Motýlci zdraví děti doma-náměty a inspirace na prosinec

Dobrý den, milí rodiče,

 

moc zdravíme děti, které jsou doma. Posíláme pracovní listy a náměty činností k aktuálním tématům v MŠ (nejedná se o povinné úkoly, ať si děti vyberou, co je zajímá).

Poslední dva týdny se zabýváme problematikou „lidského těla“. Jedná se u dětí o velmi oblíbené téma a mají opravdu velký rozsah znalostí. Doporučujeme na kanálu YouTube seriál „Byl jednou jeden život“ a děti mi představily seriál „Operace Jauu!“…taky perfektní (hlavně díl o koronaviru). Dále trénujeme jednoduché pojmenování částí lidského těla (ne ruka-ale horní končetina,…), bavíme se o ruce-názvy prstů, P-L orientace, pokusíme se uvázat kličku…určitě doma trénujte.

S tím souvisí návyk jíst CELÝM příborem, některé děti s tím stále mají problémy. Dále pak při oblékání ven je důležité, aby si dokázaly zastrčit tričko do kalhot a pak teprve oblékaly mikinu, téměř nikdo to nedělá, mají holá záda a je už dost chladno (prosíme, dejte dětem také rukavice).

Příští týden se již začneme věnovat adventním tradicím, budeme psát Ježíškovi a tvořit novou výzdobu ve školce. Pokud máte doma oblíbenou knihu s vánoční tématikou, která by se dala číst na pokračování, můžete přinést.

Děkujeme, přejeme klidné adventní období a moc zdravíme kamarády doma!!!

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace