Motýlci-pozdrav a materiály pro děti doma

Dobrý den milí rodiče,

protože je již více dětí, které tráví čas zavřených škol doma se svými sourozenci, s kolegyněmi jsme se rozhodly poslat Vám pár informací, o čem si zrovna s dětmi povídáme a také materiály, aby se mohly třeba se sourozenci učit a připadaly si už také jako školáci s úkoly.

Pokud doma nemáte tiskárnu, odepište mi a není problém se domluvit na předání pracovních listů ve školce nebo někde poblíž. Posíláme toho více, tak snad si děti vyberou, co je bude zajímat. Materiály se určitě hodí k procvičování i dětem, které do školky chodí (někteří jsou velmi aktivní a pořád chtějí něco psát a kreslit).

Aktuálně se zabýváme:

-roční období, jejich znaky, vyjmenovat dny v týdnu, aktuální den, měsíc, rok.

-učíme se podepisovat (prosím kontrolujte děti, některé se podepisují zrcadlově, ať si nevytvoří zbytečně špatný návyk.

-rozlišujeme pravou a levou stranu (viz příloha s pracovními listy).

-trénujeme fonematický sluch-hláska na začátku, konci slova (potřebují k zápisu do ZŠ)

-neustále opakujeme názvy barev, geometrických útvarů (ne kolečko-kruh, kostka-ale čtverec, počty a matematické představy 1-10…ukázat na prstech).

-následující dva týdny se budeme věnovat podzimu v přírodě a její přípravu na zimu, podzimním barvám a významu listů v přírodě, ve středu si připomeneme pranostiky o sv. Martinovi.

V příloze posílám:

-         u dětí velmi oblíbené návody na cvičení dětské jógy..osvědčilo se nám na jaře v karanténě, jogovou hru, ke které patří i kostka, které číslo hodíte, ten cvik musíte udělat

-         PL listy na zrakové vnímání a P-L orientaci, dokreslování dle vzoru, „jednotažky“ a grafomotorické listy na uvolnění ruky, PL na matematické představy,…

-         vystřihovánky s podzimní tematikou a antistresové omalovánky

Všechny děti moc zdravíme, mějte se krásně a budeme rádi, když nám pošlete fotku s nějakým zajímavým výrobkem nebo prostě jen pozdrav, určitě předáme ostatním dětem!!!

Hezký zbytek neděle, zdraví Vás paní učitelky z Motýlků!!!

PS: materiály najdete ve fotogalerii viz níže a byly poslány také prostřednictvím Mobilního rozhlasu.