Mateřská škola, Praha 10, Horolezecká tel: +420 274 862 173 e-mail: mshorolezecka@gmail.com webmaster: Václav Nádvorník

Třída Rybička

paní učitelka
Bc. Lenka Matušková

paní učitelka
Edita Mertlová

Třídu najdete v přízemí růžového pavilonu.

Časová organizace vyučování

6:30 - 17:00 třída Rybička

Oprav

Aktuální zprávy pro třídu Rybička

Besídka u Rybiček

(Autor příspěvku: Lenka Matušková   03.06.2019  Akce školky  Ryba)

Rybičky Vás srdečně zvou na besídku 20.6.2019 od 16.00 hodin. Předvedeme krátký souhrn všeho, co jsme se ve druhém pololetí naučili a společně zakončíme školní rok. Těšíme se na Vás u nás ve třídě !!!

Rybičky - celodenní výlet - zámek Berchtold

(Autor příspěvku: Lenka Matušková   03.06.2019  Fotogalerie  Ryba  Fotogalerie  )

Rybičky - polodenní výlet - Dendrologická zahrada

Rybičky - každý den rádi cvičíme

(Autor příspěvku: Lenka Matušková   22.05.2019  Fotogalerie  Ryba  Fotogalerie  )

Čarodějnický rej v Rybičkách

Rybičky jako zahradníci + jarní úklid

Celodenní výlet - zámek Berchtold

(Autor příspěvku: Lenka Matušková   07.04.2019  Akce školky  Ryba)

15.5.2019 jedeme na celodenní výlet na zámek Berchtold. Děti se mohou těšit na minizoo, hřiště, miniatury hradů a zámků, opravdické peklo, psí agility...Sraz ve školce nejpozději do 7:45, návrat okolo 16.00 hod. S sebou batoh, netekoucí pití, případně pláštěnku dle počasí. Nemáme zajištěný oběd, takže dětem připravte jednu menší svačinu a pak jim označte (třeba číslem, nálepkou) tu větší, obědovou. Vhodný je třeba řízek do chleba, toast,...Cena výletu 300Kč. V případě omluvené absence se vrací č  pokračování článku

Polodenní výlet do Dendrologické zahrady

(Autor příspěvku: Lenka Matušková   05.04.2019  Akce školky  Ryba)

26.4.2019 jedeme na polodenní výlet do Dendrologické zahrady. Máme připraven program "Jaro v zahradě". Do školky přiveďte děti do 8 hodin!! S sebou pouze batoh+pití, které neteče (svačinu zajišťuje MŠ), sportovní oblečení a obuv (případně pláštěnku při nepříznivém počasí).Vracíme se na oběd do školky. Cena výletu 140 Kč, v případě omluvené absence se vrací částka za vstupné. Zaplatit můžete u paních učitelek ve třídě.

Velikonoční dílny u Rybiček

(Autor příspěvku: Lenka Matušková   05.04.2019  Akce školky  Ryba)

Rybičky Vás zvou na setkání s tvořivou dílničkou v pondělí 8.4. 2019 od 16:00 hodin na terase na hřišti u Rybiček ( V případě nepříznivého počasí bude dílnička ve třídě, v pondělí upřesníme). Budeme vyrábět legrační hlavičku na osení. Prosíme, přineste si staré punčocháče, stačí kousek :-). Můžete dětem tvořivé odpoledne zpestřit občerstvením. Moc děkujeme za spolupráci a těšíme se na setkání :-)

Jak si Rybičky samy chystaly svačinku

(Autor příspěvku: Lenka Matušková   21.03.2019  Fotogalerie  Ryba  Fotogalerie  )

Rybičky- “Moje nejoblíbenější kniha”

Rybičky a Kuřátka v knihovně

Rybičky v solné jeskyni

(Autor příspěvku: Lenka Matušková   10.03.2019  Fotogalerie  Ryba  Fotogalerie  )

Masopustní karneval u Rybiček

Den princů a princezen

(Autor příspěvku: Lenka Matušková   26.02.2019  Fotogalerie  Ryba  Fotogalerie  )

V rámci tématu "Má vlast - vím, kam patřím" jsme si s Rybičkami udělali speciální den "princů a princezen", kdy jsme si povídali, jaké to bylo v dobách, kdy na hradě byl místo prezidenta pan král. Kromě "plesu", módní přehlídky a focení jsme si postavili nedobytný hrad s bludištěm, připomněli tradiční pohádky a pracovali s interaktivním dataprojektorem Magic box. Vše se moc povedlo :-))

Pokusy se sněhem a ledem v Rybičkách

Masopustní karneval

(Autor příspěvku: Lenka Matušková   24.02.2019  Akce školky  Ryba)

6.3.2019 (středa) se uskuteční v MŠ Masopustní karneval. Děti mohou přijít v jednoduchých maskách (ať mohou cvičit, tancovat a účastnit se soutěží). Těšíme se na spoustu legrace a děkujeme za spolupráci.

NÁVŠTĚVA SOLNÉ JESKYNĚ

(Autor příspěvku: Lenka Matušková   24.01.2019  Akce školky  Ryba)

V období 11.2. - 28.3.2019 budou děti z Berušek, Rybiček a Žabiček navštěvovat solnou jeskyni. Prostředí solné jeskyně má příznivý vliv na horní cesty dýchací. Pro děti je to příjemné zpestření denních aktivit. Rozpis tříd: Žabičky - pondělí Rybičky - úterý (kromě 26.2.2019, v tento den je zavřeno) Berušky - čtvrtek Cena:za jeden pobyt 50Kč, jedná se celkem o 7 návštěv (třída Rybička pouze 6 návštěv). Rybička 300Kč Beruška, Žabička 350Kč V PŘÍPADĚ OMLUVENÉ ABSENCE DÍTĚTE SE ČÁSTKA VR  pokračování článku

Nadílka v Rybičkách