DUBEN v Kuřátkách

Duben byl opět plný nejrůznějších akcí. Děti si vyzkoušely být školákem v ZŠ Hornoměcholupská na ŠKOLE NANEČISTO. Všechny děti to zvládly na 1 a paní učitelky se už na naše šikovná kuřátka ve škole těší.

Absolvovali jsme výlet vláčkem do Sládkovy kočovné herny, kde jsme si užili moc prima dopoledne.

Ve školce máme novou interaktivní tabuli, kterou děti moc rády využívají. Stále cvičíme Sokolíčka, Maxíka a Elkonina. Děti jsou opravdu moc šikovné a nestačí nám slova chváli.

Duben byl také plný oslav. Nelinka, Vojta, Theoušek a Suvdička byli oslavenci a párty byly veliké.

Protože už je venku tepleji, zasázely jsme s dětmi hrášky, abychom se jich třeba ještě dočkaly na zobání. Máme nový záhonek a pečlivě se staráme. V rámci enviromentální výchovy se děti starají o svůj hrášek také ve třídě. Zjišťují, že si nesmí nic přelít, zalévat hrášek a myslet na to, že sluníčko hrášku svědčí. Někteří už mají vidět zelené lístečky.

Navštívili jsme místní knihovnu. Dětem se tam líbilo a s chutí si prohlížely knížky.

Na konci měsíce jsme se ocitli ve Škole čar a kouzel. Děkujeme všem za spolupráci s kostýmy. Nyní máme ve třídě nové absolventy této školy.

Úplně poslední den v dubnu nás navštívili zvířátka. Největším zážitkem byla pro děti Boženka. Jak ji nazvaly děti: „Hadice Boženka užovka škrtidlo“.

Moc se těšíme na měsíc květen, protože není týden, kdybychom si „odpočinuli“.