Motýlci-seznamujeme se v září

V září jsme se věnovali nejvíce seznamování a utužování kolektivu. Prvního září jsme se spoutali “pavučinou přátelství” a doufáme že nám to vydrží po celý rok.

První týden jsme odstartovali plaveckým výcvikem a seznamováním s novým prostředím a pravidly společného soužití ve třídě.

Následující dny se nesly v duchu vzpomínání na prázdniny. Děti báječně spolupracovaly a předvedly svoje fotografie a suvenýry z prázdnin. Společně jsme vytvořili vzpomínkovou nástěnku.

Pomalu se začínáme věnovat plnění samostatných úkolů a předškolní přípravě.

Děti také velmi zaujala práce s projektorem Magic box-program o seznamování, přátelství a emocích.

Velmi nás pobavilo divadlo “Plecha a Neplecha v lese.”

Poslední dny vítáme přicházející podzim a společně si užíváme jeho krásu při procházkách v lesoparku a tvoření.

Společně zkoumáme chutě, tvary a barvy podzimních plodů. Moc nás bavila výroba loutek a dramatizace pohádky “O řepě”.