Říjen v Ještěrce

tak za sebou máme druhý měsíc v novém školním roce.

Ač se některé děti stále ještě rozkoukávají, pustily jsme se už naplno do práce. Nástěnky se začaly plnit krásnými výtvory i vypracovanými úkoly, kterým se věnujeme každý den, navštívilo nás divadlo s pohádkou O Karkulce a v říjnu také proběhlo fotografování.

Na začátku měsíce jsme si povídaly o darech podzimní přírody. Děti se dozvěděly, jaké plodiny sklízíme na podzim a co z nich můžeme vyrobit. Zahrály jsme si pohádku O veliké řepě, upekly jablkový štrúdl nebo třeba sbíraly kaštany.

V dalším týdnu jsme pozorovaly materiály, tvary, a barvy věcí okolo nás. Děti nám popisovaly, a často i přinesly ukázat, oblíbenou věc z domova. Děti si zkoušely, jak mají citlivé prstíky a jak funguje hmat, když nefunguje zrak.

A v neposlední řadě jsme se připravovaly na oslavy Halloweenu. Ve třídě nás totiž čekal poslední říjnový den Halloweenský bál. A ač jsme věděly, že se nemáme čeho bát, byla to pořádná strašidelná patry.

Amálka a Eliška