Časová organizace vyučování

6:30 - 7:00 třída Rybička

7:00 - 16:00 třída Motýlci

16:00 - 17:00 třída Rybička

Třídu najdete v žlutém pavilonu

motylci@mshorolezecka.cz

Lenka Matúšková    06.12.2022

Listopad jsme odstartovali povídáním o čase a aktivitách v průběhu dne. Děti si rády povídají o narozeninách a řeší, kdy je budou mít. Proto jsme si společně vytvořili narozeninovník a budeme mít ve všem přehled.

Následující dny se nesly v duchu legendy sv.Martina. Učili jsme se kreslit koně a pracovat s inkoustem, jezdili na papírovém koni, modelovali rohlíky a při cvičení jsme se inspirovali Martinovou jízdou.

Odpolední odpočinek nám každý týden zpříjemňuje čtecí babička Maruška. Děti se na čtení a povídání s ní velmi těší.

Také pondělní plavání je pro nás vždy výjimečnou aktivitou. Děti se nebojí potápět, skákat ze skokánku i jezdit na klouzačce.

Poslední dva týdny se zabýváme lidským tělem, měříme a vážíme se, obkreslujeme se a společně lepíme a tvoříme model postavy. Pracujeme s interaktivním programem “Lidské tělo”. Dramatizujeme scénky z nemocnice, dáváme první pomoc plyšákům. Velmi nás také pobavilo divadlo “Krmit skřítky povoleno”.

Lenka Matúšková    06.12.2022

V příloze se můžete podívat, jak jsme si v říjnu s dětmi hráli, učili se poznávat nové věci a tvořili. Uvidíte, jaké to bylo na dopravním hřišti a co se učíme na plavání.

Lenka Matúšková    09.11.2022

ve dnech 13.10. a 14.10.2022 navštíví předškoláci dopravní hřiště při Základní škole Veronské náměstí.

Zasíláme vám informace k organizaci.

13.10.2022 - třída Ještěrka svačina v 8.00 hodin, třída Kuřátko svačina v 9.00hodin

14.10. 2022 třída Motýlek svačina v 8.00 hodin, třída Kuřátko svačina v 9.00hodin

S sebou: helma na kolo, batoh s pitím

Tato akce je bezplatná.

Návrat na oběd.

Gabriela Tvrdková    11.10.2022

zveme vás na společnou akci pro předškoláky, která se bude konat 11.10.2022 od 16.00 hodin na zahradě mateřské školy.

Pro děti budou připravena stanoviště plné her a zábavních úkolů na téma ,,Země světa".

Tato akce se koná ve spolupráci s nestátní neziskovou organizací - InBáze z.s.

Těšíme se na vás

Gabriela Tvrdková    04.10.2022

V září jsme se věnovali nejvíce seznamování a utužování kolektivu. Prvního září jsme se spoutali “pavučinou přátelství” a doufáme že nám to vydrží po celý rok.

První týden jsme odstartovali plaveckým výcvikem a seznamováním s novým prostředím a pravidly společného soužití ve třídě.

Následující dny se nesly v duchu vzpomínání na prázdniny. Děti báječně spolupracovaly a předvedly svoje fotografie a suvenýry z prázdnin. Společně jsme vytvořili vzpomínkovou nástěnku.

Pomalu se začínáme věnovat plnění samostatných úkolů a předškolní přípravě.

Děti také velmi zaujala práce s projektorem Magic box-program o seznamování, přátelství a emocích.

Velmi nás pobavilo divadlo “Plecha a Neplecha v lese.”

Poslední dny vítáme přicházející podzim a společně si užíváme jeho krásu při procházkách v lesoparku a tvoření.

Společně zkoumáme chutě, tvary a barvy podzimních plodů. Moc nás bavila výroba loutek a dramatizace pohádky “O řepě”.

Lenka Matúšková    29.09.2022
Lenka Matúšková    23.06.2022