KUŘÁTKA - prosinec

Měsíc prosinec se nesl ve znamení těšení se na Vánoce. Děti pekly perníčky, pro rodiče připravovaly balíček s překvapením a také pilně trénovaly na besídku. Naši školku navštívil Mikuláš s čertem a andělem.

V rámci projektu s organizací In Báze jsme se dozvěděli informace o Ukrajině, děti měly možnost vyzkoušet si tradiční kroj, seznámit se s faunou a florou této země i zhlédnout pohádku O rukavičce. Navštívili jsme také naše paní kuchařky a sledovali je při přípravě tradičního ukrajinského jídla – boršč.

Se třídou Motýlek jsme vyjeli na kreativní představení do divadla Minor. Divadélko přijelo také do školky i s Kašpárkem a jeho Vánocemi v myslivně. Také na nás nezapomněl Ježíšek a nadělil nám pod stromeček krásné dárečky.

Na závěr měsíce jsme s dětmi navštívili Dům s pečovatelskou službou Janovská. Děti předaly babičkám a dědečkům přání a dárečky od dětí z celé školky a udělaly jim opravdu velikou radost svou návštěvou.