Beruška

Motýlci

Ještěrka

Kuřátko

Listopad jsme odstartovali povídáním o čase a aktivitách v průběhu dne. Děti si rády povídají o narozeninách a řeší, kdy je budou mít. Proto jsme si společně vytvořili narozeninovník a budeme mít ve všem přehled.

Následující dny se nesly v duchu legendy sv.Martina. Učili jsme se kreslit koně a pracovat s inkoustem, jezdili na papírovém koni, modelovali rohlíky a při cvičení jsme se inspirovali Martinovou jízdou.

Odpolední odpočinek nám každý týden zpříjemňuje čtecí babička Maruška. Děti se na čtení a povídání s ní velmi těší.

Také pondělní plavání je pro nás vždy výjimečnou aktivitou. Děti se nebojí potápět, skákat ze skokánku i jezdit na klouzačce.

Poslední dva týdny se zabýváme lidským tělem, měříme a vážíme se, obkreslujeme se a společně lepíme a tvoříme model postavy. Pracujeme s interaktivním programem “Lidské tělo”. Dramatizujeme scénky z nemocnice, dáváme první pomoc plyšákům. Velmi nás také pobavilo divadlo “Krmit skřítky povoleno”.

Lenka Matúšková    06.12.2022
Dominika Kundrátová    06.12.2022

První listopadový týden jsme započali maskami v halloweenském duchu, poté již následovaly aktivity na téma "Co děláme celý den". Opakovali jsme orientaci v činnostech během dne a jaké aktivity kdy provádíme.

Děti si vyráběly vlastní hodinky a také jsme přivítali návštěvu panenky Anh. Ve spolupráci s člověkem v tísni se účastníme projektu Persona Dolls. Tento projekt učí děti vzájemné toleranci a respektu a také vnímat, jak je důležité sdělovat si vlastní pocity.

V rámci tématu "Když padá listí" jsme pozorovali proměny podzimní přírody a také jsme se zapojili do úklidu listí na zahradě. Děti také velmi zaujalo téma "Naše tělo, naše zdraví". Pracovali jsme s grafickým materiálem - kostrou, poznávali jsme kosti v našem těle i některé důležité orgány. Děti shlédly divadelní představení, ve kterém se dozvěděly o významu zdravých potravin.

Se třídou Rybiček jsme vyrazili na výlet a užili jsme si pohádkový svět ve Starých Hradech.

Naše třída se také účastnila v rámci projektu s organizací Inbáze bedýnek příběhů. V rámci tohoto programu jsme se podívali až na Ukrajinu a dozvěděli jsme se něco o tradicích a zvycích této země. Konec měsíce se nesl ve znamení pečení a zdobení perníčků.

Samozřejmě i nadále pokračujeme v programu Maxík. Moc vám všem děkujeme, že se zapojujete do víkendových cvičeních. Děti moc chválíme, jsou šikovné a hodně si pamatují.

Dominika Kundrátová    06.12.2022

níže naleznete odkaz na sdílené album s fotografiemi za měsíc listopad.

Markéta Havlová    05.12.2022

V příloze se můžete podívat, jak jsme si v říjnu s dětmi hráli, učili se poznávat nové věci a tvořili. Uvidíte, jaké to bylo na dopravním hřišti a co se učíme na plavání.

Lenka Matúšková    09.11.2022

posílám odkaz na fotografie za měsíc říjen.

p. uč. Eliška

Eliška Bláhová    08.11.2022

posíláme Vám pár fotografií za měsíc říjen a také z Halloweenu.

Odkazy naleznete níže:

Markéta Havlová    02.11.2022

Kateřina Brantová    02.11.2022
Romana Nechvátalová    01.11.2022
Romana Nechvátalová    31.10.2022

posíláme vám náš říjen.

Dominika Kundrátová    31.10.2022

Milé děti,

nezapomeňte, že se z vás dnes mohou stát strašidla. Těšíme se na Vás a na dnešní oslavu strašidel. Přijít může ten, kdo se nebojí... Tak co, dorazíte???

Vaše dýně

Dominika Kundrátová    31.10.2022

Od 1.10. 2022 ve třídě Kuřátka probíhá

Stimulační program pro předškoláky a děti s odloženou školní docházkou (MAXÍK)