Beruška

Motýlci

Ještěrka

Kuřátko

Začátek ledna se nesl ve znamení vzpomínek na oslavu začátku nového roku a Štědrý den. Také nás velmi potěšilo jakou radost děti udělaly babičkám a dědečkům z DPS Janovská na konci prosince svou návštěvou a předáním dárečků od dětí z celé školky.

Oslavili jsme společně další narozeniny kamarádů ze třídy.

Navštívil nás vlk Hopinka a dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací o těchto zvířatech. Užili jsme si také sněhovou nadílku a vyzkoušeli si první "Školu nanečisto".

Opět se na nás přišla podívat panenka Anh v rámci projektu Persona Dolls. I nadále pokračujeme v programu Maxík a i s ostatními dětmi nezahálíme a pilně pracujeme na rozvoji grafomotorických dovedností a pokračujeme v senzomotorických cvičeních.

Nezapomínáme ani na ptáčky v zimě, pravidelně doplňujeme zobání do našeho krmítka. Měsíc leden pro nás také znamenal seznámení se s Českou republikou a naším hlavním městem. Toto téma jsme završili velkoplošným znázorněním Karlova mostu.

Dominika Kundrátová    31.01.2023

Ve fotogalerii se můžete podívat, jak se učíme, cvičíme, hrajeme si, připravujeme se k zápisu do školy.

Dále uvidíte, jak jsme slavili tříkrálovou koledu, učili se o Praze a zvířátkách v zimě. Tvořili jsme zimní plakát a domečky ve Zlaté uličce.

Posíláme také foto z návštěvy školy, výukového programu “A vlk je za dveřmi” a závěrečné hodiny plavání.

Lenka Matúšková    31.01.2023

22.2. a 23.2. 2023 proběhnou konzultace školní připravenosti pro děti ze třídy Motýlek.

Společně probereme školní zralost dětí a úspěšnost při přípravě do školy, …

V případě zájmu se můžete zapsat přímo na konkrétní čas ve třídě.

Děkujeme za spolupráci.

Lenka Matúšková    27.01.2023
Romana Nechvátalová    06.01.2023

Měsíc prosinec se nesl ve znamení těšení se na Vánoce. Děti pekly perníčky, pro rodiče připravovaly balíček s překvapením a také pilně trénovaly na besídku. Naši školku navštívil Mikuláš s čertem a andělem.

V rámci projektu s organizací In Báze jsme se dozvěděli informace o Ukrajině, děti měly možnost vyzkoušet si tradiční kroj, seznámit se s faunou a florou této země i zhlédnout pohádku O rukavičce. Navštívili jsme také naše paní kuchařky a sledovali je při přípravě tradičního ukrajinského jídla – boršč.

Se třídou Motýlek jsme vyjeli na kreativní představení do divadla Minor. Divadélko přijelo také do školky i s Kašpárkem a jeho Vánocemi v myslivně. Také na nás nezapomněl Ježíšek a nadělil nám pod stromeček krásné dárečky.

Na závěr měsíce jsme s dětmi navštívili Dům s pečovatelskou službou Janovská. Děti předaly babičkám a dědečkům přání a dárečky od dětí z celé školky a udělaly jim opravdu velikou radost svou návštěvou.

Dominika Kundrátová    05.01.2023

zasíláme ještě pár fotografii z prosince.

Eliška Bláhová    02.01.2023
Lenka Matúšková    21.12.2022
Dnes naši školku navštívil Kašpárek se svým divadlem. Viděli jsme divadelní představení Kašpárek a Vánoce. Děti se u tohoto divadélka pobavily, zasmály se a zazpívaly si společně s kašpárkem vánoční koledy. Bylo to moc krásně strávené dopoledne.

Zde naleznete odkaz s fotografiemi :

Hezký den

Markéta Havlová    21.12.2022

zde si můžete prohlédnout pár společných fotografií ještěrek z listopadu.

Hezký den

p.uč. Eliška a Katka

Eliška Bláhová    08.12.2022
Romana Nechvátalová    07.12.2022
Lenka Matúšková    06.12.2022

Listopad jsme odstartovali povídáním o čase a aktivitách v průběhu dne. Děti si rády povídají o narozeninách a řeší, kdy je budou mít. Proto jsme si společně vytvořili narozeninovník a budeme mít ve všem přehled.

Následující dny se nesly v duchu legendy sv.Martina. Učili jsme se kreslit koně a pracovat s inkoustem, jezdili na papírovém koni, modelovali rohlíky a při cvičení jsme se inspirovali Martinovou jízdou.

Odpolední odpočinek nám každý týden zpříjemňuje čtecí babička Maruška. Děti se na čtení a povídání s ní velmi těší.

Také pondělní plavání je pro nás vždy výjimečnou aktivitou. Děti se nebojí potápět, skákat ze skokánku i jezdit na klouzačce.

Poslední dva týdny se zabýváme lidským tělem, měříme a vážíme se, obkreslujeme se a společně lepíme a tvoříme model postavy. Pracujeme s interaktivním programem “Lidské tělo”. Dramatizujeme scénky z nemocnice, dáváme první pomoc plyšákům. Velmi nás také pobavilo divadlo “Krmit skřítky povoleno”.

Lenka Matúšková    06.12.2022
Dominika Kundrátová    06.12.2022

První listopadový týden jsme započali maskami v halloweenském duchu, poté již následovaly aktivity na téma "Co děláme celý den". Opakovali jsme orientaci v činnostech během dne a jaké aktivity kdy provádíme.

Děti si vyráběly vlastní hodinky a také jsme přivítali návštěvu panenky Anh. Ve spolupráci s člověkem v tísni se účastníme projektu Persona Dolls. Tento projekt učí děti vzájemné toleranci a respektu a také vnímat, jak je důležité sdělovat si vlastní pocity.

V rámci tématu "Když padá listí" jsme pozorovali proměny podzimní přírody a také jsme se zapojili do úklidu listí na zahradě. Děti také velmi zaujalo téma "Naše tělo, naše zdraví". Pracovali jsme s grafickým materiálem - kostrou, poznávali jsme kosti v našem těle i některé důležité orgány. Děti shlédly divadelní představení, ve kterém se dozvěděly o významu zdravých potravin.

Se třídou Rybiček jsme vyrazili na výlet a užili jsme si pohádkový svět ve Starých Hradech.

Naše třída se také účastnila v rámci projektu s organizací Inbáze bedýnek příběhů. V rámci tohoto programu jsme se podívali až na Ukrajinu a dozvěděli jsme se něco o tradicích a zvycích této země. Konec měsíce se nesl ve znamení pečení a zdobení perníčků.

Samozřejmě i nadále pokračujeme v programu Maxík. Moc vám všem děkujeme, že se zapojujete do víkendových cvičeních. Děti moc chválíme, jsou šikovné a hodně si pamatují.

Dominika Kundrátová    06.12.2022