Beruška

Motýlci

Ještěrka

Kuřátko

V únoru si naše děti vyzkoušely, jaké to je být už téměř školák. Ve spolupráci se ZŠ Hornoměcholupská proběhla další škola „NANEČISTO“. Tentokrát pracovaly děti s paní učitelkou ze školy přímo ve třídě. Opakovaly si barvy, ukazovaly, jak už umí počítat a jaká znají písmena. Seznámily se také s prostředím třídy.

I v naší školce proběhl masopustní rej plný zábavných úkolů a hudby za přítomnosti masek. Přišly princezny, různá zvířátka, hrdinové, klauni, indián i vodník. Stále pokračujeme v programu Maxík, mladší děti trénují v programu „Předmaxík“. Modelujeme, zpíváme, učíme se nové básničky. Tento rok se budeme opět účastnit projektu „Požární ochrana očima dětí a mládeže“, kterou pořádá Sdružení hasičů hl. m. Prahy. Děti s radostí malovaly, jak si představují práci v tomto povolání.

Navštívilo nás divadélko Kos s Černobílou pohádkou. I nadále pokračujeme v projektu se Sokolem do života, děti pilně cvičí a pak lepí samolepky do svých sešitů.

Dominika Kundrátová    28.02.2023

Kateřina Brantová    28.02.2023
Lenka Matúšková    27.02.2023

Dobrý den,

zasíláme odkaz na fotografie z ledna.

Eliška Bláhová    05.02.2023
Romana Nechvátalová    02.02.2023

moc děkujeme za nahrávku naší besídky tatínkovi a posíláme ostatním rodičům na shlédnutí, ať se můžete znovu podívat, jak moc šikovné jsou vaše naše děti. :)

Besídka KUŘÁTKA 2022

Dominika Kundrátová    01.02.2023

Začátek ledna se nesl ve znamení vzpomínek na oslavu začátku nového roku a Štědrý den. Také nás velmi potěšilo jakou radost děti udělaly babičkám a dědečkům z DPS Janovská na konci prosince svou návštěvou a předáním dárečků od dětí z celé školky.

Oslavili jsme společně další narozeniny kamarádů ze třídy.

Navštívil nás vlk Hopinka a dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací o těchto zvířatech. Užili jsme si také sněhovou nadílku a vyzkoušeli si první "Školu nanečisto".

Opět se na nás přišla podívat panenka Anh v rámci projektu Persona Dolls. I nadále pokračujeme v programu Maxík a i s ostatními dětmi nezahálíme a pilně pracujeme na rozvoji grafomotorických dovedností a pokračujeme v senzomotorických cvičeních.

Nezapomínáme ani na ptáčky v zimě, pravidelně doplňujeme zobání do našeho krmítka. Měsíc leden pro nás také znamenal seznámení se s Českou republikou a naším hlavním městem. Toto téma jsme završili velkoplošným znázorněním Karlova mostu.

Dominika Kundrátová    31.01.2023

Ve fotogalerii se můžete podívat, jak se učíme, cvičíme, hrajeme si, připravujeme se k zápisu do školy.

Dále uvidíte, jak jsme slavili tříkrálovou koledu, učili se o Praze a zvířátkách v zimě. Tvořili jsme zimní plakát a domečky ve Zlaté uličce.

Posíláme také foto z návštěvy školy, výukového programu “A vlk je za dveřmi” a závěrečné hodiny plavání.

Lenka Matúšková    31.01.2023

22.2. a 23.2. 2023 proběhnou konzultace školní připravenosti pro děti ze třídy Motýlek.

Společně probereme školní zralost dětí a úspěšnost při přípravě do školy, …

V případě zájmu se můžete zapsat přímo na konkrétní čas ve třídě.

Děkujeme za spolupráci.

Lenka Matúšková    27.01.2023
Romana Nechvátalová    06.01.2023

Měsíc prosinec se nesl ve znamení těšení se na Vánoce. Děti pekly perníčky, pro rodiče připravovaly balíček s překvapením a také pilně trénovaly na besídku. Naši školku navštívil Mikuláš s čertem a andělem.

V rámci projektu s organizací In Báze jsme se dozvěděli informace o Ukrajině, děti měly možnost vyzkoušet si tradiční kroj, seznámit se s faunou a florou této země i zhlédnout pohádku O rukavičce. Navštívili jsme také naše paní kuchařky a sledovali je při přípravě tradičního ukrajinského jídla – boršč.

Se třídou Motýlek jsme vyjeli na kreativní představení do divadla Minor. Divadélko přijelo také do školky i s Kašpárkem a jeho Vánocemi v myslivně. Také na nás nezapomněl Ježíšek a nadělil nám pod stromeček krásné dárečky.

Na závěr měsíce jsme s dětmi navštívili Dům s pečovatelskou službou Janovská. Děti předaly babičkám a dědečkům přání a dárečky od dětí z celé školky a udělaly jim opravdu velikou radost svou návštěvou.

Dominika Kundrátová    05.01.2023

zasíláme ještě pár fotografii z prosince.

Eliška Bláhová    02.01.2023
Lenka Matúšková    21.12.2022