Čeho si všímat u předškoláků?

Datum: .  Zadal: Mihulova   Třída: Motylek  Kategorie: Článek

v rámci výchovně vzdělávacího procesu v mateřské škole se zaměřujeme nejen na to, předávat dětem vědomosti a poznatky, ale také na některé návyky dětí. Například, jak dítě sedí u stolu, jak drží tužku a na případné logopedické vady dětí předškolního věku - dítě ve věku 5/6 let by již problémy s výslovností mít nemělo. V příloze naleznete text k nahlédnutí, který může pomoci i vám ke kontrole nevhodných návyků vašeho dítěte v daných oblastech. V mateřské škole samozřejmě pracujeme na zlepšení a zdokonalování, důležité je ale i to, abyste na zlepšení pracovali společně s vaším dítětem i vy doma. Pokud bude mít vaše dítě dobré návyky v těchto základních oblastech dovedností, velmi mu to pomůže k lepšímu startu v nástupu do ZŠ.

plany/201810211145Sprvnapatnsezen.pdf