Beruška

Romana Nechvátalová    06.12.2020
Lenka Matúšková    06.12.2020

Milé děti,

již tento pátek bude u nás ve školce MIKULÁŠ s andílkem a čertem. Básničku připravenou máme. Abychom ale pekelníka a andílka s Mikulášem potěšili, můžete přijít v kostýmu jednoho z nich. Čeká nás pekelná zábava se spoustou her a tančení.

Těšíme se na Vás!

Dominika Kundrátová    01.12.2020

Milé děti,

v pátek 4.12. budeme s andílkem a čertem v dopoledních hodinách chodit po třídách. Už jsem si připravil svou knihu hříchů. Snad v ní nenajdeme nikoho z Vás. Ale nebojte se, náš čert je hodný, i když vypadá hrozivě.

Těšíme se na Vás

Mikuláš

Dominika Kundrátová    01.12.2020

Tento pátek 4.12.2020 k nám (doufáme) přijde na návštěvu Mikuláš. Pokud budou mít děti zájem, mohou přijít v masce čerta, andílka, jestli si troufnete na Mikuláše :-),...Uděláme si čertovskou dikotéku a zábavné dopoledne, ať se děti před návštěvou čertíka děti uvolní. Děkujeme za spolupráci!!

Lenka Matúšková    29.11.2020

Dobrý den, milí rodiče,

moc zdravíme děti, které jsou doma. Posíláme pracovní listy a náměty činností k aktuálním tématům v MŠ (nejedná se o povinné úkoly, ať si děti vyberou, co je zajímá).

Poslední dva týdny se zabýváme problematikou „lidského těla“. Jedná se u dětí o velmi oblíbené téma a mají opravdu velký rozsah znalostí. Doporučujeme na kanálu YouTube seriál „Byl jednou jeden život“ a děti mi představily seriál „Operace Jauu!“…taky perfektní (hlavně díl o koronaviru). Dále trénujeme jednoduché pojmenování částí lidského těla (ne ruka-ale horní končetina,…), bavíme se o ruce-názvy prstů, P-L orientace, pokusíme se uvázat kličku…určitě doma trénujte.

S tím souvisí návyk jíst CELÝM příborem, některé děti s tím stále mají problémy. Dále pak při oblékání ven je důležité, aby si dokázaly zastrčit tričko do kalhot a pak teprve oblékaly mikinu, téměř nikdo to nedělá, mají holá záda a je už dost chladno (prosíme, dejte dětem také rukavice).

Příští týden se již začneme věnovat adventním tradicím, budeme psát Ježíškovi a tvořit novou výzdobu ve školce. Pokud máte doma oblíbenou knihu s vánoční tématikou, která by se dala číst na pokračování, můžete přinést.

Děkujeme, přejeme klidné adventní období a moc zdravíme kamarády doma!!!

Lenka Matúšková    25.11.2020

Přerušení provozu v době vánočních prázdnin 2020

Mateřská škola Horolezecká 912 v souladu s § 3, odst. 2 vyhlášky č.43/2006, kterou se mění vyhláška č. 14/2006 Sb., o předškolním vzdělávání

přerušuje provoz v době vánočních prázdnin, tj. od 23.12.2020 do 31.12.2020

Bc. Gabriela Tvrdková, ředitelka školy

MČ Praha 15 jako zřizovatel souhlasí s přerušením provozu MŠ Praha 10, Horolezecká 912 v době vánočních prázdnin v roce 2020.

Gabriela Tvrdková    24.11.2020

Staráme se o záhonky a sázíme stromečky.

Kateřina Brantová    23.11.2020

Moc děkujeme rodičům za spolupráci, masky dětí se velmi povedly a děti si strašidelný den moc užily a my s nimi :)

Michaela Radlová    09.11.2020

Dobrý den milí rodiče,

protože je již více dětí, které tráví čas zavřených škol doma se svými sourozenci, s kolegyněmi jsme se rozhodly poslat Vám pár informací, o čem si zrovna s dětmi povídáme a také materiály, aby se mohly třeba se sourozenci učit a připadaly si už také jako školáci s úkoly.

Pokud doma nemáte tiskárnu, odepište mi a není problém se domluvit na předání pracovních listů ve školce nebo někde poblíž. Posíláme toho více, tak snad si děti vyberou, co je bude zajímat. Materiály se určitě hodí k procvičování i dětem, které do školky chodí (někteří jsou velmi aktivní a pořád chtějí něco psát a kreslit).

Aktuálně se zabýváme:

-roční období, jejich znaky, vyjmenovat dny v týdnu, aktuální den, měsíc, rok.

-učíme se podepisovat (prosím kontrolujte děti, některé se podepisují zrcadlově, ať si nevytvoří zbytečně špatný návyk.

-rozlišujeme pravou a levou stranu (viz příloha s pracovními listy).

-trénujeme fonematický sluch-hláska na začátku, konci slova (potřebují k zápisu do ZŠ)

-neustále opakujeme názvy barev, geometrických útvarů (ne kolečko-kruh, kostka-ale čtverec, počty a matematické představy 1-10…ukázat na prstech).

-následující dva týdny se budeme věnovat podzimu v přírodě a její přípravu na zimu, podzimním barvám a významu listů v přírodě, ve středu si připomeneme pranostiky o sv. Martinovi.

V příloze posílám:

-         u dětí velmi oblíbené návody na cvičení dětské jógy..osvědčilo se nám na jaře v karanténě, jogovou hru, ke které patří i kostka, které číslo hodíte, ten cvik musíte udělat

-         PL listy na zrakové vnímání a P-L orientaci, dokreslování dle vzoru, „jednotažky“ a grafomotorické listy na uvolnění ruky, PL na matematické představy,…

-         vystřihovánky s podzimní tematikou a antistresové omalovánky

Všechny děti moc zdravíme, mějte se krásně a budeme rádi, když nám pošlete fotku s nějakým zajímavým výrobkem nebo prostě jen pozdrav, určitě předáme ostatním dětem!!!

Hezký zbytek neděle, zdraví Vás paní učitelky z Motýlků!!!

PS: materiály najdete ve fotogalerii viz níže a byly poslány také prostřednictvím Mobilního rozhlasu.

Lenka Matúšková    08.11.2020

Michaela Radlová    07.11.2020

halloweenský ples jsme si moc užily. Tančily jsme, soutěžily, jedly a pily šampaňské, zkrátka strašidelná párty jak má být. :)

Dominika Kundrátová    06.11.2020