Motýlci-únor

Měsíc jsme zahájili společným zkoumáním smyslů při hrách, hlavolamech a tvoření.

Pak následovaly improvizace na zimní sporty bez sněhu, které jsme si i tak moc užili.

Velkým zážitkem byla návštěva místní školy, kde děti pracovaly samy, jen pod dozorem paní učitelek ze školy.

Každé úterý se těšíme na naši čtecí babičku Marušku, která nám zpříjemňuje odpočinek pěknou pohádkou a povídáním.

Další zajímavý týden s tématem “Ten dělá to a ten zas tohle” přinesl mnoho nového. Děti se převlékly do kostýmů různých povolání a pak je představovaly. Vystřídalo se mnoho profesí-na vlastní kůži jsme si mohli vyzkoušet opravdové nářadí, poslechnout srdce stetoskopem nebo nalíčit se všemi barvami jako profesionální vizážistka.

Barvy nás provázely i dál. Nejprve při divadelním představení “Černobílá pohádka”.

To nejbarevnější zbylo na konec …masopustní týden s karnevalem. Kromě tradiční veselice a průvodu jsme si připomínali i tradice tohoto období.

Konec měsíce nám přinesl pestré zážitky s multikulturním programem “Bedýnky příběhů-Vietnam”od neziskové organizace In-Báze.