak důležité přemýšlet, co dělají zvířátka v zimě.

Dominika Kundrátová    06.02.2024


Markéta Havlová    05.02.2024

První měsíc nového roku je za námi.

Na začátku měsíce nás čekala spousta vyprávění, kdy jsme si sdělovali všechny zážitky a dojmy z vánočních svátků a štědrovečerní nadílky. V tomto měsíci jsme se seznámili s trojicí králů - Kašparovi, Melicharovi a Baltazarovi, vnímali krásu a kouzlo zimy, poznávali ptáčky v krmítku i zvířátka u krmelce, učili se o naší krásné republice i samotné Praze. V lednu jsme se také dozvěděli, co se nám stane s myšlenkami a nápady, když budeme neustále koukat na televizi nebo do počítače. A po pětiměsíční dřině jsme úspěšně zakončili plavecký výcvik.

https://photos.app.goo.gl/XD97x6qyLycEBGxd6

Amálka a Eliška 


Amálie Mojžíšková    05.02.2024
Romana Nechvátalová    02.02.2024

Dnes děti absolvovaly preventivní program, který upozorňuje na škodlivost trávení volného času u počítače.

Lenka Matúšková    15.01.2024

Máme za sebou nejkrásnější měsíc v roce plný dojemných vystoupení v Toulcově dvoře, Motýlci zahráli pro rodiče a v místním domově seniorů krásné divadelní představení “Vánoční příběh”. Prožili jsme společně sváteční chvíle s nadílkou a svátečním stolováním a na závěr jsme si zatančili při programu “Roztančená školka”. Teď už se jen těšíme, co nám přinese nový rok.

Lenka Matúšková    15.01.2024
Romana Nechvátalová    22.12.2023
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace