KUŘÁTKA - listopad

První listopadový týden jsme započali maskami v halloweenském duchu, poté již následovaly aktivity na téma "Co děláme celý den". Opakovali jsme orientaci v činnostech během dne a jaké aktivity kdy provádíme.

Děti si vyráběly vlastní hodinky a také jsme přivítali návštěvu panenky Anh. Ve spolupráci s člověkem v tísni se účastníme projektu Persona Dolls. Tento projekt učí děti vzájemné toleranci a respektu a také vnímat, jak je důležité sdělovat si vlastní pocity.

V rámci tématu "Když padá listí" jsme pozorovali proměny podzimní přírody a také jsme se zapojili do úklidu listí na zahradě. Děti také velmi zaujalo téma "Naše tělo, naše zdraví". Pracovali jsme s grafickým materiálem - kostrou, poznávali jsme kosti v našem těle i některé důležité orgány. Děti shlédly divadelní představení, ve kterém se dozvěděly o významu zdravých potravin.

Se třídou Rybiček jsme vyrazili na výlet a užili jsme si pohádkový svět ve Starých Hradech.

Naše třída se také účastnila v rámci projektu s organizací Inbáze bedýnek příběhů. V rámci tohoto programu jsme se podívali až na Ukrajinu a dozvěděli jsme se něco o tradicích a zvycích této země. Konec měsíce se nesl ve znamení pečení a zdobení perníčků.

Samozřejmě i nadále pokračujeme v programu Maxík. Moc vám všem děkujeme, že se zapojujete do víkendových cvičeních. Děti moc chválíme, jsou šikovné a hodně si pamatují.