Třídy

Beruška

Žabka

Rybička

Motýlci

Ještěrka

Kuřátko

Celý červen se nesl v duchu těšení se na vystoupení předškoláků a na prázdniny. Děti také absolvovaly minikurz první pomoci, zopakovaly si důležitá telefonní čísla a jak se zachovat, pokud je někdo v ohrožení života. Měly možnost vyzkoušet si na záchranu osoby v bezvědomí, staraly se o záhonky a rostlinky v nich, rozloučily se s loutkami v programu Elkonin, zhodnotily také své pokroky v programu Maxík, Předmaxík a v neposlední řadě také v programu se Sokolem do života. Některé děti přinesly na ukázku své školní batohy. V závěru měsíce proběhlo dětmi dlouho očekávané rozloučení s předškoláky. Odměnou za jejich přípravu a výkon bylo překvapení v podobě skákacích hradů a dobrot z domova na školní zahradě.

Vážení a milí rodiče, moc Vám děkujeme za spolupráci v tomto školním roce. Přejeme budoucím školákům úspěšný vstup do další etapy jejich života. Všem Vám přejeme pohodové prázdniny a těšíme se na Vás v září.

Vaše paní učitelky

Dominika Kundrátová    10.07.2024
Romana Nechvátalová    02.07.2024

Tak je to tu! Konec!

Červen nám utekl snad rychleji, než kterýkoliv jiný měsíc. Ač nám v červnu už začaly bojové podmínky kvůli rekonstrukci, užili jsme si ho naplno.  

Naučili jsme se první pomoc od pana doktora ze záchranky, byli jsme na skvělém výletu v Herolandu, zvládli jsme vystoupení na rozloučení i pasování na školáky, hráli jsme si venku i vevnitř, vzpomínali jsme na celý uplynulý školní rok, dojímali jsme se i smutnili zároveň. Většinu dětí ale čeká nová životní etapa, škola. Naučí se číst, psát i počítat a věříme a doufáme, že jsme jim právě i v naší školce k tomu poskytli správný základ.

Dětem, se kterými se musíme rozloučit přejeme, aby v matematické logice našly zalíbení, aby se díky čtení mohly ponořit do mnoha krásných příběhů nebo aby mohly sepsat svůj vlastní krásný příběh. 

Je smutné se loučit, ale čeká na vás spousta nového a krásného. A je potřeba tomu vyjít naproti. 

Přejeme vám všem co nejkrásnější léto, ať naberete spoustu sil na nový školní rok. 

Vaše ještěrky

Amálie Mojžíšková    28.06.2024
Lenka Matúšková    13.06.2024

V květnu byla hlavním tématem rodina a hlavně maminka, které jsme připravovali dárek ke svátku.

Navštívili jsme ZUŠ V Hostivaři a dozvěděli se mnoho nového při návštěvě hasičské stanice.

Podařilo se nám ukončit projekt "Rok s tuze hladovou housenkou" společným třídním pokusem-chovem živých motýlů.

Školka oslavila den rodiny krásnou zahradní slavností "Z pohádky do pohádky".

Celý měsíc nám pomáhaly velmi šikovné studentky-budoucí paní učitelky v rámci svých praxí, děti tak každý den měly hodiny tance s profesionální tanečnicí a naučily se mnoho nového.


Ve fotogalerii možná ještě objevíte nějaké nové fotografie, které ještě nebyly vystaveny.

Lenka Matúšková    06.06.2024

Ten čas ale letí, že? Začal nám už červen, poslední měsíc školního roku. Než se ale do něj zcela ponoříme, přichází čas na shrnutí května. 

Na začátku měsíce jsme vycestovali až do dalekého vesmíru, kde jsme se naučili spoustu věcí nejen o planetách, ale i hvězdách či měsících. Po té jsme se ale vrátili pevnýma nohama zpět na zem, abychom oslavili svátek našich maminek. V dalším týdnu jsme objevovali život nejen na louce, ale i na zahradě a v našem třídním záhonku. Také jsme se ponořili do hlubin mořského světa a květen jsme zakončili povídáním o dětech z celého světa. 

Květen nám ale nabídl i mnoho aktivit, kdy jsme společně s Vámi oslavili na naší zahradě Den rodiny, děti si mohli v místní ZUŠce vyzkoušet všechny umělecké obory a v neposlední řadě jsme byli na úžasné návštěvě u hasičů ve Strašnicích, která byla pro všechny velkým zážitkem. Na konci května jsme také oslavili svátek našich dětí, kdy jsme si užili velmi krásné dopoledne v lesoparku. 

A nyní nezbývá než si užít poslední měsíc školního roku. Pro některé to však bude úplně poslední měsíc ve školce. Tak snad bude stát za to. 

Vaše JeštěrkyAmálie Mojžíšková    04.06.2024
Romana Nechvátalová    02.06.2024
Dominika Kundrátová    23.05.2024

Další krásná akce. Tentokrát vyrábění. Naše poslední setkání v tomto školním roce.


Dominika Kundrátová    22.05.2024

Milí rodiče,

posíláme fotografie z celodenního výletu do pohádkového zámku Libchava.

Dominika Kundrátová    16.05.2024

Celý duben se nesl v duchu přípravy a těšení na zápis do základních škol, vše umocnilo, když si děti přinesly z domova školní tašky a vybavení do školy. Prožili jsme poslední návštěvu školy nanečisto, setkání se zvířátky i rozcvičku s karatistou. Staráme se o náš třídní záhonek, tvořili jsme dárečky ke dni maminek s užili si společně čarodějnický rej.

Lenka Matúšková    10.05.2024

Duben byl opět plný nejrůznějších akcí. Děti si vyzkoušely být školákem v ZŠ Hornoměcholupská na ŠKOLE NANEČISTO. Všechny děti to zvládly na 1 a paní učitelky se už na naše šikovná kuřátka ve škole těší.

Absolvovali jsme výlet vláčkem do Sládkovy kočovné herny, kde jsme si užili moc prima dopoledne.

Ve školce máme novou interaktivní tabuli, kterou děti moc rády využívají. Stále cvičíme Sokolíčka, Maxíka a Elkonina. Děti jsou opravdu moc šikovné a nestačí nám slova chváli.

Duben byl také plný oslav. Nelinka, Vojta, Theoušek a Suvdička byli oslavenci a párty byly veliké.

Protože už je venku tepleji, zasázely jsme s dětmi hrášky, abychom se jich třeba ještě dočkaly na zobání. Máme nový záhonek a pečlivě se staráme. V rámci enviromentální výchovy se děti starají o svůj hrášek také ve třídě. Zjišťují, že si nesmí nic přelít, zalévat hrášek a myslet na to, že sluníčko hrášku svědčí. Někteří už mají vidět zelené lístečky.

Navštívili jsme místní knihovnu. Dětem se tam líbilo a s chutí si prohlížely knížky.

Na konci měsíce jsme se ocitli ve Škole čar a kouzel. Děkujeme všem za spolupráci s kostýmy. Nyní máme ve třídě nové absolventy této školy.

Úplně poslední den v dubnu nás navštívili zvířátka. Největším zážitkem byla pro děti Boženka. Jak ji nazvaly děti: „Hadice Boženka užovka škrtidlo“.

Moc se těšíme na měsíc květen, protože není týden, kdybychom si „odpočinuli“.


Dominika Kundrátová    08.05.2024
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace