Beruška

Motýlci

Ještěrka

Kuřátko

Prožili jsme velmi pestrý a zážitky nabitý březen.

Celým měsícem nás provází kniha jako symbol poznávání všeho nového.

V rámci tématu "Měsíc knihy" si děti nosily z domova oblíbené knihy, představovaly je spolužákům, společně jsme diskutovali, četli obrázkové čtení, hádali pohádkové hádanky, tvořili knihovničku i stavby z knih. Na závěr jsme společně postavili pohádkovou školku a pokusili se kresbou napodobit známe pohádkové postavy, což se velice povedlo.

Pohádka nás provázela i v další činnosti-pilotování multikulturního projektu neziskové společnosti In-Báze "bedýnky příběhů-Vietnam". Plnění programu bylo pestré a barevné, takže mezi jarní dny dokonale zapadlo.

Poté nadešel první jarní den a s ním poznávání jarních květin, pozorování počasí, sestavování kalendáře přírody, bádání dalekohledem i lupou a hlavně také za pomoci obrázkových knih.

Příchodem jara se děti také zabývaly na "Škole nanečisto", kde společně trénovali na zápis do ZŠ.

Motiv jara na chvíli vystřídalo téma "Voda". Společně jsme oslavili Mezinárodní den vody, v knihách pozorovali různá vodní prostředí a ve skupinách poté tvořili putování kapky vodyz oblohy až do moře. S vodou jsme se učili při různých drobných soutěžích a vše zakončili procházkou k místnímu rybníku.

V tyto dny nesmělo chybět téma "zvířátka na statku-zrozené nového života". Sestavili jsme zvířecí rodiny, zkoumali přínos zvířat pro člověka i chování k živým tvorům.

Poslední dny se nesou v duchu zdobení školky do jarního kabátu a příprav na barevné svátky jara.

Lenka Matúšková    31.03.2023

Březen jsme zahájili výrobou záložek do knížek. Celý tento měsíc jsme totiž věnovali knížkám. Březen byl Měsíc knihy. V rámci tohoto tématu jsme s dětmi navštívili místní knihovnu, kde se děti mimo jiné dozvěděly, co dělat proto, aby se mohly i ony stát malými čtenáři knihovny.

Kuřátka také byla potěšit babičky a dědečky s DPS Janovská, kde zazpívala a za celou školku od ostatních dětí předala babičkám květiny a zápichy do kytiček.

Ve školce nás navštívila zvířátka. Děti viděly živé zvířátka jako morčátka, slípky, želvu, hada, holoubka a mnoho dalších. Dozvěděly se co jí, jak se chovají a všechny si je mohly pohladit.

I nadále pokračujeme v Maxíkovi a Předmaxíkovi. Děti jsou velmi šikovné. Každý týden se i sami za tuto práci zhodnotí.

Také jsme tento měsíc slavili. Tentokrát narozeniny Verunky. Stále pokračujeme v programu Sokolíka v tělocvičně a děti si užívají při cvičení velkého padáku.

Pomalu se připravujeme na Velikonoce, takže jsme zaseli osení, tvoříme výzdobu třídy a uklízíme zahradu a terasy po zimním spánku.

Těšíme se na další měsíc, co hezkého a zábavného nám přinese

Dominika Kundrátová    31.03.2023

Dobrý den, milí rodiče,

zveme Vás na velikonoční dílny, které se budou konat v pondělí 3.4.2023 od 16:00 hodin.

Můžete si s dětmi vyrobit jednoduchou jarní dekoraci na stůl.

Předem moc děkujeme za spolupráci a těšíme se na setkání s Vámi.

Lenka Matúšková    27.03.2023
Jarmila Szábová    23.03.2023
Lenka Matúšková    09.03.2023

Markéta Havlová    02.03.2023

v měsíci únoru děti poznávaly svými smysly- třídily barvy, ochutnávaly, využívaly různé materiály při výtvarných a tvůrčích činnostech. V rámci tématu: Naše smysly děti měly možnost vidět představení: Černobílá pohádka( W.A. Mozart - Kouzelná flétna) , která byla doplněna audiovizuálními triky. Následovala zimní olympiáda, která trvala celý týden a byla zakončena slavnostním vyhlášením a předáním medailí a trofeje. Také si děti užily zábavné dopoledne - Masopustní rej s taneční zábavou a hrami a seznámily se s tradicemi spojenými s Masopustem. Níže naleznete odkazy na alba s fotografiemi.

Fotografie jsou samozřejmě k dispozici také v aplikaci Twigsee.

Přejeme Vám krásný den, M&M

Markéta Havlová    02.03.2023

Měsíc jsme zahájili společným zkoumáním smyslů při hrách, hlavolamech a tvoření.

Pak následovaly improvizace na zimní sporty bez sněhu, které jsme si i tak moc užili.

Velkým zážitkem byla návštěva místní školy, kde děti pracovaly samy, jen pod dozorem paní učitelek ze školy.

Každé úterý se těšíme na naši čtecí babičku Marušku, která nám zpříjemňuje odpočinek pěknou pohádkou a povídáním.

Další zajímavý týden s tématem “Ten dělá to a ten zas tohle” přinesl mnoho nového. Děti se převlékly do kostýmů různých povolání a pak je představovaly. Vystřídalo se mnoho profesí-na vlastní kůži jsme si mohli vyzkoušet opravdové nářadí, poslechnout srdce stetoskopem nebo nalíčit se všemi barvami jako profesionální vizážistka.

Barvy nás provázely i dál. Nejprve při divadelním představení “Černobílá pohádka”.

To nejbarevnější zbylo na konec …masopustní týden s karnevalem. Kromě tradiční veselice a průvodu jsme si připomínali i tradice tohoto období.

Konec měsíce nám přinesl pestré zážitky s multikulturním programem “Bedýnky příběhů-Vietnam”od neziskové organizace In-Báze.

Lenka Matúšková    28.02.2023

V únoru si naše děti vyzkoušely, jaké to je být už téměř školák. Ve spolupráci se ZŠ Hornoměcholupská proběhla další škola „NANEČISTO“. Tentokrát pracovaly děti s paní učitelkou ze školy přímo ve třídě. Opakovaly si barvy, ukazovaly, jak už umí počítat a jaká znají písmena. Seznámily se také s prostředím třídy.

I v naší školce proběhl masopustní rej plný zábavných úkolů a hudby za přítomnosti masek. Přišly princezny, různá zvířátka, hrdinové, klauni, indián i vodník. Stále pokračujeme v programu Maxík, mladší děti trénují v programu „Předmaxík“. Modelujeme, zpíváme, učíme se nové básničky. Tento rok se budeme opět účastnit projektu „Požární ochrana očima dětí a mládeže“, kterou pořádá Sdružení hasičů hl. m. Prahy. Děti s radostí malovaly, jak si představují práci v tomto povolání.

Navštívilo nás divadélko Kos s Černobílou pohádkou. I nadále pokračujeme v projektu se Sokolem do života, děti pilně cvičí a pak lepí samolepky do svých sešitů.

Dominika Kundrátová    28.02.2023

Kateřina Brantová    28.02.2023