Ředitelna

Milé děti, vážení rodiče,

 

Dnešním dnem začíná akce „KEŠKY NAŠÍ ŠKOLKY“. V příloze Vám posíláme veškeré informace k této akci (instrukce visí i u branek školky). Určitě mnozí z vás znají „Geocaching“. Toto je obdoba této oblíbené aktivity. Upravily jsme jí ale k naším podmínkám.

Dále v příloze najdete i tabulku na zaznamenávání. Tabulka je jen pro Vás, abyste měli přehled o tom, co jste už našli.

V odkazu níže si o Geocachingu můžete přečíst. Možná vás překvapí, kolik oficiálních „Kešek“ je třeba v našem lesoparku a třeba za nějakou vyrazíte.

Budeme se těšit na fotky z vašeho hledání. Ty prosím posílejte na e-mail nebo WhatsApp (kundratova@mshorolezecka.cz , 736 250 279)

Kdyby byl s čímkoliv problém, určitě se na nás obraťte.

Konec této akce zatím není stanoven a uvidíme podle toho, jak se vám to bude líbit.

Přejeme všem hezkou zábavu a šťastné hledání

Vaše paní učitelky


http://www.geocaching.cz/page/index.htmlGabriela Tvrdková    22.03.2021


Gabriela Tvrdková    19.03.2021

Naše milé děti, milí rodiče,

 

posíláme, především dětem, pozdrav do této pro všechny nelehké doby. Věříme, že Vám udělá radost. (ODKAZ NÍŽE)

 

Brzy nashledanou

 

Vaše paní učitelky


https://www.youtube.com/watch?v=Hn0CSTkxr4k
Gabriela Tvrdková    15.03.2021

Milé děti,

 už od roku 2018 chodíme pravidelně potěšit babičky a dědečky z Domova pro seniory v Janovské. Vzhledem k situaci od loňského března je nelze navštívit z důvodu jejich bezpečnosti.

V loňském dubnu jsme jim malovali obrázky v akci "Obrázek, který pomáhá". Nevýslovně je to potěšilo. Opravdu jsou rádi za každý kontakt s okolním světem a když je to od dětí, tím spíše.

Na Vánoce jsme jim připravili moc dárečků v podobě výtvorů. Kdybych Vám uměla popsat, jak moc byli rádi. Alespoň přikládám pořízené fotografie. Objímali vás na dálku a mysleli na Vás, co Vám ten Ježíšek přinese.

Od Vánoc ale uplynula opět dlouhá doba. Byly bychom moc rády, kdybyste si našli čas a namalovali obrázek nebo něco vyrobili pro ně. Kdo by třeba chtěl i napsat pár řádků, rády Vám poskytneme konkrétní jméno babičky či dědečka, ať přesně víte, komu píšete. Kdo zvládne více obrázků, není problém. Předáme všechny.

Každý obrázek, každý dopis se počítá a tu radost, kterou přenesete, je k nezaplacení.

Všechna svá díla prosíme přinést do schránky školky do tohoto pátku 19.3. do 12 hodin.

Mockrát děkujeme všem, co se této krásné akce zúčastní, protože tento obrázek vážně pomáhá!!! 

Krásný den a týden všem

Vaše paní učitelky

     

Gabriela Tvrdková    15.03.2021

Vážení a milí rodiče,

 

Vzhledem k nynější situaci nemůžeme tuhle akci udělat ve školce. Mělo to být původně v rámci školky. O co se jedná? Moje kamarádka a kamarád Princezna Áňa a Pó vyhlásili soutěž pro děti ze školky.

Kdo do vlastně Áňa a Pó je? Tito dva úžasní kamarádi pořádají hudební pořady pro děti. Děti na nich cvičí (Áňa je miss aerobik v minulých letech), zpívají, poslouchají pohádky od prince Pó, „zlobí“, zkrátka se úžasně baví. Jezdí s nimi na akce i cvičený pejsek Barney. Děti si je od první chvíle zamilují.

https://www.anapoapes.cz/

My nyní máme možnost se zapojit do jejich soutěže a vyhrát cenu nejvyšší. Jejich návštěvu u nás ve školce.

Na podzim loňského roku vydali svou první písničku, kterou jim napsal Pokáč (Možná někdo bude znát). Písnička se jmenuje Zlobení. Některé děti ze školky už tuto písničku znají.

https://www.youtube.com/watch?v=cuopoDDe6sM

Kdo by se chtěl za naši školku zúčastnit, prosím, pošlete krátké video, klidně jen 15 sekund, jak si děti hrají, „zlobí“, tančí, dovádějí venku, doma, na zahradě, … Kdo by zvládnul i choreografii z refrénu, bylo by to skvělé. Formát videa prosím na šířku a poslat na e-mail nebo WhatsApp (kundratova@mshorolezecka.cz, 736 250 279). Na všechna zašlá videa odpovídám. Kdybych se Vám tedy neozvala, video nedošlo a kontaktujte mě, aby nevzniklo nějaké nedorozumění.

Celé video za školku má být 1 minutu, budu se snažit do videa dát maximálně dětí, nemohu ale předem nic slíbit, že se na videu všichni objeví. Kdo ve videu bude, budu mu ještě zvlášť psát. Jde o naše známé GDPR. Potřebuji Váš souhlas, že se video objeví na sociálních sítí, proto prosím mějte i na paměti toto.

Videa prosím zašlete do neděle 21.3.

Pojďte do toho se zúčastnit. Uvidíte, že i natáčení s dětmi si užijete, jak je znám, jsou to herečky. :D

Mějte krásný den a už se moc těším na videa

Paní učitelka Domča

 

Gabriela Tvrdková    08.03.2021

Vážení rodiče,

vzhledem k současné situaci v souvislosti s pandemií COVID-19 a na základě rozhodnutí Vlády ČR dochází od 1.3. 2021 k uzavření mateřských škol.  


Podrobné informace najdete v přílozeGabriela Tvrdková    28.02.2021

Milí rodiče,

 

kroužky bohužel nezačnou ani v lednu. Respektive, kroužky mohou probíhat až ve třetím stupni systému PES. Pokud bychom se v lednu na tento stupeň dostali, budu Vás informovat a kroužky začnou.

Další komplikace je v únoru. V únoru nastupuji na plánovaný zákrok, tudíž, když vše dobře dopadne, budu opět fungovat v březnu. Záleží samozřejmě na rekonvalescenci a zda mě vůbec vezmou.

Chtěla jsem Vás informovat, aby jste předběžně věděli s čím počítat.

Uvidíme, jak to letos s kroužky bude. Mám vymyšlený náhradní plán, s tím Vás ovšem seznámím v případě, že by to letos na kroužky nevypadalo. Musím to sama ještě pořádně promyslet.

 

Děkuji Vám za trpělivost 

 

Přeji všem hodně zdraví do nového roku


Paní učitelka Domča

Dominika Kundrátová    04.01.2021

Vážení rodiče,

posílali jsme pomocí Mobilního rozhlasu PF naší školky s písničkou, kterou nazpívaly děti. Komu by tento e-mail nedorazil, určitě nás kontaktujte.

Hezké svátky

Gabriela Tvrdková    23.12.2020


Milí rodiče,

možná Vám už děti vyprávěly, že ve školce zpíváme vánoční písničky. Jedna z nich se jmenuje HODNĚ ŠTĚSTÍ. Tuto písničku se učí celá školka. Vzhledem k letošní mimořádné situaci jsme nemohli společně rozsvítit vánoční stromeček. Máme ovšem jedno překvapení. Potřebovali bychom k tomu Vaši pomoc.

Pokud to bude možné, natočte doma, venku, u babičky, na hřišti, u stromečku, … děti, jak zpívají tuto písničku. Nemusí to být celá písnička. Stačí jen část. Mohou jen třeba hrát na hudební nástroj, tančit na tuto písničku, … fantazii se meze nekladou.

Video prosíme na ŠÍŘKU. Formát nehraje roli. Klidně natočte děti na svůj mobilní telefon a pošlete mně na e-mail (kundratova@mshorolezecka.cz) nebo na WhatsApp (736 250 279), úschovnu, …

Toto video prosím zašlete, pokud možno, do neděle 13.12. do 18 hodin.

V odkazech níže posíláme text a písničku se slovy, v následujícím odkazu posíláme společný hudební doprovod písničky. V případě dotazů pište na e-mail uvedený výše.

Byla by škoda, kdybyste se videa nezúčastnili. Uvidíte, že vy i děti budete mít tímto hezkou vzpomínku na školku a tyhle jiné Vánoce. Těšíme se na každý příspěvek a vy se těšte na konečný výsledek. :)

Děkujeme za spolupráci

Přejeme krásný adventní čas

Vaše paní učitelky


TEXT PÍSNIČKY

https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/patrasova-dagmar/hodne-stesti-426678

HUDEBNÍ DOPROVOD
https://www.youtube.com/watch?v=kamcx1YklnA


Gabriela Tvrdková    09.12.2020

Vážení rodiče,

 

zájmové aktivity, pokud nám to vláda opět nezakáže, začnou od nového roku (4.1.2021). 

 

Děkuji za pochopení a trpělivost. Už se moc těším. Snad vše vyjde.

 

HVĚZDIČKY:

Do Vánoc obejdu třídy a Hvězdičkám předám trička a čepice, které snad v červnu využijeme na vystoupení. Takový malý dárek k Vánocům.

 

Přeji všem krásné a klidné svátky ve zdraví a lednu se moc těším.

 

Paní učitelka Domča

Dominika Kundrátová    09.12.2020

Vážení rodiče, milé děti,


jsme moc rádi a vážíme si Vaší pomoci ZOO. Tato akce se moc vydařila  nasbíralo se opravdu hodně dobrot pro zvířátka. V této nelehké době se opravdu hodí každá pomoc a ta naše byla velká, že se nám ani skoro do auta nevešla.


Ještě jedno DĚKUJEME!!!!

Gabriela Tvrdková    01.12.2020

Vážení rodiče, milé děti,

 

zejména v této nelehké době bychom měli pomáhat. Rozhodli jsme se, že společně s Vámi bychom pomohli Pražské ZOO. Naši nabídku ZOO přijala s otevřenou náručí.

Pomoci může každý. Ve STŘEDU 11.11. RÁNO se uskuteční SBĚR JÍDLA PRO PRAŽSKOU ZOO. U horní branky budou připraveny přepravky s popisky, kam můžete jídlo dávat.

„Přijímáme jablka, suché pečivo, hrušky, šípky, jeřabiny, kukuřice, saláty, mrkev (a jiné kořenové zeleniny), kedlubny a případně v omezeném množství i dýně. Sladké ovoce jako banány, hrozny apod. ve velmi omezeném množství, jelikož je zvířata dostávají jen velmi výjimečně, pokud vůbec.“

Vaší pomoci si moc vážíme a těšíme se, jak hostinu přivítají nejen ošetřovatelé zoo, ale hlavně zvířátka, kterým je po nás, po lidech a dětí, opravdu smutno.

DĚKUJEME
V odkazu níže najdete živé přenosy z Údolí slonů a od goril, kterým opravdu chybí lidé. AJABA je opravdu velký rošťák a Kijivu to nenechává chladnou. Stojí za shlédnutí.

https://www.zoopraha.cz/multimedia


Gabriela Tvrdková    06.11.2020

Vážení rodiče,

 

od pondělí 2.11. si můžete ve své třídě u paní učitelky vyzvednout fotografie. Cena setu je 300,-samostatná fotografie třídy stojí 40,- (kdo si objednal sadu fotografií, fotku třídy má již v ceně zahrnutou). 

 

Letos je novinka. K dispozici máme i stojaté rámečky (á 50,-). Varianty rámečků najdete na fotografiích níže. Kdo by měl zájem o rámeček, prosíme o nahlášení varianty a ve své třídě rámeček zaplatit. Rámeček Vám následně vydají Vaše paní učitelky. (Variantu rámečku se jménem dítěte a třídy můžete nahlásit i pomocí emailu - kundratova@mshorolezecka.cz).

Prosíme o přesné částky.

 

Děkujeme za spolupráci