Beruška

Motýlci

Ještěrka

Kuřátko

První týdny v naší třídě jsou za námi.

Děti se seznámily s novými kamarády a také s třídními pravidly.

První dny patřily vzpomínkám na prožité prázdniny. Děti měly možnost donést fotografie a suvenýry z prázdnin.

Nástěnky se začínají plnit výrobky, pracemi dětí a také již vypracovanými úkoly. Každý den se věnujeme skupinovým logopedickým cvičením, přihlášené děti dochází na kurzy plavání.

Děti se seznámily s programem „Maxík“ i „Předmaxík“ a již pilně trénujeme. Všestranně se rozvíjíme a věnujeme předškolní přípravě. Naše aktuální básničky a písničky týdne si můžete prohlédnout na třídní nástěnce v šatně.

V rámci kulturních akcí měly děti možnost vyzkoušet si různá řemesla (zedníka, elektrikáře a hrnčíře) – vzdělávací program PolyTechBus. Také k nám přijel kouzelník s pejskem se svým představením.

Vnímáme barvy podzimu a těšíme se ze stále pěkného počasí, díky kterému můžeme aktivně trávit čas na naší školní zahradě.

Děkujeme za perfektní spolupráci a materiály.

Dominika Kundrátová    06.10.2023

níže naleznete odkaz na sdílené album za měsíc září.

Přejeme Vám hezký den

Markéta Havlová    03.10.2023

V září jsme se postupně začali poznávat a učili se spolupracovat v jedné třídě.

K tomu nám od začátku velmi pomáhá náš třídní kamarád, maskot, tuze hladová housenka, se kterou se budeme setkávat po celý rok.

Děti velmi zaujala, rády s ní spolupracují a znají celý její příběh (viz galerie níže).

Všichni se velmi pilně zapojili do veškerých vzdělávacích aktivit, rádi tvoří, cvičí, tančí, chodí ven, zpívají hrají si a postupně se začínají připravovat na znalosti a dovednosti, které se budou hodit k zápisu a posléze i do školy.

V září jsme také přivítali čtecí babičku Marušku a opět odstartovali sportovní program “Se sokolem do života”, slavili narozeniny a chodíme velmi rádi na kurzy plavání.

Lenka Matúšková    02.10.2023
Romana Nechvátalová    01.10.2023

Září v ještěrkách je za námi. Děti se seznámily a přivítaly jsme nové kamarády. Děti se učí dodržovat "ještěrková" pravidla. Učíme se správně držet tužku , nůžky a děláme různá grafomotorická cvičení a snažíme se věnovat předškolní výchově. Ve školce proběhlo představení "Kouzelník a pes" , které se dětem moc líbilo. Děti navštívily lesopark a tyto výlety do lesoparku budeme absolvovat častěji. Děti se hezky zapojily do úpravy ještěrkového "záhonku" . Tato činnost se dětem moc líbila a děti byly při úpravách k nezastavení :) Děti si také moc užily vzdělávací program PolyTechBus , kde si vyzkoušely tři různá řemesla (zedník, elektrikář a hrnčíř). Konec měsíce jsme zakončili výletem do zábavního centra Toboga , kde se nám všem moc líbilo a děti byly plné zážitků. Máme za sebou různá témata při kterých děti hezky spolupracují a mají velikou radost z nových poznatků, výrobků, písní a básní.

Eliška Bláhová    29.09.2023
Lenka Matúšková    18.09.2023

Začátek měsíce jsme oslavili „Dnem dětí“. Na školní zahradě si děti užily stanoviště plná různých zábavných úkolů. Některé děti si vyzkoušely přespání ve školce. Vlak je odvezl až do kouzelnické školy v Bradavicích. Celý červen se nesl v duchu těšení se na výlet, vystoupení předškoláků a na prázdniny. Podařilo se nám také zjistit, jak fungují dobrovolní hasiči v Horních Měcholupech. Obzvlášť zajímavá byla prohlídka hasičských aut, jejich vybavení a v neposlední řadě i zázemí hasičů včetně prohlídky pohárů a diplomů. Děti se také poctivě staraly o své záhonky a pečovaly o jejich plody. Zalévání přineslo zralé a moc dobré vlastní vypěstované jahody. V závěru měsíce proběhlo dětmi dlouho očekávané rozloučení s předškoláky. Odměnou za jejich přípravu a výkon bylo překvapení v podobě skákacích hradů a dobrot z domova na školní zahradě.

Vážení a milí rodiče, moc Vám všem děkujeme za spolupráci v tomto školním roce. Přejeme budoucím školákům úspěšný vstup do další etapy jejich života. Všem Vám přejeme pohodové prázdniny a těšíme se v září na Vaše děti.

Dominika Kundrátová    27.06.2023

Máme za sebou krásný experiment-vývoj motýlů, tím jsme završili i náš celoroční projekt, kdy se děti z housenky(tuze hladové) proměnily v krásného motýla a mohou letět do školy.

Lenka Matúšková    20.06.2023

Vážení a milí rodiče,

zveme Vás na rozloučení s předškoláky, které se bude konat dne 21.6. 2023 od 16:00 hodin na zahradě MŠ Horolezecká u terasy třídy Ještěrka. Čeká Vás vystoupení dětí, na které se pilně připravují. Po představení bude pro děti připraven zábavný program - nafukovací atrakce, fotokoutek, aj.

Rozloučení můžete dětem zpříjemnit přinesením drobného občerstvení, které můžete předat ráno v den rozloučení paní učitelce na třídě.

Budeme se na Vás těšit.

Gabriela Tvrdková    13.06.2023

Ve čtvrtek 8.6. jsem se s dětmi ocitly ve škole Čar a kouzel v Bradavicích. Všechny děti úspěšně absolvovaly studium. Gratulejeme

Dominika Kundrátová    12.06.2023