Beruška

Motýlci

Ještěrka

Kuřátko

posíláme  pár fotografií z kostýmových akcí :-D

Romana Nechvátalová    30.10.2020

ve ČTVRTEK a v PÁTEK (29. a 30.10.) se třída KUŘÁTKO od rána dělí do třídy ještěrka.

Dominika Kundrátová    27.10.2020

Milé děti,

zveme Vás na HALLOWEENSKÝ PLES naší třídy. Připravena bude strašidelná zábava, hudba, soutěže, dobroty a také se uskuteční vyhlášení nejstrašidelnější masky. Ples se uskuteční v pondělí 2.11. dopoledne v naší třídě. Tak doražte v co nejstrašnější masce. Kdyby jste ráno nepoznaly paní učitelky, nebojte se, mají jen masky. Rodičům vstup zakázán, mohli by se bát. Vstup je totiž pouze pro nebojsy!!! :)

Těšíme se na Vás STRAŠIDLA naše!!!

Vaše paní učitelky

Dominika Kundrátová    27.10.2020

moc děkujeme za spolupráci při projektových dnech. Tentokrát se týkal Dnu stromů. Celý den byl zelený. Děti, paní učitelky, paní logopedka, svačina, zkrátka všechno a všichni byli zelení. S dětmi jsme cvičily na téma stromů, paní logopedka připravila dechová cvičení na toto téma (viz dveře do koupelny) a venku jsme s panem školníkem sázeli strom. Protože to děti bavilo, do kyblíčků jsme zasadily semínka, zaléváme a čekáme.

Celý den jsme si s dětmi povídaly, jak jsou stromy důležité, co vše je ze dřeva, a tudíž ze stromů. Zkrátka jsme si to moc užily.

V naší třídě nám slavnostně na Den stromů přibyl také jeden stromeček. Tento stromeček je ale jiný, pohádkový. Každý měsíc přečteme minimálně jednu knížku. Co knížka to jeden list. Za každou knížku vybereme jednoho, kdo lístek vyrobí a s názvem přečtené pohádky přidá na stromeček. Čteme, co to jde, abychom brzy měly stromeček plný.

Dominika Kundrátová    25.10.2020

20.října jsme prožili ve znamení dne stromů. Vytvořili jsme společně velký plakát ( nad schody u třídy Motýlek) se stromem a zvířátky. Děti moc chválíme za postřehy o významu stromu pro přírodu i člověka, které vymyslely, jsou zapsané na plakátu. Dále jsme vyjadřovali život a vlastnosti stromu pohybem, stavěli strom ze stavebnic a vytvářeli kořenovou soustavu z vlny. Venku jsme tvořili společně stromy z přírodnin, objímali stromy pro energii a na závěr jsme upletli stromu i svetr. Den stromu jsme si opravdu užili !!!

Lenka Matúšková    21.10.2020

v příloze přikládáme odkaz na fotografie z výletu. Nakonec nám výlet vyšel úplně krásně i s počasím.

Hezký den

paní učitelky

Dominika Kundrátová    19.10.2020

v úterý 20.10. se uskuteční ve třídě KUŘÁTKO Den stromů. Prosíme, aby děti tématicky přišly v zelených barvách (Emička radila tričko z kostýmu vodníka :) ). Budeme si s dětmi povídat o tomto dnu, o stromech, o lese,... a na závěr našeho dopoledne zasadíme stromy.

Děkujeme za spolupráci

Hezký den

Paní učitelky z kuřátek

Dominika Kundrátová    19.10.2020
Kateřina Benedová    18.10.2020

Vážení rodiče, moc děkujeme za spolupráci při výběru a výrobě kostýmů na náš ples, který jsme si všichni náležitě užili. Do fotogalerie vkládáme malou ochutnávku...

Jarmila Szábová    16.10.2020
Jarmila Szábová    11.10.2020
Milí rodiče, v rámci environmentální výchovy jsme společně s dětmi zasadili na naší zahradě stromek. Jmenuje se Paulownia, také Paulovnie a nebo prostě Pavlínka :-)
Romana Nechvátalová    08.10.2020

Akce se dětem líbila a pan záchranář je velmi chválil a odměnil za velké spektrum znalostí. Určitě si je doma vyzkoušejte!

Lenka Matúšková    06.10.2020
Dominika Kundrátová    30.09.2020

přikládáme fotografie z našeho DNU ANDÍLKŮ. Tento den jsme si moc užili. Je hezké vidět, jak jsou na sebe děti hodné, půjčují si hračky, jsou laskavé a ohleduplné. Většinu času jsou takové, ovšem tento den byl zvláštní tím, že jsme si všechny tyto dobré a krásné vlastnosti zdůrazňovali a povídali si o nich. Také kolektivní logopedie se odehrávala ve stejném duchu.

Svého vyrobeného andílka měly děti darovat a udělat s ním někomu radost. Všechny děti nám dnes říkaly, komu jej darovaly. Moc jim dělalo radost, že se líbili.

Byl to krásný den.

Všem děkujeme za spolupráci při přípravě kostýmů.

Paní učitelky z KUŘÁTEK

Dominika Kundrátová    30.09.2020