Motýlci v březnu

Prožili jsme velmi pestrý a zážitky nabitý březen.

Celým měsícem nás provází kniha jako symbol poznávání všeho nového.

V rámci tématu "Měsíc knihy" si děti nosily z domova oblíbené knihy, představovaly je spolužákům, společně jsme diskutovali, četli obrázkové čtení, hádali pohádkové hádanky, tvořili knihovničku i stavby z knih. Na závěr jsme společně postavili pohádkovou školku a pokusili se kresbou napodobit známe pohádkové postavy, což se velice povedlo.

Pohádka nás provázela i v další činnosti-pilotování multikulturního projektu neziskové společnosti In-Báze "bedýnky příběhů-Vietnam". Plnění programu bylo pestré a barevné, takže mezi jarní dny dokonale zapadlo.

Poté nadešel první jarní den a s ním poznávání jarních květin, pozorování počasí, sestavování kalendáře přírody, bádání dalekohledem i lupou a hlavně také za pomoci obrázkových knih.

Příchodem jara se děti také zabývaly na "Škole nanečisto", kde společně trénovali na zápis do ZŠ.

Motiv jara na chvíli vystřídalo téma "Voda". Společně jsme oslavili Mezinárodní den vody, v knihách pozorovali různá vodní prostředí a ve skupinách poté tvořili putování kapky vodyz oblohy až do moře. S vodou jsme se učili při různých drobných soutěžích a vše zakončili procházkou k místnímu rybníku.

V tyto dny nesmělo chybět téma "zvířátka na statku-zrozené nového života". Sestavili jsme zvířecí rodiny, zkoumali přínos zvířat pro člověka i chování k živým tvorům.

Poslední dny se nesou v duchu zdobení školky do jarního kabátu a příprav na barevné svátky jara.