Ředitelna

Vážení rodiče,

posílali jsme pomocí Mobilního rozhlasu PF naší školky s písničkou, kterou nazpívaly děti. Komu by tento e-mail nedorazil, určitě nás kontaktujte.

Hezké svátky

Gabriela Tvrdková    23.12.2020


Milí rodiče,

možná Vám už děti vyprávěly, že ve školce zpíváme vánoční písničky. Jedna z nich se jmenuje HODNĚ ŠTĚSTÍ. Tuto písničku se učí celá školka. Vzhledem k letošní mimořádné situaci jsme nemohli společně rozsvítit vánoční stromeček. Máme ovšem jedno překvapení. Potřebovali bychom k tomu Vaši pomoc.

Pokud to bude možné, natočte doma, venku, u babičky, na hřišti, u stromečku, … děti, jak zpívají tuto písničku. Nemusí to být celá písnička. Stačí jen část. Mohou jen třeba hrát na hudební nástroj, tančit na tuto písničku, … fantazii se meze nekladou.

Video prosíme na ŠÍŘKU. Formát nehraje roli. Klidně natočte děti na svůj mobilní telefon a pošlete mně na e-mail (kundratova@mshorolezecka.cz) nebo na WhatsApp (736 250 279), úschovnu, …

Toto video prosím zašlete, pokud možno, do neděle 13.12. do 18 hodin.

V odkazech níže posíláme text a písničku se slovy, v následujícím odkazu posíláme společný hudební doprovod písničky. V případě dotazů pište na e-mail uvedený výše.

Byla by škoda, kdybyste se videa nezúčastnili. Uvidíte, že vy i děti budete mít tímto hezkou vzpomínku na školku a tyhle jiné Vánoce. Těšíme se na každý příspěvek a vy se těšte na konečný výsledek. :)

Děkujeme za spolupráci

Přejeme krásný adventní čas

Vaše paní učitelky


TEXT PÍSNIČKY

https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/patrasova-dagmar/hodne-stesti-426678

HUDEBNÍ DOPROVOD
https://www.youtube.com/watch?v=kamcx1YklnA


Gabriela Tvrdková    09.12.2020

Vážení rodiče,

 

zájmové aktivity, pokud nám to vláda opět nezakáže, začnou od nového roku (4.1.2021). 

 

Děkuji za pochopení a trpělivost. Už se moc těším. Snad vše vyjde.

 

HVĚZDIČKY:

Do Vánoc obejdu třídy a Hvězdičkám předám trička a čepice, které snad v červnu využijeme na vystoupení. Takový malý dárek k Vánocům.

 

Přeji všem krásné a klidné svátky ve zdraví a lednu se moc těším.

 

Paní učitelka Domča

Dominika Kundrátová    09.12.2020

Vážení rodiče, milé děti,


jsme moc rádi a vážíme si Vaší pomoci ZOO. Tato akce se moc vydařila  nasbíralo se opravdu hodně dobrot pro zvířátka. V této nelehké době se opravdu hodí každá pomoc a ta naše byla velká, že se nám ani skoro do auta nevešla.


Ještě jedno DĚKUJEME!!!!

Gabriela Tvrdková    01.12.2020

Vážení rodiče, milé děti,

 

zejména v této nelehké době bychom měli pomáhat. Rozhodli jsme se, že společně s Vámi bychom pomohli Pražské ZOO. Naši nabídku ZOO přijala s otevřenou náručí.

Pomoci může každý. Ve STŘEDU 11.11. RÁNO se uskuteční SBĚR JÍDLA PRO PRAŽSKOU ZOO. U horní branky budou připraveny přepravky s popisky, kam můžete jídlo dávat.

„Přijímáme jablka, suché pečivo, hrušky, šípky, jeřabiny, kukuřice, saláty, mrkev (a jiné kořenové zeleniny), kedlubny a případně v omezeném množství i dýně. Sladké ovoce jako banány, hrozny apod. ve velmi omezeném množství, jelikož je zvířata dostávají jen velmi výjimečně, pokud vůbec.“

Vaší pomoci si moc vážíme a těšíme se, jak hostinu přivítají nejen ošetřovatelé zoo, ale hlavně zvířátka, kterým je po nás, po lidech a dětí, opravdu smutno.

DĚKUJEME
V odkazu níže najdete živé přenosy z Údolí slonů a od goril, kterým opravdu chybí lidé. AJABA je opravdu velký rošťák a Kijivu to nenechává chladnou. Stojí za shlédnutí.

https://www.zoopraha.cz/multimedia


Gabriela Tvrdková    06.11.2020

Vážení rodiče,


během tohoto týdne by měly dorazit poslední knížky na angličtinu. Hned, jak dorazí, je s polečně s unikátním kódem dám paní učitelkám do tříd. Až se tak stane, budu Vás informovat a napíšu Vám další postupy.


Děkuji za trpělivost. Snad se s dětmi budeme moc brzy opět setkat.


Paní učitelka Domča

Dominika Kundrátová    19.10.2020

Milí rodiče,

dle USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY bohužel i já musím zrušit ANGLIČTINU a HVĚZDIČKY na dobu neurčitou. O znovuobnovení Vás budu informovat. 

ANGLIČTINA: Během týdne Vám pošlu informace ohledně materiálů, které již přišly.

HVĚZDIČKY: Na sborová trička, čepice a nákrčníky čekám. 

Děkuji za pochopení

Paní učitelka Domča

Dominika Kundrátová    11.10.2020

Vzhledem k usnesení Bezpečnostní rady MHMP ze dne 20. 9. 2020 nařizuji povinnou dezinfekci rukou všem osobám vstupujícím do budovy školy.

Dezinfekce je umístěna u vstupu do šatny. 

Děkujeme za pochopení.

Gabriela Tvrdková    22.09.2020

Vážení rodiče,

prosím, kdo by měl ještě zájem o tyto aktivity, přihlašte se ve třídě KUŘÁTKO nebo na email kundratova@mshorolezecka.cz nejpozději do neděle 20.9.

HVĚZDIČKY

Vzhledem k vysokému počtu přihlášených bude sboreček rozdělen do dvou skupin ve STŘEDU.

1. skupina 

KUŘÁTKO+ŽABIČKY+BERUŠKY+JEŠTĚRKY 

2. skupina (15:15-16:00)

MOTÝLEK+RYBIČKY


ANGLIČTINA

1. skupina 

KUŘÁTKO+ŽABIČKY+BERUŠKY+JEŠTĚRKY 

2. skupina (15:05-15:35)

MOTÝLEK+RYBIČKY 


Prosím také o zaplacení do konce září.

Těším se na Vaše děti od října.

Dominika Kundrátová    18.09.2020

Logo EVROPSKÁ UNIE - Evropské strukturální a investiční fondy OP Praha - pól růstu ČR. Logo města Prahy.

Výzva č. 49 – Putováním Evropou k nové inspiraci

Název projektu: MŠ Horolezecká

Zahájení realizace od: 1.11.2019

Ukončení projektu: 31.10.2021

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií.

Cílem této výzvy je zvýšení kvality vzdělávání prostřednictvím posílení inkluze v multikulturní společnosti. Především jde o začleňování dětí s odlišným mateřským jazykem. Realizace tohoto projektu přispívá k sociální soudržnosti, chápání a respektování sociokulturní rozmanitosti, k porozumění a toleranci odlišných kultur.

Naše škola díky Výzvě 49 získala podporu ve vzdělávání pro pedagogické pracovníky.


Gabriela Tvrdková    11.09.2020
Gabriela Tvrdková    03.09.2020

Nový školní rok začíná v úterý 1. 9. 2020. Provoz mateřské školy je od 6:30 do 17 hodin. V případě, že budou prodloužena hygienická opatření, vzhledem ke COVID – 19, může být provozní doba upravena.
V úterý 1.9.  budou od 6:30 otevřeny všechny třídy. Od středy 2. 9. se budou všechny děti v době od 6:30 – 7:00 scházet ve třídě Rybička, odkud si je paní učitelky budou převádět do svých tříd.
Seznamy dětí budou od 1. 9. na vstupních dveřích, s ohledem na GDPR není možné je jiným způsobem zveřejnit.
S sebou: podepsanou láhev s pitím (na ven), látkový pytel do šatny s náhradním oblečením, boty na přezutí (ne pantofle), vhodné oblečení na zahradu a pyžamo. Prosíme všechny věci dětem podepište.
Třídní schůzky proběhnou dne 3.9.2020 od 17,00 ve kmenových třídách. Pokud možno bez dětí. Vzhledem k epidemiologické situaci v interiérech MŠ používejte roušky (netýká se zapsaných dětí).
Rodičům doporučujeme, v rámci adaptace nových dětí, vyzvedávat děti první dva týdny po obědě (12:30 – 13:00).

Přejeme Vašim dětem příjemné chvíle s novými kamarády, Vám hodně trpělivosti, pohody a porozumění při jejich prvním důležitém vykročení. Pěkný školní rok!

Gabriela Tvrdková    28.08.2020
Gabriela Tvrdková    19.08.2020
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace