Berušky - Čarodějnický rej

Krásný dobrý den všem dětem i rodičům.

Bohužel situace se nevyvíjí k naší spokojenosti a my stále nevíme kdy se s dětmi uvidíme u nás ve školce.

Tento týden by nás čekal Čarodějnický rej, což je vždy zábava nejen pro děti ale i pro nás.

Posíláme tedy opět pár tipů na zpestření a budeme se těšit na vaše příspěvky.

* Pálení čarodějnic - popovidejte si s dětmi o tradicích a zvycích, které se k tomuto svátku vztahují.

* Vyrobte si s dětmi pavoučka. Prstovými barvami natřeme dlaně nebo dlaň poté obtiskneme na papír a dolepíme nebo dokreslíme oči, pusinku a můžeme i pavučiny.

* Dále posíláme obrázek malé Čarodějky. Děti si ho mohou zkusit sami rozstříhat podle čar a pak opět zkusit složit zpátky nebo nalepit na papír.

* Další úkol se týká posloupnosti. Na obrázku je 5 černých koček. Zkuste je vystřihnout a poté seřadit od nejmenší k největší nebo naopak.

* Nebo mohou děti dokreslit chaloupku pro čarodějnici a opět se fantazii meze nekladou.

* A abychom jen neseděly, zatancujte si a zazpívejte s Dádou naši oblíbenou písničku Strašidýlko Emílek. (https://youtu.be/jOMYLxPe4aY)

Písničky: Čarodějnice

Strašidýlko Emílek

Básničky: Čáry máry

Ježibaby

Veškeré odkazy návody a fotografie najdete opět níže.

No a pokud se vám nepovede upálit čarodějnici, upečte si s dětmi alespoň buřtíky.

Mějte se krásně, opatrujte se a my se na Vás budeme těšit.

Vaše paní učitelky Kačka a Jarmila.