Beruška

Ještěrka

Kuřátko

Dobrý den,

posíláme odkaz na fotky z výletu do ZOO.

Kateřina Brantová    05.06.2023
Lenka Matúšková    02.06.2023

Máme za sebou veselé dny, které byly věnovány hlavně dětem.

Hráli jsme si s dinosaury, stavěli jim příbytky na zahradě, dělali jsme pokusy s vodou, staráme se o naše motýlí kukly, měli jsme dětský den plný zábavných úkolů završený sladkou odměnou a hledáním pokladu.

Velkým zpříjemněním byla pro děti praxe šikovných studentek SPGŠ Futurum. Skvěle mezi nás zapadly a děti si je rychle oblíbily.

Dnes jsme se s nimi rozloučili naším tradičním korálkováním

Lenka Matúšková    02.06.2023
Romana Nechvátalová    02.06.2023

V úterý 29.5. 2023 dopoledne vybrané děti reprezentovaly naši školku na tréninku fotbalu v rámci akce Prahy 10.

Všechny zúčastněné moc chválíme za výborné výkony.

Lenka Matúšková    31.05.2023

Měsíc květen nám přinesl teplejší počasí, nastal tedy čas zvýšené péče o náš záhon a truhlíky. Děti pilně plely, sázely a zalévaly a už se těšíme na jahody, hrášek a květinky v truhlíku.

Už víme, jaké jsou planety naší soustavy, jak pestrý je mořský svět nebo život na zahradě a louce. Při pokusu s vejcem jsme si uvědomili, že mořská voda je slaná a pozorováním zjistili, jak může vajíčko plavat. Také, že naše maminky mají v květnu svátek. Maminka Thea nás navštívila s malým štěňátkem a maminka Fandy nám vyprávěla o životě v Mongolsku, místních zvycích, fauně a floře této země. Bylo to velmi zajímavé a oběma maminkám za návštěvu moc děkujeme.

Na základní škole Hornoměcholupská proběhla „Olympiáda mateřských škol“. Kuřátka si na naší zahradě vyzkoušela různé sportovní disciplíny a vybraní sportovci nás hrdě reprezentovali. Měli jsme také možnost navštívit ZUŠ v Hostivaři a vyzkoušet si všechny obory, které tato škola nabízí.

I v měsíci květnu jsme slavili a společně se těšili z divadélka „Trable vodníka Toníka“. I nadále stále provádíme Maxíkova a „Předmaxíkova“ cvičení, průběžně trénujeme na závěrečnou besídku, cvičíme se Sokolem do života a „Olympijskou přípravku“ – člunkový běh, předklon, skok z místa, poskoky snožmo do stran a chytání míče.

V rámci multikulturní výchovy, ve spolupráci s neziskovou organizací In Báze, se seznamujeme se životem na Slovensku, se základními geografickými údaji, jeho faunou a florou, tradicemi a s řemesly.

Měsíc jsme zakončili krásným výletem do ZOO parku Zelčín.

Dominika Kundrátová    29.05.2023

Dobrý den,

dnes děti ve školce navštívil vodník Toník a dětem představil svůj rybník, který byl velice špinavý. Děti Toníkovi pomohly vytřídit odpad, zazpívaly si písničky a poslechly si příběhy jednoho vodníčka. Níže naleznete odkaz s pár fotografiemi a zbytek fotografií bude k dispozici v aplikaci Twigsee.

Markéta Havlová    25.05.2023
Lenka Matúšková    09.05.2023
Fotografie z našeho čarodějnického řádění, vaření lektvaru, čarování a vypouštění pavoučka Pavučinky
Jarmila Szábová    02.05.2023