Třída Motýlci

6:30 - 7:00 třída Rybička

7:00 - 16:00 třída Motýlci

16:00 - 17:00 třída Rybička

Třídu najdete v žlutém pavilonu

motylci@mshorolezecka.cz

V úterý 29.5. 2023 dopoledne vybrané děti reprezentovaly naši školku na tréninku fotbalu v rámci akce Prahy 10.

Všechny zúčastněné moc chválíme za výborné výkony.

Lenka Matúšková    31.05.2023
Lenka Matúšková    09.05.2023
Lenka Matúšková    02.05.2023

Prožili jsme velmi pestrý a zážitky nabitý březen.

Celým měsícem nás provází kniha jako symbol poznávání všeho nového.

V rámci tématu "Měsíc knihy" si děti nosily z domova oblíbené knihy, představovaly je spolužákům, společně jsme diskutovali, četli obrázkové čtení, hádali pohádkové hádanky, tvořili knihovničku i stavby z knih. Na závěr jsme společně postavili pohádkovou školku a pokusili se kresbou napodobit známe pohádkové postavy, což se velice povedlo.

Pohádka nás provázela i v další činnosti-pilotování multikulturního projektu neziskové společnosti In-Báze "bedýnky příběhů-Vietnam". Plnění programu bylo pestré a barevné, takže mezi jarní dny dokonale zapadlo.

Poté nadešel první jarní den a s ním poznávání jarních květin, pozorování počasí, sestavování kalendáře přírody, bádání dalekohledem i lupou a hlavně také za pomoci obrázkových knih.

Příchodem jara se děti také zabývaly na "Škole nanečisto", kde společně trénovali na zápis do ZŠ.

Motiv jara na chvíli vystřídalo téma "Voda". Společně jsme oslavili Mezinárodní den vody, v knihách pozorovali různá vodní prostředí a ve skupinách poté tvořili putování kapky vodyz oblohy až do moře. S vodou jsme se učili při různých drobných soutěžích a vše zakončili procházkou k místnímu rybníku.

V tyto dny nesmělo chybět téma "zvířátka na statku-zrozené nového života". Sestavili jsme zvířecí rodiny, zkoumali přínos zvířat pro člověka i chování k živým tvorům.

Poslední dny se nesou v duchu zdobení školky do jarního kabátu a příprav na barevné svátky jara.

Lenka Matúšková    31.03.2023

Dobrý den, milí rodiče,

zveme Vás na velikonoční dílny, které se budou konat v pondělí 3.4.2023 od 16:00 hodin.

Můžete si s dětmi vyrobit jednoduchou jarní dekoraci na stůl.

Předem moc děkujeme za spolupráci a těšíme se na setkání s Vámi.

Lenka Matúšková    27.03.2023
Lenka Matúšková    09.03.2023

Měsíc jsme zahájili společným zkoumáním smyslů při hrách, hlavolamech a tvoření.

Pak následovaly improvizace na zimní sporty bez sněhu, které jsme si i tak moc užili.

Velkým zážitkem byla návštěva místní školy, kde děti pracovaly samy, jen pod dozorem paní učitelek ze školy.

Každé úterý se těšíme na naši čtecí babičku Marušku, která nám zpříjemňuje odpočinek pěknou pohádkou a povídáním.

Další zajímavý týden s tématem “Ten dělá to a ten zas tohle” přinesl mnoho nového. Děti se převlékly do kostýmů různých povolání a pak je představovaly. Vystřídalo se mnoho profesí-na vlastní kůži jsme si mohli vyzkoušet opravdové nářadí, poslechnout srdce stetoskopem nebo nalíčit se všemi barvami jako profesionální vizážistka.

Barvy nás provázely i dál. Nejprve při divadelním představení “Černobílá pohádka”.

To nejbarevnější zbylo na konec …masopustní týden s karnevalem. Kromě tradiční veselice a průvodu jsme si připomínali i tradice tohoto období.

Konec měsíce nám přinesl pestré zážitky s multikulturním programem “Bedýnky příběhů-Vietnam”od neziskové organizace In-Báze.

Lenka Matúšková    28.02.2023
Lenka Matúšková    27.02.2023

Ve fotogalerii se můžete podívat, jak se učíme, cvičíme, hrajeme si, připravujeme se k zápisu do školy.

Dále uvidíte, jak jsme slavili tříkrálovou koledu, učili se o Praze a zvířátkách v zimě. Tvořili jsme zimní plakát a domečky ve Zlaté uličce.

Posíláme také foto z návštěvy školy, výukového programu “A vlk je za dveřmi” a závěrečné hodiny plavání.

Lenka Matúšková    31.01.2023

22.2. a 23.2. 2023 proběhnou konzultace školní připravenosti pro děti ze třídy Motýlek.

Společně probereme školní zralost dětí a úspěšnost při přípravě do školy, …

V případě zájmu se můžete zapsat přímo na konkrétní čas ve třídě.

Děkujeme za spolupráci.

Lenka Matúšková    27.01.2023